Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kapitán Pavel Kubeš by měl patřit k lídrům českého týmu na hřišti i v kabině.
Kapitán Pavel Kubeš by měl patřit k lídrům českého týmu na hřišti i v kabině. (autor: Andrea Jirásková )

Chceme vrátit zlato tam, kam patří! velí kapitán reprezentace Pavel Kubeš

Datum: 10. 06. 2019
Autor: Vojtěch Filipiec
Sdílej přes:

Hokejbalové mistrovství světa v Košicích se blíží mílovými kroky. Českou reprezentaci čeká úvodní utkání šampionátu již tento pátek, tedy za pouhé 3 dny, kdy od 21:00 změří síly s houževnatými Američany. O své dojmy před startem turnaje se pro náš web v rámci rozhovoru podělil jeden z nejzkušenějších hráčů českého výběru, kapitán Pavel Kubeš. „Síla je v chemii našeho týmu. Vytvořila se skvělá parta kluků, která si jde za jediným cílem, a to vrátit zlato tam, kam patří,“ hlásí například v rozhovoru.

Na trénincích všichni odváděli maximum


Pavle, na úvod se zeptám, jak jste z pozice kapitána spokojen s přístupem hráčů, kteří přípravným procesem na mistrovství prošli?
S přístupem hráčů po dobu přípravy jsem spokojen maximálně. Kluci i přes mnohdy brzké vypadnutí v play off nezaháleli a přijeli na květnové soustředění ve skvělé kondici, v trénincích odváděli 100 procent. Trenéři tak vůbec neměli lehké vybrat 23 hráčů do finálního výběru.

Byl jste zvolen kapitánem týmu, což je obrovská zodpovědnost navíc. Jak moc si „céčka“ ceníte? Jste z těch hráčů, které větší tlak na jejich osobu třeba ještě víc vyburcuje?
Zodpovědnost to opravdu je, ale mám k ruce zkušené asistenty, kteří mi pomáhají s týmem jak na hřišti, tak mimo něj. Zkušenosti s vedením navíc mám už z Pardubic, kde byl ten tlak přece jen větší, takže už trochu vím, do čeho jdu. Každopádně si trenérské důvěry velice cením a je to další impuls, který mě na hřišti dokáže ještě víc nakopnout.

Síla je v chemii týmu


Kde podle vás tkví hlavní síla finálního výběru? Co může být pro vaše soupeře na turnaji největší hrozba?
Síla je v chemii našeho týmu. Vytvořila se skvělá parta kluků, která si jde za jediným cílem, a to vrátit zlato tam, kam patří. Tým se až na mě hodně omladil (úsměv), každá z pětek hraje trochu jiným stylem a opravdu bych nechtěl být v kůži našich soupeřů.

Vy sám jste se zúčastnil i předešlého MS v Pardubicích, kde o vás bylo nadstandardně postaráno. Na takovou akci se musí vzpomínat jedině v dobrém, že ano?
Těch vzpomínek je v nás stále spousta, i když to je už 2 roky zpátky. Bylo to neskutečných 14 dní, kdy jsme zažili, jaké je to být profesionálním sportovcem. Až na nešťastnou prohru v semifinále se Slovenskem to nemělo jedinou chybu!

Je známo, že Slováci dali do organizačních příprav vše, nicméně překonat ono pardubické mistrovství pro ně bude v kterémkoliv ohledu ohromně těžké, souhlasíte?
Upřímně nevěřím, že se to našim kolegům povede, nicméně rád bych se za pět dní mýlil. Je pravda, že pardubické mistrovství bylo úžasné a opravdu pro kohokoliv bude obtížné jej překonat.

Američany na úvod trpělivou hrou přehrajeme


První zápas turnaje vás čeká již tento pátek od 21 hodin proti běhavým Američanům. Co na tento houževnatý tým může platit?
Američané bývají neskutečně atleticky připravení a zároveň mají šikovné ruce. Určitě nebudeme hrát otevřený hokejbal nahoru, dolů. Zápas bude o taktické vyspělosti, kde máme oproti soupeři výhodu. Trpělivou a zodpovědnou hrou soupeře přehrajeme.

Je už známo konkrétní složení formací, se kterými do turnaje vstoupíte?
Složení formací už znám, přece jen na posledním soustředění bylo třeba se trochu sehrát. Přesné složení ale neprozradím (úsměv).

Nic než zlato


Již zmiňované semifinále domácího mistrovství jste smolně prohráli po nájezdech. V Pardubicích byla od začátku i vzhledem k pořadatelství touha po zlatu obrovská. Můžete prozradit, jak je tomu letos, máte opět pouze a jedině nejvyšší cíl, nebo si budete dávat dílčí cíle podle průběhu turnaje?
Cíl je jednoznačný, a to 23.6. přivézt mistrovský titul do České republiky!

Jak jste zmiňoval, partu máte skvělou. Máte však v plánu nějakou teambuildingovou akci přímo na místě? Například v podobě nějaké vycházky za krásami Košic?
Uvidíme, co pro nás trenéři na místě připraví. Nějaký výlet určitě podnikneme, ale důležitější pro nás bude regenerace. Co se týče teambuildingových akcí, něco málo už proběhlo na srazech v Pardubicích během posledních 2 soustředění.Partneři českého hokejbalu