Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Juniorky do 18 let se na začátku roku představili na několika chlapeckých turnajích.
Juniorky do 18 let se na začátku roku představili na několika chlapeckých turnajích. (autor: Jana Nekolová)

Juniorky pokračují v přípravě! Zaměříme se i na teambuilding, prozrazuje Davídek

Datum: 16. 04. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již tento víkend 20. – 21. dubna vyrazí talentované hokejbalistky kategorie U18 na soustředění do Prachatic. Zde se pod taktovkou hlavního kouče Martina Davídka budou zaměřovat na základní herní systémy a dojde i na důležité stmelování party před startem premiérového Světového poháru v České Třebové a Litomyšli, který odstartuje již za 72 dní! „Stavět budeme na disciplíně, bojovnosti, obětavosti. Budeme pracovat hodně s obránkyněmi, abychom měli moderní, konstruktivní beky, a ne odpalovače míčků,“ rozpovídal se v rozhovoru Martin Davídek.

Dát mužstvu tvář, herní styl, seznámit hráčky s mou filozofií


20. - 21. dubna míříte na jednodenní soustředění do Prachatic. Na co vše se talentované dívky do 18 let budou v rámci kempu zaměřovat?
Součástí dvoudenního soustředění budou 4 tréninky, jedno přípravné utkání a pohovory s hráčkami.  Zaměříme se na základní herní systémy od založení útoku, přes pohyb hráček v jednotlivých pásmech a klasiku jako 2 na 1, 3 na 2, rotace… Jelikož jde o první samostatné soustředění našeho týmu, večer chceme věnovat týmovému teambuildingu pro bližší se seznámení s hráčkami.

Proč jste pro své další soustředění zvolili Prachatice? O tomto hřišti se „traduje“, že je jedno z nejkrásnějších a nejkomfortnějších v republice!
Hrál jsem tu dvakrát s mužstvy Keltů a areál se mi velmi líbí a máme dobré vztahy s pány Čapkem a Kotlíkem, a ti nám pomohli i s organizací kempu.

Do startu Světového poháru v České Třebové a Litomyšli zbývají necelé tři měsíce. Kostru týmu tak máte hotovou a je třeba se už zaměřovat na určité systémové věci a souhru jednotlivých pětek?
Díky dvěma turnajům (Pražský míček a Přeloučský Challenge Cup) jsme si udělali obrázek o složení jednotlivých formací, ale to není tak podstatné jako právě ty systémové věci. Dát mužstvu tvář, herní styl, seznámit hráčky s mou filozofií, jak fungovat na hřišti i mimo něj.


Martin Davídek vpravo si práci s reprezentací dívek do 18 a 20 let užívá.

Musíme dělat vše v rychlosti, v pohybu a zlepšit práci na míčku


Je vidět na jednotlivých hráčkách progres? Většina z nich nastupuje v chlapeckých soutěžích, kde navíc patří mezi nejvýraznější tváře. Je to pro účely národního týmu jenom dobře, že jsou otrkané značně agresivnějším a rychlejším hokejbalem?
U některých ano. Ale je rozdíl, když jsem je viděl hrát s kategorií U14, ve starších žácích, dorostu či mezi ženami. Každá soutěž má jinou úroveň, každý tým a trenér má jinou taktiku a systém, tak když o tom tak přemýšlím, budu mít holky buď připravené na vše, nebo zmatené (úsměv). Ale ne, určitě je dobrá každá zápasová zkušenost, zejména v dorosteneckých soutěžích.

Co nejvíce kladete dívkám na srdce v rámci jednotlivých přípravných kempů? Kde mají největší rezervy a na čem naopak mohou své výkony nejvíce stavět? Asi málokdo ve světě takto pracuje s talentovanými hokejbalistkami, jako se to dělá v České republice!
Klást na srdce teprve budu. Pracovat musí individuálně na fyzické kondici a přidávat si na trénincích – dělat vše v rychlosti, v pohybu a hodně zlepšit práci na míčku. Stavět budeme na disciplíně, bojovnosti, obětavosti. Budeme pracovat hodně s obránkyněmi, abychom měli moderní, konstruktivní beky, a ne odpalovače míčků.

Dlouhá léta jste trénoval chlapecké reprezentační výběry. S reprezentací do 18 let jste dokonce slavil v loňském roce v Kanadě titul vicemistrů světa! Baví vás práce s děvčaty? Netíhnete zpátky k chlapeckým výběrům?
S kluky to bylo super, zejména Kanada mi zůstane v srdci navždy. Ale je to minulost a u kluků nejsem. Člověk se neustále něčemu učí, někam se posouvá. Je přede mnou nová výzva, spousta zapálených nadšených bojovnic, tak proč se pořád zaobírat myšlenkami co kdyby a proč? Jsme na začátku a věřím ve skvělou partu a podobné zážitky z vrcholných akcí. V každém rozhovoru, nejen na hokebalu.cz, se mě dokola všichni ptají, proč holky, proč jsem nedostal jinou reprezentaci kluků nebo nepokračoval k U20 se svýma kluky. Prosím, už se mě neptejte. Reprezentaci U18 a U20 děvčat jsem vzal dobrovolně a je to skvělá možnost poznat v hokejbale zase něco nového a jiného. Ano, BAVÍ MĚ TO!!! Kluky trénuji v Berouně, a to mi zatím stačí (úsměv).

Partneři českého hokejbalu