Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jiří Christ prověřil širší nominaci na soustředění v Poličce a nyní kádr rapidně zúží!
Jiří Christ prověřil širší nominaci na soustředění v Poličce a nyní kádr rapidně zúží! (autor: Hokejbal TV)

Kemp v Poličce byl rozhodující pro konečnou nominaci na Světový pohár, upozorňuje Christ

Datum: 07. 05. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Reprezentace hráčů do 16 let už netrpělivě vyhlíží start Světového poháru, který se na přelomu června a července uskuteční v Přerově a Zlíně. Svěřenci hlavního kouče Jiřího Christa se na začátku května připravovali na zimním stadionu v Poličce, kde došlo i na konfrontaci s nově se tvořícím národním výběrem hráčů do 15 let, jenž se na vrcholné světové akci letos taktéž představí. „Osobně si myslím, že ve své skupině nebudou hrát nedůstojnou roli. Věřím, že svou bojovností zamotají kdekomu hlavu,“ věří Christ.

Na přelomu května a června 30.4. – 1.5. jste podstoupili soustředění na zimním stadionu v Poličce. Na co jste se první den kempu soustředili?
Přivítalo nás už osvědčené prostředí Zimního stadionu v Poličce. Díky mému asistentovi panu Štefkovi, bylo vše připraveno, včetně ubytování a stravy, tak jak jsem si to představoval. Ideální prostředí, klid a pohoda. Na tomto soustředění jsme se zaměřovali na samotnou hru, na herní systém, na založení útoku, přechod středního pásma a v neposlední řadě i na samotné zakončení. Protože jsme pozvali i pět brankářů, přišlo na řadu i mnoho střelby. V brankářích bylo hodně nejasností, a proto zde byli i tři úplně noví. Byli pozváni i někteří noví útočníci. Tento kemp byl už šestý v pořadí, tudíž jsme ho považovali za rozhodující pro konečnou nominaci na Světový pohár. Vždyť nám už klepe na dveře a hráči si to myslím určitě uvědomovali.  

Dorazili všichni nominovaní hráči, či vás postihly i nějaké omluvenky? A byl jste spokojený s připraveností a výkony hráčů?
Na kemp dorazili všichni nominovaní hráči, i když někteří s drobnými zdravotními potížemi. Kluci si v této fázi uvědomují důležitost své účasti. Hráči jsou momentálně vzhledem k probíhajícím bojům play off v mládežnických soutěžích dosti vytíženi a někteří přijeli i dost unaveni. Všichni se ovšem maximálně snažili.

Reprezentace do 15 let nepůsobila vůbec špatně

O svátečním úterý jste odehráli přípravný zápas s nově se tvořící reprezentací hráčů do 15 let. Jak duel vypadal a skončil? Zkoušeli jste v jeho rámci různé herní modely, situace a různorodé formace?
Prvomájové utkání bylo jednak důležitou tečkou za soustředěním a také nám mnohé ukázalo. Za prvé bylo možno vyzkoušet různé složení, za druhé bylo pro nás důležité sledovat zapojení hráčů v systému. Výsledek není vůbec důležitý (10:2), i když by mnozí z něj chtěli odvozovat naše ambice. Reprezentace do 15 let se sešla prakticky poprvé a já si myslím, že nepůsobila vůbec špatně. Z naší strany jsme nevyužili z vytvořeného tlaku jasné gólové šance.

Jak na vás působili vaši „protivníci“ z národního týmu U15? Myslíte, že budou na Světovém poháru v Přerově a Zlíně proti starším soupeřům konkurenceschopní?
Osobně si myslím, že ve své skupině nebudou hrát nedůstojnou roli. Věřím, že svou bojovností zamotají kdekomu hlavu. Vždyť většina se zná a zúčastňovala se kempů U14.

Hráči musí pracovat na své fyzické kondici i ve svém volném čase

Jak bude vypadat následující program přípravy reprezentační šestnáctky? Bude se i nadále zužovat kádr?
Další soustředění se uskuteční v půli června. Na tomto jednodenním soustředění se sejde už jen užší výběr asi 25 hráčů včetně brankářů. Zde chceme doladit závěrečnou tvář týmu, a nakonec odehrát utkání s kvalitním nespecifikovaným soupeřem. Těsně před Světovým pohárem se sejdeme ve Zlíně už tři dny předem, kde budeme ladit detaily a zvykat si na složení jednotlivých formací, denní režim, prostředí a plochu stadionu. Turnaje se zúčastní 20 hráčů a tři brankáři. Konečná nominace bude oficiálně oznámena po červnovém soustředění. 

Jelikož vám v Opavě skončila sezona, máte čas na to objíždět třeba i nějaké zápasy extraligy mladšího dorostu, kde asi máte nejvíce svěřenců z reprezentace U16?
Ve volných chvílích se pokusíme zúčastnit některých utkání a překontrolovat naše svěřence. Mohu sdělit, že máme i tajné agenty v řadách trenérů, rozhodčích atd. Závěrem bych chtěl říci, že hráči byli informováni o nutnosti pracovat na své fyzické kondici i mimo kluby ve svém volném čase a o nutnosti doplnění některých částí výstroje. Všem hráčům bylo zdůrazněno, že se blíží jejich současný vrchol kariéry a že každý musí udělat pro úspěch úplné maximum. To od nás všech očekává celá hokejbalová veřejnost.

Širší nominace reprezentace U16 na Světový pohár:

Brankáři: Šídlo Vladimír (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice), Günther Jakub (SK Kelti 2008), Bauš Ondřej (TJ Blatná Datels), Halouzka Matěj (HbK Karviná).

Obránci:Vaniš Daniel, Sedláček Otokar, Fic Tomáš (všichni HBC Hostivař), Kopřiva Vojtěch, Školoudík Václav (oba HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Pavlík Luděk (HBC Plzeň), Skorčík Jan (HC Kert Park Praha), Brtník Jan, Matoušek Jan (oba TJ Snack Dobřany), Dlouhý Nikolas (HBC Hradec Králové 1988), Bečka Jan (SK Hokejbal Letohrad).

Útočníci:Čejka Jan, Srp David, Mašek Pavel, Kucharčík Samuel (všichni HBC Hostivař), Svoboda Jaroslav (TJ Tatran Třemošná), Miksan Jan (HBC Plzeň), Jágr Vojtěch (HC Kert Park Praha), Hubálek Ondřej, Macháček Michal (oba SK Hokejbal Letohrad), Krbec Marek, Patera Antonín (oba SK Kelti 2008), Novák Filip (HBC Hradec Králové 1988), Moravec Vojtěch (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Lhota Tomáš (HBC Tygři Mladá Boleslav), Stromko Jan (HbK Karviná), Ilich Jakub (HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice).

Partneři českého hokejbalu