Češky si poslechly po utkání s Kanadou tu nejkrásnější hymnu na světě!
Češky si poslechly po utkání s Kanadou tu nejkrásnější hymnu na světě! (autor: Hanka Poskočilová)

Kanada padla po nájezdech! Národní tým žen slaví cenný skalp, Zechovská vystavěla zeď

Datum: 17. 06. 2019
Autor: Filip Červinka

Reprezentace žen se ve svém třetím utkání na světovém šampionátu v Košicích představila proti silné Kanadě, která každoročně patří mezi největší aspirantky na titul. Kateřina Zechovská ale v české brance doslova vystavěla zeď, když si na ní přišla akorát jedna jediná střelkyně v rozhodujících nájezdech. Češky se trefily hned dvakrát, po Lucii Manhartové se tvrdou a přesnou ranou prezentovala obránkyně Kateřina Němcová a v českém táboře mohla propuknout pravá nefalšovaná radost! Hráčky se lvíčkem na hrudi tak ukázaly, že umí hrát hokejbal té největší světové extratřídy!

Česko vs. Kanada 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: rozh. náj. Němcová.
Střely: 33:32, vyloučení: 8:6, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0.

Česko: Zechovská (Teplá) – Radová, Herzigová (A), Seroiszková, Němcová, Martinů, Držmíšková, Zedníková, Rejlová – Manhartová (C), Kaltounková, Horálková – Lédlová (A), Patočková, Kubínová – Škorpíková, Přibylová, Kvasničková – Halbrštátová, Palová

Kanada: Thomsonová (Girouardová) – McLeanová, Coozeová, Jueová, Marszová (C), Swansonová, Brummová, Latreilleová – Brenningová, Tulková, Desmierová (A) – Pallottaová, Ringová, McCannová – Sharpová, Francisová (A), Dunlopová – Drakeová, Karpenková, Fischerová

Češky vlétly na Kanadu jako uragán ničící vše na potkání

Svěřenkyně hlavního kouče Karla Manharta vlétly na Kanaďanky a vypracovaly si nespočet gólových příležitostí. Na české střídačce málem propukla radost, když si to na kanadskou gólmanku hnala zcela osamocená Kristýna Kaltounková, bohužel ale nedala. O pár chvil později se v situaci dvou na jednu objevila zcela osamocená před Thomsonovou střežící kanadskou klec Lucie Kubínová, jež poslala míček jen těsně mimo tři tyče! V prostřední části se hra celkem vyrovnala, přelévala se ze strany na stranu, Kateřina Zechovská doslova čarovala v české brance a stav po třiceti minutách byl stále nerozhodný.

Zvládnuté dvojnásobné oslabení a skvělý výkon Zechovské

Závěrečná část utkání proti Kanadě začala hodně vyhroceně. Prakticky celou dobu docházelo k hraničně nervovým situacím, české hokejbalistky se dokonce musely v jednu chvíli bránit oslabení 3 na 5! Češky ale dvojnásobnou převahu Kanaďanek eliminovaly a dostaly možnost hry v početní převaze naopak ony. Nicméně po pětačtyřiceti minutách gól nepadl a šlo se do pětiminutového prodloužení. V něm se Kanaďanky probojovaly do neskutečné příležitosti, mezi kruhy zůstala volná jedna z útočnic, Zechovská se ale roztáhla přes celé brankoviště a zneškodnila tutovou šanci.

Němcová se s ničím nepárala a propasírovala míček do branky!

Rozhodující nájezdy začala lépe Kanada, jež slavila jednogólové vedení, na 1:1 ale hned ve druhé sérii vyrovnala jako správná kapitánka Lucie Manhartová. Dramatická koncovka utkání dospěla až do náhlé smrti. V sedmé sérii trenéři poslali na plac Kateřinu Němcovou, jejich pokyn zněl jasně, propálit vše, co jí bude stát v cestě, a tak se i z bezprostřední blízkosti stalo! Češky si tak připsaly nesmírně cenný dvoubodový skalp nad silným výběrem Kanady.

Ohlas trenéra:

Karel Manhart:
„Holky musím pochválit. Hráli jsme to, co máme. To, že to bylo na nájezdy, tak to samozřejmě bylo vabank, my jsme ale 45 minut hráli opravdu poctivě dozadu. Utkání bylo nesmírně vyrovnané, vzalo nám asi spoustu sil, ale jsem strašně rád za holky, jak to takhle dopadlo. Máme dva body, které jsme nutně po včerejší porážce od Američanek potřebovali. Věřím, že budeme už celý šampionát hrát to, co máme.“