Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Reprezentace mužů bere přípravu na mistrovství světa v Košicích opravdu vážně.
Reprezentace mužů bere přípravu na mistrovství světa v Košicích opravdu vážně. (autor: Pavel Schröfel)

Národní tým vstoupil do přípravy v Jičíně skalpem královéhradeckých pirátů

Datum: 16. 08. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Česká hokejbalová reprezentace odstartovala ve středu 15.8. pětidenní soustředění v Jičíně přípravným večerním duelem s extraligovým celkem zpod Bílé královéhradecké věže. Piráti předvedli proti našlapané národní družině sympatický bojovný výkon až do posledního hvizdu, i tak se ale z vysokého vítězství radoval výběr se lvíčkem na hrudi 7:0. „Jsem rád za vstřelených sedm gólů a čisté konto, i když v obraně bylo hodně okének a defenzivní činnost nebyla úplně optimální, takže to je další věc, na které musíme zapracovat,“ je si vědom hlavní kouč reprezentace Jiří Mašík.

Česká republika vs. HBC Hradec Králové 7:0

Branky a nahrávky:Pala (Zvonek), Šlehofer (Fejfar), Česák (Krejčí), Danko (Fraňo), Hnízdil (Kudela), Markytán (Hnízdil), Štěpáník (Chyba).

Širší šestadvacetičlenný výběr reprezentační družiny se sešel k předsezónnímu soustředění na zimním stadionu v Jičíně ve středu 15.8. kolem páté hodiny odpolední a hned se vrhl do práce. „Trošku jsme zúžili kádr, chtěli jsme totiž dostat hráče trochu pod tlak. Každý den na soustředění budeme hrát přípravný zápas, abychom chytili rytmus a do toho vložíme i tréninkové jednotky,“ prozrazuje na začátku reprezentačního soustředění lodivod Jiří Mašík.

Do startu světového šampionátu na Slovensku v Košicích zbývá necelý rok a věcí, na něž se trenéři reprezentace chtějí se svými svěřenci zaměřit je určitě spousta. „Chceme zapracovat na základních věcech, které jsme si s trenérskými kolegy řekli. Patří mezi ně přesilovky a bule, což jsou takové ty věci, které mohou zápasy rozhodovat a samozřejmě chceme zapracovat i na našem systému hry,“ má jasno o atributech kempu v Jičíně Jiří Mašík.

První přípravné utkání svedlo národnímu týmu do cesty extraligový Hradec Králové, jenž se v loňském ročníku CROSSDOCK Extraligy umístil na 4. příčce. Reprezentační družina tahala v utkání za delší konec provazu a dokráčela si pro vítězství 7:0. „Hradec hrál velice sympaticky, bojoval až do konce a pro nás to nebylo vůbec jednoduché,“ upozorňuje hlavní kouč reprezentace Jiří Mašík. „Jsem rád za vstřelených sedm gólů a čisté konto, i když v obraně bylo hodně okének a obranná činnost nebyla úplně optimální, takže to je další věc, na které musíme zapracovat,“ je si vědom Mašík.

V přípravě nám dále zamotávají hlavu gólmani, kteří chytají výborně


Hokejbalisté reprezentačního týmu předvedli hned na startu pětidenního kempu na východě Čech sympatický výkon. „Hráči přistoupili k prvnímu utkání velice sympaticky na to, že dorazili hodinu a půl před zápasem uprostřed pracovního týdne,“ je hrdý na své svěřence v národním týmu Jiří Mašík. „Kluci se dobře připravili, hra se postupně zlepšovala tím, jak jsme se sehrávali, takže z mého pohledu hodnotím start soustředění velmi pozitivně,“ dodává lodivod seniorské národní družiny.

Pětidenní soustředění reprezentace před startem sezony a v rozprouděných letních podmínkách nebylo v minulosti zvykem. „Byl to jeden z našich plánů s čím jsme do trénování národního týmu šli. Hráčům jsme plán přípravy představili již v únoru a znovu opakuji, že před nimi smekám, jak k tomu přistoupili, protože většina z nich mohla přijet, svůj program si hráči uzpůsobili a museli si vzít dovolené,“ zdůrazňuje Mašík.

Na startu soustřední se trenérům hlásilo 26 hráčů, kteří jsou připravení celý kemp odmakat na maximum. „Chtěli jsme pětidenní soustředění, abychom měli dostatek času s hráči pracovat na mnoha věcech a taková délka soustředění jaká je, se nám zdála ideální, protože když je kemp dva dny, tak těch věcích se neudělá tolik,“ je si vědom Jiří Mašík. „V Jičíně budeme mít na práci klid a věřím, že těch pět dní naprosto využijeme a kluci si z tohoto soustředění hodně vezmou,“ pevně věří hlavní trenér seniorské reprezentace.

Hned v prvním přípravném utkání udržel národní výběr čisté konto, takže to vypadá, že strážci svatyň bojující o místo na mistrovství světa jsou v dobré formě. „V přípravě nám dále zamotávají hlavu gólmani, kteří chytají výborně. Hradec měl v utkání hodně příležitostí, takže bych vyzdvihl jejich výkon a potěšila mě postupem času i útočná činnost. Hodně hráčů nás hned na začátku soustředění mile překvapilo,“ nechce vyloženě vyzdvihovat jednotlivá jména reprezentantů jejich kouč Jiří Mašík.    

  

Partneři českého hokejbalu