Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Tomáš Friml vlevo zažil atmosféru MS v Pardubicích. Bude u reprezentace pokračovat?
Tomáš Friml vlevo zažil atmosféru MS v Pardubicích. Bude u reprezentace pokračovat? (autor: Andrea Jirásková)

Líbí se mi vize a plán Jiřího Christa, jak reprezentaci vést, přiznává Tomáš Friml

Datum: 09. 11. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

O výběrovém řízení reprezentačních trenérů toho bylo napsáno a řečeno požehnaně. Nyní dostávají prostor jednotliví trenéři, kteří se přihlásili do výběrového řízení a opomenout nesmíme ani jejich potenciální asistenty. Jedním z nich je trenér extraligového Letohradu Tomáš Friml, jenž jako jediný ze všech navržených členů realizačních týmů (pokud nepočítáme maséra Michala Válka pozn. aut.) zažil poslední domácí mistrovství světa v Pardubicích! „Nečekal jsem, že by mě někdo mohl vůbec oslovit,“ upozorňuje mladý nadaný kouč. 

Mezi triem hlavních koučů, kteří se ucházejí o post lodivoda národního týmu mužů, je i velezkušený kouč z Opavy Jiří Christ. Ten by si po svém boku přál Pavla Štefku z Poličky a mladého trenéra extraligového Letohradu Tomáše Frimla, jenž na střídačce národního týmu stál v roli asistenta hlavního kouče Drahomíra Kadlece na posledním domácím šampionátu v Pardubicích! „S panem Christem jsme osobně mluvili na téma reprezentace, řekl mi, jakou má vizi a jak by chtěl reprezentaci vést. Mě se jeho plán upřímně moc líbil a nabídku na spolupráci jsem tak přijal,“ prozrazuje Tomáš Friml.

Podílet se na budování jednoho z nejlepších týmů na světě je vždy velkou motivací. V případě vyslovení důvěry Jiřímu Christovi, tato pocta připadne i bývalému vynikajícími hráči Letohradu či juniorské reprezentace Tomáši Frimlovi. „Reprezentace je to nejvíc, jak pro hráče, tak pro trenéry, čeho může člověk dosáhnout,“ zdůrazňuje nadaný kouč. „Navíc po domácím mistrovství světa v Pardubicích, které bylo naprosto fantastické a kam si mě k sobě vzal pan Kadlec, za což bych mu chtěl poděkovat i celému realizačnímu týmu, byla to paráda,“ vrací se k úspěšnému domácímu šampionátu Friml.

Stále máme v republice hodně kvalitních hokejbalistů

Bývalý juniorský mistr světa z roku 2002 ze Švýcarska dlouhá léta působil na nejvyšší hráčské úrovni, kvůli problémům se zády se ale před třemi roky přesunul na střídačku letohradských jelenů a zažívá velký progres. Zájem Jiřího Christa na trenérskou spolupráci byl tak zajisté pro Tomáše Frimla potěšující. „Rozhodně mě potěšil, a abych pravdu řekl, nečekal jsem, že by mě někdo vůbec oslovil!“ upozorňuje s překvapujícím výrazem Friml.

Poté, co výběrová komise vybere realizační tým reprezentační družiny, čeká všechny trenéry a hráče nemalá dřina. Má český hokejbal vůbec dostatek kvalitních hráčů na složení toho nejlepšího celku na světě? „Je pravda, že po domácím šampionátu skončilo několik hráčů a následovat tak logicky bude hráčská obměna,“ nepochybuje potencionální asistent hlavního reprezentačního kouče Tomáš Friml. „Stále ale máme v republice hodně kvalitních hokejbalistů,“ dodává přesvědčeně Friml.

V poslední době není vůbec jednoduché na mistrovství světa získat cenný kov, s čímž se mladý trenér z Letohradu osobně setkal v červnu letošního roku v Pardubicích. „Mistrovství světa je hrozně náročné a hodně vyrovnané. Špička se nesmírně vyrovnala a na šampionátu není lehkého soupeře. Bude záleže na hodně věcech – sportovní forma hráčů, zranění se musí vyhýbat i trochu štěstí je potřeba, a hlavně celý tým musí tahat za jeden provaz, jen tak se dá uspět,“ nepochybuje Tomáš Friml.

Partneři českého hokejbalu