Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Ženy se připravují na MS Masters: Dcera je velký kritik, říká Radka Kvasničková

Radka Kvasničková by si ráda oblékla národní dres také na MS Masters.

Nově rodící se tým výběru žen kategorie Masters má za sebou další přípravný kemp. Příjmení Kvasničková je u hokejbalových fanoušků známé, tentokrát se však do podvědomí dere také maminka Petry Radka, která by se ráda probojovala do konečné nominace na mistrovství světa Masters, jež se uskuteční v Českých Budějovicích. Jak sama přiznává, kempy jsou náročné a na fyzické kondici ještě bude muset zapracovat.

Je to cíl, kterému hodlám podřídit celou letošní sezónu, říká o Masters Holoubková

Petra Holoubková při tréninku na prvním kempu výběru žen Masters.

Stálicí mezi hokejbalistkami je Petra Holoubková, která obléká v Lize žen dres týmu Svítkov Stars a aktuálně bojuje o nominaci na červnové mistrovství světa Masters žen. Na hokejbalových hřištích ji s přestávkami můžeme vídat již od roku 1999, kdy vzala ve třinácti letech hokejku poprvé do ruky. Nezastavila ji ani mateřská přestávka a jejím momentálně největším cílem je si vybojovat nominaci, a i nadále se bavit hokejbalem.

Příprava na Světový pohár: Šestnáctka zamíří po konci podzimu do Dobřan!

Antonín Křemeňák patří mezi nejtalentovanější gólmany v ČR. Tým do 16 let reprezentoval už na loňském poháru!

Opět po roce se na začátku letních prázdnin 2. – 5. července uskuteční Světový pohár hráčů do 16 let a juniorek do 20 let. Není tak na co čekat a český národní tým chlapecké kategorie U16 se připravuje na vrchol letošní sezóny, jenž vypukne na Slovensku v Žilině! Širší výběr ucházející se o dres se lvíčkem na hrudi hlavního trenéra Jiřího Christa se hned po konci podzimní části všech soutěží sejde v hokejbalové hale v Dobřanech, kde reprezentační šestnáctka našla své oblíbené zázemí. Soustředění se uskuteční od pátku 6.12. do neděle 8.12. Kdo vše si řekl o nominaci? To se dozvíte v článku!

Oficiální fanshop českého hokejbalu spuštěn! Pořiďte si originální kousky k Vánocům

V oficiálním fanshopu českého hokejbalu si můžete pořídit nespočet originálních kousků.

Středa 20. listopadu předala českým hokejbalovým fandům, hráčům a funkcionářům úžasnou informaci o spuštění prvního a jediného oficiálního fanshopu! Vánoce se nezadržitelně blíží, vrcholné světové šampionáty v polovině roku 2020 jakbysmet, a tak je nasnadě pořídit si úžasné originální kousky českého hokejbalu! Objednávejte si věci na webu fanshop.hokejbal.cz a udělejte radost sobě nebo svým blízkým. Trička, mikiny, šortky, oficiální dresy a kšiltovky, to vše najdete ve fanshopu Českomoravského svazu hokejbalu!

Jiří Mašík a Karel Manhart dostali prostor na reparát! Reprezentace znají složení realizačních týmů

Jiří Mašík (vlevo) a Karel Manhart (uprostřed) dostali důvěru pokračovat u národních týmů!

V úterý 12. listopadu se v Praze na Strahově uskutečnilo 12. zasedání předsednictva Českomoravského svazu hokejbalu, na kterém bylo jmenováno složení realizačních týmů národních výběrů žen a mužů. Beze změny pokračuje reprezentace žen, kterou i nadále povedou hlavní trenér Karel Manhart se svým asistentem Michalem Broulíkem. V čele mužského výběru pokračuje hlavní trenér Jiří Mašík, jehož realizační tým ale doznal značného zúžení. Asistentem mu bude Slavomír Švancar a vedoucím týmu Radek Mašík. V pozici kustoda zůstává Jan Turčáni a masérem národního celku mužů bude i nadále Michal Válek.

Osmnáctka podstoupila kvalitní přípravu. Plzni jsme se ve všem vyrovnali, těší Jágra

Vojtěch Jágr pravidelně nastupuje už i za mužský celek mistrovského Kert Parku!

Výběr národního týmu hráčů do 18 let se v uplynulém víkendu chystal na přátelská utkání proti slovenským vrstevníkům, ale bohužel na poslední chvíli musel český realizační tým změnit své plány. Nakonec zvolil víkendové soustředění v Plzni, kde byl součástí i přátelský zápas proti domácímu výběru, který se skládal především z hráčů extraligového mužstva. Tohoto kempu se zúčastnil i talentovaný útočník pražského Kertu Vojtěch Jágr. „Tenhle tým má rozhodně na medaili,“ nepochybuje jeden z nejlepších juniorských útočníků.

Budu se snažit udělat vše, abych se do týmu dostal, říká o reprezentaci U18 David Srp

David Srp se již v reprezentačním dresu představil na Světovém poháru v roce 2018.

Do mistrovství světa juniorů do 18 a 20 let zbývá ještě dost času, ale týmy se na něj už nyní pilně připravují, aby do Švýcarska odjely v co nejlepší formě. V širší nominaci národního týmu kategorie U18 se nachází také David Srp, jenž se brankově prosadil v přípravném utkání proti Plzni. Místo v konečné nominaci nemá zatím jasné vůbec nikdo a toho si je vědom také hostivařský hráč, který se však pro to pokusí udělat maximum. Hlavním hnacím motivem je pro něj hlavně parta v kabině.

Pokusím se všem přiblížit, co MS obnáší, prozradila po kempu Masters žen Topičová

Martina Topičová v Lize žen hájí barvy pardubického Svítkova.

O posledním říjnovém víkendu se na hřišti Svítkova uskutečnil první kemp výběru Masters žen, kterého se zúčastnilo hned dvacet hráček. V červnu tým čeká velká prověrka v podobě domácího mistrovství světa v Českých Budějovicích. Pro spoustu hráček je to nová zkušenost, a tak Martina Topičová - mistryně světa z roku 2017 - prozradila, že se jim pokusí přiblížit, co je čeká. Patří totiž k jedněm z nejzkušenějších hráček v týmu!

Kert Park podruhé v historii padl na půdě Skalice, která se těší z vítězství Superpoháru!

Kert Park proti Skalici podruhé v historii Československého Superpoháru neuspěl.

V sobotu 26.10. se uskutečnil již 8. ročník Československého Superpoháru, jenž se odehrál na půdě slovenské Skalice. Souboj českého a slovenského mistra Extraligy vyzněl stejně jako v roce 2017 ve stejném vzájemném měření sil pro Hokejmarket Skalici. Pražský Kert Park se ve druhé periodě sice dostal po úspěšné přesilovce do vedení, ale slovenští hokejbalisté v rozmezí dvou minut na konci druhé části zvrátili skóre ve svůj prospěch. I když Pražané v závěru utkání tlačili, tak to na obrat nestačilo a Skalice si dokráčela pro druhé vítězství Superpoháru v historii!

Svitavy se těší z nové hokejbalové haly! Slavnostní otevření přilákalo velké osobnosti

Juniorky do 20 let se v rámci slavnostního otevření haly střetly s domácím chlapeckým výběrem Sršňů.

Od soboty 19. října je na svitavském sportovišti oficiálně v provozu zbrusu nová hokejbalová hala, která se však od prosince do února bude využívat i pro lední hokej. Slavnostního otevření se kromě významných politiků zúčastnil také slavný hokejista a trenér Vladimír Martinec, aktuálně předseda krajského svazu ledního hokeje pro Pardubický kraj. Provoz moderního sportoviště symbolicky zahájilo utkání Ligy starších žáků RSHb Čechy Východ mezi domácími svitavskými Sršni a Hradcem Králové. Následně se do akce pustil národní výběr juniorek do 20 let, jež se představil proti chlapeckému týmu Sršňů!

Partneři českého hokejbalu