Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jiří Mašík (vlevo) a Karel Manhart (uprostřed) dostali důvěru pokračovat u národních týmů!
Jiří Mašík (vlevo) a Karel Manhart (uprostřed) dostali důvěru pokračovat u národních týmů! (autor: Filip Červinka, Hanka Poskočilová, Andrea Jirásková)

Jiří Mašík a Karel Manhart dostali prostor na reparát! Reprezentace znají složení realizačních týmů

Datum: 19. 11. 2019
Autor: Tisková zpráva
Sdílej přes:

V úterý 12. listopadu se v Praze na Strahově uskutečnilo 12. zasedání předsednictva Českomoravského svazu hokejbalu, na kterém bylo jmenováno složení realizačních týmů národních výběrů žen a mužů. Beze změny pokračuje reprezentace žen, kterou i nadále povedou hlavní trenér Karel Manhart se svým asistentem Michalem Broulíkem. V čele mužského výběru pokračuje hlavní trenér Jiří Mašík, jehož realizační tým ale doznal značného zúžení. Asistentem mu bude Slavomír Švancar a vedoucím týmu Radek Mašík. V pozici kustoda zůstává Jan Turčáni a masérem národního celku mužů bude i nadále Michal Válek.

Již na předchozím zasedání předsednictva ČMSHb 3. října bylo jednohlasně odsouhlaseno složení realizačního týmu reprezentace žen. „Realizační tým žen byl znovu zvolen v podstatě ve stejném složení. Karel Manhart dlouhodobě dokáže připravit ženský výběr na mistrovství světa. Navíc je zde nastavena nově koncepce v užším propojení mezi dívčím juniorským družstvem U18 a U20, tudíž za mne jednoznačná volba,“ měl jasno vedoucí úseku reprezentací Milan Maršner. Národní výběr žen získal na nedávném světovém šampionátu v Košicích sedmou medaili ze sedmi mistrovství světa! „Výsledek seniorského celku žen na MS v Košicích lze hodnotit neutrálně. Medailové umístění je pozitivní zprávou, nelze ovšem opomenout skutečnost, že s ohledem na sílu celku a jeho charakter, velmi perspektivní složení jsme očekávali účast ve finále. Věková skladba celku žen je velkým příslibem do budoucna a příležitostí k ataku příček nejvyšších na MS v Kanadě,“ věří předseda ČMSHb Martin Komárek.

„Za prvé je důležité si říct, že výsledek mužské reprezentace z mistrovství světa v Košicích je neúspěch, přestože se špička rozšiřuje a o nejvyšší umístění bojuje 6 - 7 mužstev,“ za nic se neschovává Milan Maršner. „Celkové hodnocení vnímám ze širšího pohledu. Tým výkonnostně na MS nepropadl, v základní hrací době neprohrál žádné utkání a co je důležité tým fungoval. Vše jsem měl možnost sledovat přímo na MS. Ze své pozice jsem měl po šampionátu určité výhrady, které jsme si předali při celkovém hodnocení s Jirkou Mašíkem. I proto jsem předložil vedení svazu návrh s hlavním trenérem Jirkou Mašíkem se změnami ve složení realizačního týmu,“ prozrazuje Maršner.


Jiří Mašík ustál neúspěch na MS v Košicích a v roce 2021 povede národní tým mužů na šampionátu v Kanadě! (Autor fotky: Hanka Poskočilová)

Reprezentační celek mužů na mistrovství světa v Košicích nedosáhl na medaili, což se naposledy stalo na mistrovství světa v roce 2005. „Čtvrté místo mužů nelze hodnotit jinak než jako výsledkový neúspěch. Při rozhodování o směřování reprezentace mužů bylo diskutováno několik variant a úhlů pohledu na z části generačně obměněný celek oproti MS v Pardubicích. Cesta a vize dlouhodobého směřování výběru mužů k zisku zlaté medaile na MS v Kanadě pro mne představuje kontinuální vazbu a jasný cíl, který od realizačního týmu očekáváme,“ upozorňuje předseda ČMSHb Martin Komárek.

„Původní realizační tým byl zvolen na základě výběrového řízení a já jej ve své pozici v rámci Úseku reprezentace převzal v průběhu jejich přípravného cyklu. Nejsem v tomto případě zastáncem výběrového řízení. Jsem rád a vážím si toho, že přímý návrh Úseku reprezentace byl předložen vedení svazu a následně schválen. Oběma výběrům přeji v jejich přípravě mnoho zdaru a věřím, že dál budeme pokračovat v nastavené spolupráci směřující k úspěchu na mistrovství světa v Kanadě,“ dodává vedoucí Úseku reprezentací Milan Maršner.


Karel Manhart zůstává hlavním trenérem reprezentace žen. Ze 7 mistrovství světa získal 7 medailí! (Autor fotky: Daniel Souček)

Složení realizačního týmu reprezentace žen s mandátem do 30.6.2021


Hlavní trenér: Karel Manhart
Asistent trenéra: Michal Broulík
Vedoucí týmu: Martina Topičová
Masérka: Jana Baloušová – Fričová

Složení realizačního týmu reprezentace mužů s mandátem do 30.6.2021


Hlavní trenér: Jiří Mašík
Asistent trenéra: Slavomír Švancar
Vedoucí týmu: Radek Mašík
Masér: Michal Válek
Kustod: Jan Turčáni

Partneři českého hokejbalu