Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kovárník zažil velký boom v nejvyšší mužské soutěži. Učí se od těch největších hvězd!
Kovárník zažil velký boom v nejvyšší mužské soutěži. Učí se od těch největších hvězd! (autor: Michal Pěch)

Bude to makačka, ale pozvánka mě hodně potěšila, nezastírá Jakub Kovárník

Datum: 10. 01. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Reprezentační výběr hráčů do 20 let se již od zítřka 11.1. do soboty 12.1. představí na prvním soustředění nově se budujícího národního týmu pro mistrovství světa, jež vypukne v roce 2020 podle všech indicií ve Švýcarsku. Mezi osmnáct nejlepších juniorských útočníků se probojoval i talentovaný hokejbalista z pražského Kert Parku Jakub Kovárník. Ten v podzimní části dostal mnoho prostoru v mužské CROSSDOCK Extralize, v níž dosáhl i na premiérový gól a asistenci. „Důvěra trenérů mě ohromně potěšila, jakékoliv střídaní jsem se snažil odmakat na 100%,“ rozpovídal se v rozhovoru Kovárník.

Reprezentace? Velká závazek a obrovská čest!


Již tento víkend od pátku 11.1. do soboty 12.1. se uskuteční první kemp nově se budujícího týmu reprezentace hráčů do 20 let v komfortním prostředí plzeňské kryté haly. Mezi nejlepších osmnáct útočníku se probojoval i na podzim výtečné výkony předvádějící Jakub Kovárník z pražského Kert Parku. Pozvánka mě neskutečně překvapila a zároveň hrozně potěšila,“ nezastírá talentovaný útočník z Lužin. „Očekávám, že kemp bude velmi náročný. Bude to makačka,“ uvědomuje si Kovárník.

Forvard pražského Kert Parku má za sebou pár zkušeností s reprezentačními soustředěními, ale už je to dávno a teď se do koloběhu příprav národních týmů vrací po delší odmlce. „První zkušenost to není, byl jsem již na dvou kempech do 14 let,“ prozrazuje Jakub Kovárník. Dvacítka bude za rok a půl podle všeho ve Švýcarsku na dalším mistrovství světa obhajovat zlaté medaile. Pro všechny hráče, kteří budou součástí nově se tvořícího národního výběru to tak musí být velký závazek na sobě více pracovat i individuálně a stát se součástí obhajovatelů světového titulu. „Uvědomuji si, že je to velký závazek a že musím na sobě stále pracovat. A hlavně je to pro mě obrovská čest,“ zdůrazňuje Kovárník.

Za každou zkušenost v extralize jsem rád


Útočníkovi z hlavního města Prahy k nominaci do dvacítky zajisté pomohla skvělá podzimní část letošní sezóny, v níž naskočil do 12 duelů CROSSDOCK Extraligy a připsal si premiérový gól a asistenci v nejvyšší mužské soutěži! „Před sezónou jsem vůbec nepočítal s tím, že bych nastupoval v nejvyšší lize u nás. Byl jsem za to strašně rád,“ praví s velký vděkem v hlase Kovárník. „Důvěra trenérů mě ohromně potěšila, jakékoliv střídaní jsem se snažil odmakat na 100% a za každou zkušenost jsem byl a jsem rád,“ upozorňuje.

Kovárník nastupoval v mistrovském Kert Parku po boku velkých hokejbalových hvězd a mnoha reprezentantů. „Ze začátku sezóny jsem nastupoval nejčastěji s Jirkou Krůčkem, později s Adamem Postulkou. S oběma se mi hrálo velmi dobře,“ prozrazuje. A co pokyny od trenérů? Byl svázaný taktikou, nebo mu zkušení trenéři z Lužin nechali určitou volnost? „Žádné speciální pokyny jsem nedostával, měli jsme taktiku, které jsem se snažil držet,“ nechává nakouknout pod pokličku Jakub Kovárník.

Stále je co zlepšovat, musíme spolu více mluvit!


Talentovaný útočník Kert Parku pravidelně trénuje s mužským A týmem, který vyhrál předchozí dva extraligové tituly. Navíc se učí od takových velikánů našeho sportu, jako je Tomáš Wróbel, Fejfar, bratři Krůčkovi a další. To musí být velká škola! „Je to ohromná čest a zkušenost hrát po boku takových hvězd,“ rozplývá se Jakub Kovárník. „Mně i ostatním klukům z juniorky, kteří trénují s áčkem, pomáhají vyřešit herní situace a radí, jak je lépe zužitkovat, aby z toho byl gól,“ má radost Kovárník.

Člen širšího výběru reprezentační dvacítky ale především nastupuje za juniorku Kert Parku, kterou bodově táhne. Z 10 podzimních duelů si připsal 17 kanadských bodů za 6 gólů a 11 asistencí. „V tomto směru panuje ohromná spokojenost a s týmovými výsledky jsem ještě více spokojený,“ neskrývá své nadšení Kovárník. „Máme skvělou partu a skvělý realizační tým a díky tomu táhneme za jeden provaz,“ prozrazuje. „Samozřejmě pořád je co zlepšovat. Hlavně by nám určitě prospělo mít méně vyloučení a na hřišti spolu více mluvit,“ zamýšlí se Jakub Kovárník. Jaké cíle si asi pro jarní část plánuje? „Individuální cíle nejsou až tak velké, hlavně pomoci týmu dostat se do play off, což je náš hlavní cíl,“ hlásí na závěr rozhovoru produktivní útočník.

Partneři českého hokejbalu