Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Barbora Patočková touží vybojovat se svým týmem opět zlaté medaile.
Barbora Patočková touží vybojovat se svým týmem opět zlaté medaile. (autor: Andrea Jirásková )

Když jednou vyhrajete, tak je pro vás něco jiného než zlato zklamání, ví Patočková

Datum: 12. 06. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Do startu mistrovství světa v Košicích zbývají poslední hodiny a na reprezentaci žen nečeká rozhodně nic jednoduchého. Po premiérovém titulu mistryň světa z domácího šampionátu v Pardubicích v roce 2017 ji čeká obhajoba titulu. Celý tým je však odhodlán pověsit si na krk opět zlaté medaile, a jak říká útočnice Barbora Patočková, je připravený dobře. Na hokejbalistky čekají poslední tréninky v České Třebové, následně cesta do Košic, kde odehrají první zápas v sobotu 15.6. proti Velké Británii!

Zápas s Kert Parkem nám hodně pomohl


Dva roky utekly jako voda, jak jste připravené na obhajobu zlata?

O víkendu jsme měly kemp v Příbrami, kde jsme byly poprvé všechny dohromady a myslím, že fyzicky jsme velmi dobře připravené. Před odjezdem do Košic máme ještě dvoudenní kemp v České Třebové, kde se musíme ještě trošku sehrát a nacvičit hlavně přesilové hry, na které nebyl úplně čas. Ale celkově si myslím, že jsme připravené dobře.

Cíl je jasný, ale můžete být spokojené i s něčím jiným než se zlatem?
My tam jedeme obhájit zlato z Pardubic a uděláme pro to všechno! Když to jednou vyhrajete, tak je pro vás něco jiného než zlato trochu zklamání.

V rámci přípravy jste se střetly s juniorským týmem Kert Parku. Jak moc vás tento soupeř prověřil?
Myslím, že zápas s Kertem nám hodně pomohl, protože většina z nás byla zvyklá na tempo ze sezony, kdy většina hrála jen proti holkám, a to nebylo na úrovni MS. Kluci byli hodně běhaví a silní, takže udržet s nimi krok bylo dost těžké. Ale týmy jako Kanada a USA na tom budou podobně, takže to byla rozhodně dobrá příprava.

Výsledek 0:5 mluví jasně ve prospěch kluků, ale jak byste utkání popsala pro ty, kteří ho neviděli naživo?
Zápas byl pro nás taky z toho důvodu, abychom si nacvičily přesilovky a oslabení. Ta oslabení se nám dařila dobře ubránit, ale v přesilovkách se nám moc nedařilo, na těch musíme ještě zapracovat. Ale jak jsem řekla, nebyl moc čas něco natrénovat, přesilovkám se budeme věnovat hlavně teď před odjezdem do Košic.

Našly jste nějaká pozitiva, na kterých můžete postavit svoji hru?
Kluci byli hodně běhaví, ale když jsme hráli na čtyři lajny, tak jsme s nimi dokázaly většinou držet krok, myslím, že to bude hodně důležité hrát co nejvíce na všechny lajny, protože celé MS bude velmi náročné a musíme se silami vydržet až do konce. Jinak si myslím, že zvládáme systémy, které po nás trenér chce, takže ani v tom by neměl byt problém.

Čeká vás finální příprava, na čem musíte tedy naopak ještě zapracovat?
Jak už jsem říkala, hlavně přesilové hry, oslabení a nějaké signály v obranném i útočném pásmu.

>>Sledujte všechny duely živě na TV HUSTĚ<<

Všechny jsou v pořádku a připraveny hrát na 100%


Po finálovém turnaji Ligy žen měla spousta dívek drobná zranění, stihly jste už všechny šrámy doléčit?
Některé z nás měly drobnější zranění, ale teď už jsou všechny v pořádku a připraveny hrát na 100%.

Na kempu v Příbrami jste se konečně sešly v plné síle, jaký máte z týmu pocit? Zapadly všechny dílky tak, jak mají?
Myslím, že tým máme postavený dobře, většina holek, co byly v Pardubicích, jede i teď do Košic. Před dvěma lety jsme měly super partu, a nové holky zapadly do týmu velmi dobře. Většinou jsme se všechny nějakým způsobem už znaly, takže nebyl žádný problém, aby někdo zapadl.

Formát šampionátu v Košicích se lehce změnil. Jak se vám líbí?
Mně osobně vyhovoval spíš ten systém z Pardubic, jelikož teď je možné, že se třeba s USA nebo Kanadou potkáme dvakrát až třikrát, a to budou velmi těžké zápasy. Ale jsme na to připraveny, a na naší hře to nic nezmění.

MS se koná na Slovensku, bude to pro vás méně svazující, než nastupovat před domácím publikem?
Nemyslím, že by to pro nás mělo být teď těžší nebo lehčí. To, že bylo MS v Pardubicích nám spíše hodně pomohlo. Měly jsme výborné zázemí a fanoušci nám hodně pomohli tím, jak nám fandili. MS je na Slovensku, sice v Košicích, což je trochu dál, ale i tak doufáme, že nás přijede podpořit hodně lidí!

Partneři českého hokejbalu