Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Tomáš Chyba se zařadil mezi vážné adepty pro mistrovství světa v Košicích.
Tomáš Chyba se zařadil mezi vážné adepty pro mistrovství světa v Košicích. (autor: Filip Červinka)

Musíme být v pohybu a soustředěni na každé střídání, hlásí před turnajem 3 zemí Chyba

Datum: 11. 02. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již za 4 dny vypukne další ostrá zkouška na červnové mistrovství světa v Košicích v podobě turnaje tří zemí v plzeňské hokejbalové hale, kam se chystá také obránce Tomáš Chyba. Tahoun extraligového Mostu se na mezinárodní konfrontaci těší. „Mám rád všechny mezinárodní akce, co se pořádají, takže se těším,“ nezastírá. „Musíme být v pohybu, plně soustředěni na každé střídání a hrát všichni to, co umíme. Věřím, že opět vyhrajeme,“ doufá vytáhlý bek. Národní tým se už v pátek 15. února střetne ve večerním utkání se Švýcarskem. O víkendu ho pak čekají další tři duely, dva proti Slovensku a jeden opět s hráči s helvétským křížem na dresech.

Nervozní bych možná byl, kdyby mi bylo 20 let


Již tento víkend vypukne v Plzni turnaj tří zemí. Český národní tým se vrhne do akce již v pátek 15.2. večerním duelem se Švýcarskem. Na stěžejní prověrku pro nominaci na mistrovství světa v Košicích se zajisté každý z hráčů nesmírně těší. „Myslím si, že všichni, co jedou do Plzně jsou připraveni,“ nepochybuje obránce reprezentace a extraligového Mostu Tomáš Chyba. „Pokud budu mluvit sám za sebe, cítím se výborně,“ hlásí před vypuknutím silně obsazeného turnaje Chyba.

Mezinárodní konfrontace nabídne tu nejkvalitnější hokejbalovou podívanou. Hráči ale mohou být trochu nervózní, přeci jenom se jedná o jednu z posledních možností říct si hlasitě o nominaci na mistrovství světa, nebo o ni naopak definitivně přijít, i když samozřejmě bude rozhodovat ještě forma v jarní části. „Mám rád všechny mezinárodní akce, co se pořádají, takže se těším. Nervozní bych možná byl, kdyby mi bylo 20 let,“ praví zkušený mostecký bek Tomáš Chyba. „Jak v hokeji, tak v hokejbalu, jsem toho odehrál opravdu hodně. Spíš se těším si zahrát další kvalitní zápasy,“ hlásí natěšeně nejen technicky na vysoké úrovni vybavený bek.

Mistrovství světa? Můj hlavní cíl!


Trojnásobní obhájci světového titulu v řadě ze Slovenska dorazí na západ Čech s našlapanou sestavou i s profesionálním hokejistou Miroslavem Olejníkem v sestavě. Český národní celek při posledním měření sil vyhrál před koncem loňského roku oba dva přípravné duely v Žilině. Otázkou zůstává, jak budou vypadat duely v Plzni s pozměněným složením týmů. „Sestava se až na pár vyjímek moc nezměnila. Opět to bude fyzicky náročné utkání. Slováci mají ve svých řadách kvalitní a hlavně rychlé útočníky, na to bychom si měli dávat pozor,“ upozorňuje Chyba. „Musíme být v pohybu, plně soustředěni na každé střídání a hrát všichni to, co umíme. Věřím, že opět vyhrajeme,“ doufá vytáhlý bek.

Každý z týmů, včetně nově se budující české reprezentace, bude chtít v každém zápase uspět. I když se mluví o tom, že výsledek v přípravě není důležitý, tak může hrát nemalou roli pro psychiku týmu. „Nebudeme si nalhávat, nejedeme si jen zahrát, ale jedeme všechny porazit. Samozřejmě tým se stálé dává dohromady, takže si to musí všechno sednout,“ uvědomuje si Tomáš Chyba. „Kvalita našeho týmu je opravdu vysoká na to všechny utkání zvládnout, i když ve třech dnech odehrát čtyři velmi kvalitní utkání, bude náročné,“ nepochybuje produktivní obránce.

Mistrovství světa v Košicích vypukne za 122 dní! Musí být velkou motivací probojovat se na vrchol letošní sezony. „Myslím si, že každý, kdo se pohybuje momentálně v nominaci, by se chtěl dostat do závěrečné nominace do Košic a já nejsem výjimkou. Je to momentálně můj hlavní cíl,“ hlásí odhodlaně Chyba, kterému se nedávno narodil druhý potomek a skloubit práci, tvrdý trénink a starost o rodinu musí být více než náročné. „Pokud s týmem třikrát týdně trénujete, do toho hrajete přípravné zápasy nebo turnaje, tak vše zabere opravdu hodně času,“ zdůrazňuje. „Ale pokud má někdo tak skvělou manželku jako mám já, tak to má pak vše lehčí,“ obdivně vypráví Chyba. „Jsou to dva měsíce, co se mi narodil krásný druhý syn a jsem za něj velmi rád,“ praví s potěšením v hlase.

V reprezentaci je nastavený režim, který je třeba dodržovat


Národní tým se naposledy sešel na již zmiňovaných přípravných duelech v Žilině. Předali trenéři hráčům nějaké tréninkové doporučení či plány, jak na sobě pracovat? „Po přípravných duelech v Žilině, nebo na jakémkoliv kempu, probíhá na konci shrnutí od trenérů, kteří nám k tomu něco řeknou,“ popisuje Tomáš Chyba. „V reprezentaci je nastavený nějaký režim, který je potřeba dodržovat i ve svých klubech. Hlavně je potřeba na sobě makat,“ upozorňuje odhodlaný hokejbalista ze severu Čech.

Mostecká družina se pilně připravuje na jarní část CROSSDOCK Extraligy, což je zřetelné i z příspěvků na jejích sociálních sítích. „Jak jsem již jednou říkal, je to amaterský sport. Někdo se tréninku zúčastňuje pravidelně, někdo méně a tak se to musí brát,“ nejdříve upozorňuje Chyba. „Letos asi za posledních pár let zažívá Most velmi kvalitní přípravu, takže si myslím, že na jarní část budeme dobře připraveni,“ vzápětí dodává tahoun severočeského týmu. „Pokud se podíváme na tabulku, je to vyrovnané a z mého pohledu se může rozhodnout kdo bude v play off už po čtyřech kolech,“ myslí si Tomáš Chyba.

Partneři českého hokejbalu