Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

ilustrační foto
ilustrační foto (autor: Pavel Schrofel)

Na Slovensku povede mužskou reprezentaci Jiří Mašík a ženskou Karel Manhart

Datum: 19. 12. 2017
Autor: Pavel Schrofel
Sdílej přes:

Je rozhodnuto!!! Předsednictvo na svém zasedání 14. a 15. prosince zvolilo reprezentační trenéry mužů a žen. U reprezentace žen bude pokračovat zkušený trenér Karel Manhart a k reprezentaci mužů byl vybrán bývalý trenér juniorského národního týmu hráčů do 20 let Jiří Mašík. 

Vrchol pro oba trenéry bude chystané mistrovství světa, které bude v roce 2019 hostit Slovensko. O titul mistra světa se bude bojovat v období od 12. do 22. června v KVP aréně v Košicích. Multifunkční aréna vyrostla v Košicích v tomto roce a své zázemí zde mají lední hokejisté, inline hokejisté a také hokejbalisté. Na hráče, realizační týmy a fanoušky čeká nové zázemí. Mistři světa budou na domácím šampionátu obhajovat zlaté medaile potřetí za sebou.

Karel Manhart vede ženskou reprezentaci od roku 2007. Jiří Mašík byl jako asistent u národního týmu v roce 2009, který získal na domácím mistrovství světa zlaté medaile. Mašík má také za sebou velmi úspěšné působení u juniorské reprezentace, U20 vedl v letech 2007-2014.

Připomeňme, že do výběrového řízení na reprezentačního trenéra mužů se přihlásila hned trojice uchazečů. Jiří Mašík, David Kuna a Jiří Christ. Před expertní komisí složenou z trenérských odborníků ze sportovního prostředí si nevedli vůbec špatně. V nejbližších dnech se můžete těšit na rozhovory s oběma reprezentačními trenéry. 

Michal Ježdík, předseda TMS ČOV k tomu dodává: „Kvalita všech uchazečů na hlavního trenéra byla na vysoké úrovni. Každý měl své silné a slabé stránky, proto naše rozhodnutí, kterého kandidáta a v jakém pořadí doporučíme, nebylo jednoduché. Brali jsme v potaz i krátkodobé a dlouhodobé cíle, snažili jsme se minimalizovat rizika slabých stránek. Jsem přesvědčený, že každý z kandidátů by mohl pracovat pro svaz."

Dále Ježdík oceňuje cestu, kterou se hokejbal vydal. „Tato forma výběrového řízení byla vhodná, a to ze dvou pohledů. Vážím si toho, že jsem spolu s kolegy mohl být součástí procesu výběrového řízení v této podobě. Vidím v tom i prostor pro český sport, jednu z forem, jak vybrat odborníky pro žádané pozice. V elitních sportech v zahraničí jsou podobná výběrová řízení standardní. Jsem potěšen, že hokejbal byl první, který se touto cestou vydal a může být příkladem pro ostatní."

Partneři českého hokejbalu