Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Dny plné napětí, emocí a nabírání zkušeností, říká o dvou vrcholných akcích Davídek

Martin Davídek dokráčel s národním výběrem dívek U18 až na vrchol!

O tom, že povede na Světovém poháru reprezentační výběr dívek do 18 let, se vědělo. Martin Davídek však dostal nabídku ještě od realizačního týmu reprezentace žen, a vyrazil tak před samotným startem Světového poháru do Košic, kde čerpal zkušenosti od hlavního trenéra žen Karla Manharta. Juniorky nakonec dokázal dotáhnout na úplný vrchol, když se mu s nimi podařilo získat historicky premiérové zlaté medaile, které by rád obhájil příští rok v Liptovském Mikuláši s výběrem do 20 let!

SPORT 5 přinese dokument o Světovém poháru v České Třebové a Litomyšli!


Světový pohár neunikl ani kamerám TV SPORT 5! Chlapci do 16 let obhájili v silné konkurenci bronz.

Světový pohár juniorů do 16 let a juniorek do 18 let je dávno minulostí. Náš partner v podobě televizní stanice SPORT 5 ale připravil báječný dokument z celého šampionátu, na němž se z historicky první zlaté medaile těšil domácí výběr juniorek a chlapci do 16 let obhájili bronzové medaile z předchozího Světového poháru. Premiéra dokumentu poběží na TV stanici SPORT 5 ve středu 10.7. v 18:10! Následují celkem 4 reprízy. Nepromeškejte dokument z vydařené mezinárodní akce, který můžete sledovat i na webu https://sport5.cz/vyhledavani/?ws=hokejbal!

Utkání s Velkou Británií bylo třešničkou na dortu, potěšilo trenéra dívek U16 Grebeníčka

Hráčky si zápas v národním dresu náležitě užily.

Stejně jako v loňském roce i v tom letošním si na Světovém poháru zahrály hráčky z nižší kategorie. Nastoupily proti poslednímu celku Světového poháru, kterým byl výběr Velké Británie do 18 let a dokázaly nad ním zvítězit 6:1! Jak uvádí v rozhovoru trenér výběru talentovaných hokejbalistek U16 Lukáš Grebeníček, vrcholem letošní sezony byl spíše start na Turnaji krajských výběrů hráčů U13, a utkání s Velkou Británií bylo pro hráčky spíše už jen odměnou, kterou však zvádly na jedničku.

Dvě české medaile a zajímavá návštěvnost. Světový pohár zkrátka bavil!

Úleva! České juniorky musely projít až nečekaně dramatickým finálovým duelem a vyhrály 1:0!

Od minulého čtvrtka 27.6. do neděle 30.6. se zimní stadiony v České Třebové a v Litomyšli staly dějištěm historicky druhého Světového poháru juniorských a dorosteneckých týmů. Tentokrát se jednalo o kategorii juniorek do osmnácti let a také chlapeckou skupinu U16, kde však úspěšně sbíral zkušenosti i český výběr talentovaných hráčů do 15 let! Na více jak pětadvacet zápasů dorazila slušná návštěvnost, nejvíce pak táhly české zápasy v České Třebové, která se stala také dějištěm bronzového zápasu našich dorostenců. České juniorky zase svoji převážnou domovinu našly v Litomyšli, kde se po dramatickém finále radovaly z premiérových zlatých kovů!

Sezona jako z partesu! Ústecký Pavel Gottfried poznával jen úspěch a vítězství

Pavel Gottfried si svými výkony řekl o pozvánku do juniorské reprezentace.

Vyhrát co se dá, i tak by se dala pojmenovat sezona Pavla Gottfrieda, který nastupoval na ledě za ústecké juniory, s nimiž se mu podařilo vyhrát 1. Ligu a výbornými výkony si vysloužil i několik startů v seniorské Chance lize, kde si zahrál i proti Jaromíru Jágrovi! Po ukončení hokejové části roku tento hráč neváhal a vrhnul se na závěr hokejbalové sezony hned na třech frontách a na všech třech byl jak jinak než úspěšný. S juniory ústecké Elby slavil v extralize titul bez jediné porážky v play off, v Oblastní lize dokráčel k obhajobě titulu s Coma teamem a jak lépe zakončit sezonu než nominací do juniorské hokejbalové reprezentace. Holt, tohoto hráče se vyplatí mít v týmu!

Talentovaní hokejbalisté do 14 let se dvakrát střetli se Slovenskem! To vždy uspělo

Výběr talentovaných hokejbalistů do 14 let nestačil na Slováky, ale špatné výkony nepředvedl!

V rámci organizačně i zápasově velmi povedeného Světového poháru v České Třebové a Litomyšli se do akce vrhli ve dvou přátelských duelech také hokejbalisté do 14 let. Výběr těch nejlepších hráčů v České republice se v neděli 30.6. střetl dvakrát na zimním stadionu v Litomyšli se stejně starými Slováky. Ti v prvním i ve druhém klání uspěli rozdílem více gólů, ale pro talentované hráče a budoucí reprezentanty to byla zajisté dobrá zkušenost. Především druhé klání bylo více než vyrovnané a mladíci se natahovali po úspěchu. 

Juniorky ovládly Světový pohár v České Třebové a Litomyšli! Chlapci obhájili bronz


Juniorky prošly turnajem bez ztráty kytičky a vyhrály svůj premiérový Světový pohár!

27. – 30. června proběhl v České Třebové a Litomyšli Světový pohár v hokejbale hráčů do 16 let a z historicky mezinárodní premiéry se těšily dívčí výběry do 18 let!  Národní tým České republiky hráčů do 16 obhájil v silné konkurenci zámořských týmů bronzové medaile z loňského ročníku. Turnaj ovládl výběr Kanady West, jenž tak obhájil titul světových šampionů z loňského roku. Česká reprezentace juniorek do 18 let naopak Světový pohár vyhrála, když turnajem prošla bez jediné porážky a ve finále se Slovenskem nepovolila svým oponentkám ani jeden gól!

VIDEOROZHOVOR: Vanesa Halbrštátová rozhodla tečí finále juniorek v Litomyšli

Vanesa Halbrštátová hodnotí poslední a úspěšný zápas juniorek na Světovém poháru.

Světový pohár zaklapl své letošní brány také duelem českých juniorek, které se střetly potřetí na turnaji se Slovenkami. Nakonec to byla i bitva nejlepší, nejatraktivnější a především nejdramatičtější! O zisku zlatých medailí pro Češky totiž rozhodl jeden gól, a to když se před branku postavila ve třetí třetině šikovně Vanesa Halbrštátová a jemně tečovala prudkou ránu své spoluhráčky Kristýny Kaltounkové. Souhra dvou plejerek, které ještě týden nazpět byly ve výběru na seniorském šampionátu v Košicích, tak rozhodla o těsném a už zcela rozhodujícím vítězství 1:0! 

Dramatickou finálovou bitvu juniorek se Slovenskem rozhodla jediná branka Češek!

Je to tam! Češky slaví zisk zlatých medailí na domácím Světovém poháru.

Světový pohár v České Třebové a pro juniorky v kategorii U18 především v Litomyšli je po nedělním odpoledni minulostí. Vrchol přinesl pochopitelně finálový mač, do kterého se podle předpokladů probojovaly Češky a také Slovenky. Na tento souboj došlo během posledních tří dní shodně už potřetí a jednalo se také o nejvíce vyrovnanou bitvu, kterou rozhodl jeden jediný gól! Ten padl ve třetí periodě a Češky se tak po závěrečné siréně mohly začít radovat ze zlatých medailí. 

Uf! Výběr U16 zapomněl na dvě těžké prohry a slaví alespoň bronzové placky!

Nakonec to cinklo! Česká U16 slaví zisk bronzových medailí na Světovém poháru!

Na Světovém poháru v České Třebové se našemu výběru U16 dva poslední zápasy ve skupině příliš nepovedly. Po jedenáctibrankovém přídělu od Kanady přišel ještě den předtím rozhodující zápas o nepostupu svěřenců trenéra Christa do finále. Psychickou deku však kluci a jejich realizační tým dokázal ještě za pět minut dvanáct zahodit daleko pryč od hrací plochy. Byli to totiž čeští hráči, kteří před zaplněnou tribunou vrátili slovenským hráčům porážku ze skupiny a zaslouženě si na krk pověsili bronzové kovy!

Partneři českého hokejbalu