Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Do nejlepšího týmu mistrovství světa žen se probojovaly dvě české hráčky!
Do nejlepšího týmu mistrovství světa žen se probojovaly dvě české hráčky! (autor: Dominik Jizba)

ALL STARS tým mistrovství světa v Košicích i se čtyřmi Čechy! Šimara zaujal v brance


Datum: 24. 06. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již před dvěma dny skončilo mistrovství světa v Košicích, na němž si národní tým žen vybojoval bronzové medaile. Mužský celek skončil těsně pod stupni vítězů. I tak se ale dva plejeři těšili z individuálního ocenění. Jeden z nejproduktivnějších hráčů na šampionátu Jan Bílý se probojoval do útočné formace All Stars týmu, mezi dvěma nejlepšími brankáři v Košicích je i Jan Šimara! Ženský celek vyslal do All Stars týmu dvě zástupkyně, nejproduktivnější hráčku šampionátu Denisu Křížovou a kapitánku Lucii Manhartovou. Kvarteto těchto hokejbalistů, respektive hokejbalistek ze všech nejvíce zářilo. Všem blahopřejeme a děkujeme za výtečné výkony!  

Křížová vynechala jeden zápas, i tak byla nejproduktivnější!


Čeští hokejbalisté nepředváděli na světovém šampionátu vůbec špatné výkony. Mezi ženami se nejvíce dařilo Denise Křížové, která si v Košicích připsala 3 góly a 6 přesných gólových nahrávek svým spoluhráčkám. Vysloužila si tak cenu pro nejproduktivnější hráčku na mistrovství světa a společně s Lucii Manhartovou, která v boji o bronz sestřelila Slovenky dvěma úvodními góly při konečném výsledku 5:0, se probojovaly do ALL STARS týmu celého šampionátu. Češky na turnaji jako jediné porazily Kanadu, a to 1:0 po nájezdech. Hokejbalistky s javorovým listem na hrudi později celé MS vyhrály a padly jen s českým souborem, kterému navíc nevstřelily ani branku!


Denisa Křížová vlevo s Lucii Manhartovou vpravo slavily ocenění ALL STARS mistrovství světa! (Autor fotky: Dominik Jizba >> https://dominik24.rajce.idnes.cz)

Šimara držel tým v nejtěžších chvílích, Bílý řádil v útoku


Muži prošli základní část bez ztráty kytičky. Jasnou jedničkou se na šampionátu v Košicích stal gólmanský fantom Jan Šimara, jenž v boji o první místo ve skupině téměř vynuloval favorizované Slováky. Ve čtvrtfinále vydatnou měrou pomohl zvítězit nad agilními Švýcary. Český národní tým bohužel padl jak v semifinále s Finskem, tak v boji o bronz s Kanadou, shodně 2:3 po prodloužení a musel se smířit, že po 14 letech do České republiky nepřiveze cenný kov. Šimara byl i tak nominován do ALL STARS týmu mistrovství světa. Stal se tak druhým nejlepším brankářem po slovenském Patriku Polcovi. Šimara naskočil do šesti duelů, v nichž průměrně obdržel 1,97 gólů za utkání a pyšnil se 92,31 procentuální úspěšností zákroků. Nutno podotknout, že Jan Šimara držel tým v nejtěžších chvílích a rozhodující branky v play off padaly po hrubých chybách v obraně.


Jan Šimara odchytal na šampionátu většinu duelů a dočkal se ocenění "druhého" nejlepšího brankáře! (Autor fotky: fcb Kosice 2019)

Kvarteto nejlepších českých hokejbalistů/tek uzavírá útočník mužského celku Jan Bílý, na němž v přední linii hra v podstatě stála. Jeho dobrý pohyb, výborná práce s hokejkou a neutuchající bojovnost, mu vynesly ze 7 duelů na šampionátu 12 kanadských bodů za 5 gólů a 7 asistencí. Celkově se umístil na 6. místě kanadského bodování těsně za hvězdným forvardem z Kanady Danickem Martelem, jenž se v ALL STARS týmu objevuje právě po boku Bílého. Všem našim hráčům a hráčkám gratulujeme k úspěchu!

Individuální ocenění 13. Mistrovství světa v Košicích:


Nejlepší brankář:
 Patrik Polc (Slovensko)    
Nejlepší obránce: Jani Viitanen (Finsko)
Nejlepší útočník: Toni Lampo (Finsko) 
Nejužitečnější hráč (MVP): Jaroslav Martinusík (Slovensko)    
Nejproduktivnější hráč: Denny Schlegel (USA) 14 kanadských bodů (8 gólů + 6 asistencí) 
Nejlepší střelec: Jordan Albright (USA) 10 gólů     

ALL STARS tým MS: Jan Šimara (Česko) - Roman Bujdák (Slovensko), Bill Marshall (Kanada) - Dannick Martel (Kanada), Jan Bílý (Česko), Juho Kangas (Finsko).  

Partneři českého hokejbalu