Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Úleva! České juniorky musely projít až nečekaně dramatickým finálovým duelem a vyhrály 1:0!
Úleva! České juniorky musely projít až nečekaně dramatickým finálovým duelem a vyhrály 1:0! (autor: Kryštof Friede a Jiří Zaňát)

Dvě české medaile a zajímavá návštěvnost. Světový pohár zkrátka bavil!

Datum: 04. 07. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Od minulého čtvrtka 27.6. do neděle 30.6. se zimní stadiony v České Třebové a v Litomyšli staly dějištěm historicky druhého Světového poháru juniorských a dorosteneckých týmů. Tentokrát se jednalo o kategorii juniorek do osmnácti let a také chlapeckou skupinu U16, kde však úspěšně sbíral zkušenosti i český výběr talentovaných hráčů do 15 let! Na více jak pětadvacet zápasů dorazila slušná návštěvnost, nejvíce pak táhly české zápasy v České Třebové, která se stala také dějištěm bronzového zápasu našich dorostenců. České juniorky zase svoji převážnou domovinu našly v Litomyšli, kde se po dramatickém finále radovaly z premiérových zlatých kovů!Statistikám vládly kanadští hráči a české plejerky 


V kategorii do šestnácti let se nakonec z prvenství po kanadském finále radovali hráči Kanady West, kteří obhájili světový titul z loňského šampionátu v Přerově a Zlíně. Ze dvou kanadských výběrů pak trochu logicky i převažuje nejvíce jmen ve statistikách produktivity. V první desítce je totiž hned šest kanadských hráčů, ovšem pozor! Nejproduktivnějším se nakonec stal slovenský borec Lubomír Kupčo, jenž zaznamenal za pět zápasů třináct kanadských bodů! Connor Roulette nasbíral o jeden bod méně a Dawson Pasternak pak skončil na bodech jedenácti. Z České U16 byl nejproduktivnější Lukáš Novotný, takže i on svoji kategorii táhl za konečným třetím místem čtyřmi brankami a třemi asistencemi a zaslouženě obdržel cenu za ALL STARS tým turnaje! Z U15 pak ve statistikách figuroval nejvýše Vojtěch Šmíd z Heřmanova Městce, který za pět zápasů třikrát skóroval a dvakrát asistoval. 


Národní družina do 16 let obhájila bronzové medaile z loňského premiérového Světového poháru!

V kategorii juniorek do osmnácti let pak už jednoznačně válí české barvy. Nejenom, že svěřenkyně trenéra Davídka vyhrály v dramatickém finále zlaté medaile, také ale byly o poznání produktivnější, než Slovenky. Kristýna Kaltounková byla tahounkou, což se promítlo hned dvanácti kanadskými body, a to vynechala jedno utkání v základní části! Patricie Škorpíková pak dobře sekundovala čtyřmi brankami a stejnou porcí asistencí a Tereza Ištoková nasbírala o bod méně, tedy sedm kanadských čísílek. 


Juniorky do 18 se na své premiérové mezinárodní akci dočkaly titulu světových šampionek a hned na domácí půdě v Litomyšli! Členky ALL STARS týmu Světového poháru zprava útočnice Klára Seroiszková, Patricie Škorpíková a úplně vlevo Karolína Procházková!

Doprovodný program a zaplněné tribuny


Světový pohár by se ani v letošním roce nemohl uskutečnit bez výrazné podpory partnerů. I díky nim dorazilo především na skupinové zápasy našich hráčů do šestnácti let se Slovenskem a Kanadou East několik desítek skvěle fandících diváků. České juniorky pak sledoval zaplněný zimní stadion v České Třebové v utkání se Slovenskem. Druhý ročník Světového poháru v České republice po sobě se tak vydařil na jedničku a pro příští pořadatele posunul pomyslnou laťku zase o něco výše! 


Hned první den dorazilo na Světový pohár nespočet fanoušků z místních základních škol!Organizátoři si pro fanoušky připravili soutěž o nejlepší transparent a odměnili je hodnotnými hokejbalovými cenami! 

Partneři českého hokejbalu