Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Pondělní akce se zúčastnila také Aneta Kábrtová.
Pondělní akce se zúčastnila také Aneta Kábrtová. (autor: Anna Kuželová)

Náměstci ministra MŠMT poděkovali všem medailistům za výbornou reprezentaci státu

Datum: 18. 09. 2017
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Letošní úspěchy českých reprezentantů na domácím Mistrovství světa byly náležitě oceněny. V pondělí 18. září byly oba celky pozvány do Velkého zrcadlového sálu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, kde převzaly Čestná uznání z rukou náměstků ministra MŠMT prof. PhDr. Stanislava Štecha, CSc. Na místo dorazilo hned šestnáct hráček a s nimi kompletní realizační tým, mužský celek měl zastoupení v šesti členech.

O tom, že se jedná o zvláštní příležitost, vypovídalo už slavnostní oblečení příchozích hostů. Hlavně dívčí část si vyslechla velké množství komplimentů, protože takhle je mužští zástupci u hřiště rozhodně nepotkávají. Ministr MŠMT prof. PhDr. Stanislav Štech, CSc. se kvůli jednání na vládě o rozpočtu nemohl dostavit. Nahradili ho tak jeho dva náměstci, kteří se na úvod ujali slova.

„Děkuji vám za skvělou reprezentaci, jsem velmi rád, jakého úspěchu jste dosáhli. Ženy vybojovaly zlatou medaili, muži bojovali do posledního konce, a nakonec z toho byl také cenný kov. Překvapilo mě, že souboj je převážně československý, Slováci nás pobili, ale věřím, že příště je porazíme my. Děkuji vám moc za to, že jste vepředu a dáváte vzor dalším lidem,“ poděkoval reprezentantům náměstek člena vlády Ing. Petr Pavlík Ph.D.

Na ministerstvu věří, že se hokejbal bude rozvíjet

„Gratuluji za pořadatelský úspěch, který byl i s přihlédnutím k sledovanosti turnaje. Když se hraje v České republice, tak je důležité hrát prim, a to se vám povedlo. První místo je ukázkou toho, že když si Češi vezmou do ruky hůl, je z toho mezinárodní úspěch. Jsem rád, že se ženy staly tak úspěšnými a muži ve vysoké konkurenci přišli těsně o finále. Oba souboje jsme sledovali a fandili vám. Věřím, že hokejbal bude do budoucna sportem, který se bude rozvíjet a bude nadále k dispozici mužům i ženám,“ dodal náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže PhDr. Karel Kovář Ph.D.

Po úvodních slovech obou náměstků přišlo na řadu ocenění všech přítomných hráčů a hráček. Ti byli vyzváni a po jednom si za potlesku chodili pro Čestná uznání a dívky také pro růže. Zástupci z MŠMT ještě jednou poděkovali medailistům za výbornou reprezentaci státu. Následovalo společné focení a pak už byl prostor na zavzpomínání u připraveného občerstvení.

„Myslím si, že je to krásné zadostiučinění pro celý náš sport. Tohle je pro všechny motivace, že se ten sport sleduje, má to tu určitou úroveň. Určitě bude úroveň vyšší a vyšší, ty lidi nás nyní budou vnímat daleko více,“ očekává nárůst divácké základny Lucie Rejlová. Výbornou partu chválily dívky už od samotného MS, výjimkou tak nemůže být ani reprezentační obránkyně. „My se s holkami na sebe vždycky hrozně těšíme, takže jsme rády, že jsme měly další příležitost se setkat. Letos to byla jednoznačně nejlepší parta, jakou jsme zažily. Trenér měl dobrou ruku, že ten tým tak dobře složil,“ doplnila Rejlová.

Partneři českého hokejbalu