Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

V tomto krásném oceánském prostředí se na konci září budou prohánět hokejbalisté kategorie Masters.
V tomto krásném oceánském prostředí se na konci září budou prohánět hokejbalisté kategorie Masters. (autor: fcb Bermuda Hockey)

Mistrovství světa kategorie Masters vypukne za 21 dní na Bermudách!

Datum: 03. 09. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Od 25. do 30. září se v atraktivním tropickém prostředí Bermud budou prohánět ti nejlepší hokejbalisté na světě kategorie Masters. Na veteránském mistrovství světa se celkem představí 12 národních týmů, včetně toho českého, který se může těšit na konkurenci dvou slovenských výběrů, dvou kanadských týmů, dva celky složili také hráči ze Spojených států amerických, zbylé patero mančaftů pochází z domácího souboru Bermud, do jejichž krásného prostředí v obklopení Atlantského oceánu dorazí i výběr Itálie, Rakouska, Řecka či Portugalska!

Česká reprezentace se ve skupině představí proti národním výběrům Kanady, Itálie, Slovenska, Spojených států amerických a domácím Bermudám. Skupina A čítá taktéž šest po úspěchu lačnících mančaftů. Mezi nimi bude o kovy nejcennější zápolit tým kanadského Halton Leafs, Old Glory USA, proti kterým nastoupí výběr Old Boys Slovakia či Řecko, Rakousko a Portugalsko! Na světovém šampionátu se představí také ženy, mezi nimiž bohužel chybí zastoupení českého národního výběru, který by se měl na mistrovství světa poprvé v historii představit až za dva roky.  

Každé utkání světového šampionátu Maters se bude hrát na tři třetiny po 12 minutách čistého času. 
Po odehrání dvou šestičlenných základních skupin, v nichž se každý představí v jednom klání s každým, by měly následovat semifinálové a kvalifikační skupiny, po nichž bude následovat finální rozuzlení. Více podrobností se dozvíte v kompletním rozpisu, jehož celkové znění se dozvíte ve spodní části článku. Již brzy přineseme podrobnější informace o českém národním týmu, kdo se do Bermud chystá a další zajímavosti.

Na Bermudách se uskuteční jedno z nejpamátnějších šampionátů, nepochybuje předseda ISBHF


Přenádhernou lokalitu navštívil přes minulé léto i samotný prezident mezinárodní hokejbalové federace ISBHF a pro The Royal Gazette uvedl: „Toto je pro ISBHF dosáhnutí milníku, možnost mít jeden z předních světových šampionátů v tak krásném, novém prostředí,“ rozplýval se George Gortsos. „Hráči přes den odehrají zápasy, potom si mohou vychutnat krásný výhled a pokojnou atmosféru při západu slunce. Toto budou rozhodně jedny z nejpamátnějších mistrovstvích světa v historii mezinárodního hokejbalu,“ nepochybuje Gortsos.

Na všechny hokejbalisty tak jednoznačně čeká atraktivní prostředí Bermudských ostrovů, které jsou zámořským územím Spojeného království v Atlantiku u jihovýchodního pobřeží Spojených států ve střední části Severoamerické pánve. Bermudy jsou pojmenovány podle svého objevitele Juana Bermúdeze, který je neobydlené objevil roku 1503. Zajímavostí je to, že se Bermudy staly první zemí na světě, která zrušila manželství osob stejného pohlaví. Zákon podepsal guvernér John Rankin 7. února 2018, tedy opravdu nedávno. Na Bermudách pak žije všeho všudy celkem kolem 65 tisíc obyvatel.

Více informací o šampionátu -> ZDE! 

Partneři českého hokejbalu