Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Karel Manhart je hodně úspěšným koučem ženských českých hokejbalistek.
Karel Manhart je hodně úspěšným koučem ženských českých hokejbalistek. (autor: Andrea Jirásková )

Další ženský kemp byl opět hodně vydatný, spokojeně hodnotí trenér Manhart

Datum: 06. 03. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Ženská hokejbalová reprezentace, stejně jako ta mužská, už podstatě začíná vyhlížet konečnou přípravu před nadcházejícím letním mistrovstvím světa. Výběr kolem kouče Karla Manharta se zatím naposledy sešel necelé dva týdny nazpět a nutno podotknout, že pro hráčky se jednalo asi o jedno z nejnáročnějších soustředění za celý prozatímní cyklus před Košicemi. Dřina ale k finální pozvánce neodmyslitelně paří a realizační výběr už v hlavě začíná mít kostru týmu i hráčky, které by na hřišti taktéž neměly chybět. 

Různá cvičení na kondici, nechyběla ani zábava 


Podobný kemp už některé hráčky před dvěma lety zažily. Tehdy cestovaly v zimě na kemp do mrazivého prostředí Orlických hor. I když se jedná o soustředění kde je na hráčky kladen opravdu velký důraz na pilování fyzické kondice, prostor dostane vždy také i odpočinková část. Talentová soutěž, na podobu televizních show, je ale skutečně jedinou chvílí, kdy holky nemusí makat. „V třídenním cyklu posledního kempu jsme začali hned po příjezdu, protáhli jsme se a měli jsme poté takový biatlon. Holkám jsme chtěli naklást změnu rytmu, takže to bylo osm kilometrů a po každých dvou byly nějaké dovednostní soutěže,“ říká Karel Manhart.

Překvapením pak už pro hráčky nemohl být noční budíček, realizační tým totiž zvolil tehdy ještě nečekaný noční trénink i na dva roky starém zmiňovaném kempu. „Bylo to znovu hodně šťavnaté a vydatné, ostatně jako celý kemp,“ usmíval se Manhart. Trénink probíhal od půl jedné ráno do půl druhé, takže hodinku. Byly to výběhy v lese do kopce na šest sérií, tedy po šesti opakováních,“ upřesnil.

Po pátečním náročném dni se poté pokračovalo hned o den později dalším celodenním tréninkovým drilem. „Už jsme chtěli nastavit takové zápasové zatížení, dopoledne jsme tudíž pracovali systémem jedna ku čtyřem, že jedna parta pracovala a tři odpočívaly. Odpoledne jsme pak měli jeden ze dvou tréninků spojený s juniorkou, což byl kruhový trénink na posilování veškerých partií,“ prozrazuje program kempu kouč s tím, že na nedělním závěrečném dni v podobně turnaje v Přelouči, chtěli trenéři vidět hlavně to, jak hráčky pracují v utkáních z plné tréninkové zátěže. 

Žilina zase o trochu více napoví finální nominaci 


Světový šampionát v Košicích, který bude navazovat na Pardubice z roku 2017, se už nezadržitelně blíží. Vždyť rozehráno bude ve druhé polovině června, takže čtyři měsíce, které zbývají, už zase tolik času nenabízejí. I ženská reprezentace tak už musí pomalu začít formovat kádr. „Řádově třicet hráček už vybraných máme, musíme je nahlásit do širší nominace pro Milana Maršnera (vedoucí reprezentačního úseku pozn. red.),“ potvrzuje Manhart.

Do finální nominace se tlačí i nové hráčky, které o sobě dávají vědět jak na kempech, tak také ve svých klubech. „Finální nominace bude čítat třiadvacet hráček včetně brankářek, konečné vybírání pro nás pochopitelně nebude nic jednoduchého,“ je si vědom kouč světových mistryň z posledního mistrovství světa. 

Dalším kempem, který do nominace promluví, je ten ze začátku května v Žilině, kde by mělo dojít i na další přípravné zápasy. „Budou to pro nás další důležité poznatky směrem k finální nominaci. Pak už nás bude čekat jenom třídenní kemp v Příbrami, po kterém už budeme znát finální soupisku hráček na mistrovství světa,“ uzavírá. Pohledem českého fanouška dodejme, že se bude snad opět jednat o zlatý tah!

Širší sestava národního týmu žen pro MS v Košicích.

Partneři českého hokejbalu