Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jakub Laurinc táhne mladší dorostence Suchdolu k velkému úspěchu!
Jakub Laurinc táhne mladší dorostence Suchdolu k velkému úspěchu! (autor: fcb Ali Hny)

Jakub Laurinc už pokukuje po MS v Kanadě: Strach z létání nemám, usmívá se

Datum: 05. 06. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Reprezentační osmnáctka se na juniorském mistrovství světa v Kanadě (4. – 8.7.2018) bude moci mimo jiné spolehnout i na ofenzivního beka jihočeského Suchdolu nad Lužnicí Jakuba Laurince. Na toho tento víkend čeká finálový turnaj Extraligy mladšího dorostu, kde z pozice kapitána povede jihočeskou družinu za cennými kovy. Myšlenkami už je ale částečně i na atraktivním šampionátu v St.Johns. „Kanada, USA, Slovensko a Švýcarsko budou velmi těžcí soupeři,“ vypočítává Laurinc.

Teprve nedávno byla odtajněna finální nominace na juniorské mistrovství světa v Kanadě, kde budete součástí reprezentace hráčů do 18 let! Potěšila vás tato zpráva hodně a jak moc se těšíte na šampionát za „velkou louží“?
Nominace mě strašně potěšila a byl jsem hodně rád, ještě když je to v Kanadě. Na šampionát se těším a doufám, že bude pro nás úspěšný.

Nebojíte se létání? Poletíte tak daleko poprvé, nebo jste zkušený cestovatelský harcovník? (úsměv)
Strach z létání nemám, ale poletím poprvé.

V kádr osmnáctky jste veden jako obránce, přičemž jste v základní části Extraligy mladšího dorostu v dresu Suchdolu nad Lužnicí posbíral úctyhodných 60 kanadských bodů (28+32) z 24 utkání! Čím to?
Ano jsem obránce, ale na hřišti se často pohybuji jako čtvrtý útočník. Hlavně mám výborné spoluhráče, kteří mi to umí připravit. Jsem hodně ofenzivní obránce, ale na bránění nezapomínám. (úsměv) Takže mi role obránce vyhovuje, obranu hraji rád a už celkem dlouho.

Se Slováky je to vždy velmi velká bitva a doufám, že ji zvládneme


Na mistrovství světa se setkáte s odporem obhájců titulu z Kanady, se silným Slovenskem a neméně kvalitním výběrem USA, Švýcarska, Itálie a Velké Británie. Během pěti dnů vás čeká opravdu náročný program. Věříte ale, že máte na všechny týmy?

Kanada, USA, Slovensko a Švýcarsko budou velmi těžcí soupeři. Britové a Italové jsou pro mě nečitelní, ale určitě je nesmíme podcenit. Myslím si, že ano, protože máme velmi silný tým a porazit se dá kdokoliv.

V prvním utkání na šampionátu se střetnete s Itálií, to je dobrý soupeř na rozjezd, nebo ne?
Těžko říct, protože jak už jsem zmiňoval dřív, nevím, co od Italů čekat. Důležité bude tento zápas zvládnout a dobře se naladit na další zápasy.

Ve druhém klání na vás však čeká Slovensko, to bude hodně nepříjemné… Těšíte se na tak brzké federální derby?
Ano, obzvláště na tento zápas se těším, protože se Slováky je to vždy velmi velká bitva a doufám, že ji zvládneme!

Letohrad je největším favoritem, my ale máme na kohokoliv!


Co vlastně od šampionátu vy osobně očekáváte? Moc volného času mít nebudete, zápas střídá zápas, bude hodně důležitá regenerace?

Bude to velmi fyzicky náročné, protože zvládnout tolik zápasů během pěti dnů je opravdu obtížné. Ale letí s námi velmi šikovní maséři a ty nás na zápasy připraví určitě co nejlépe.

Aktuálně vás ale ještě čeká finálový turnaj Extraligy mladšího dorostu, jež se uskuteční ve Světlé nad Sázavou 9. – 10.6. Tam se představíte se Suchdolem nad Lužnicí v konkurenci dalších čtyř týmů. S jakými cíli na turnaj odjedete?
Určitě s co nejvyššími, protože letos máme opravdu skvělý tým. Jako kapitán ale budu velmi rád za každou medaili. Pro náš klub by to byl velký úspěch.

Titul obhajují mladší dorostenci Letohradu, kteří v letošním ročníku ještě nepoznali ani jednou krutost porážky. Věříte, že na jeleny máte? Letos totiž oplýváte opravdu silným celkem!
Letohrad je největším favoritem na celkové vítězství, ale my také máme silné mužstvo a myslím si, že můžeme porazit kohokoliv!

Partneři českého hokejbalu