Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Od hráčů očekáváme dobrou fyzickou připravenost, upozorňují reprezentační trenéři

Takhle nějak se o víkendu budou potit reprezentanti na kondičním campu v Kladně.

Poslední lednový víkend se ponese v duchu náročné fyzické dřiny reprezentačních adeptů toužících po účasti na domácím mistrovství světa v Pardubicích. Na svěřence reprezentačních koučů Kadlece, Pavlíka a Frimla čeká náročné kondiční soustředění v Kladně, které hodně napoví, kdo si upevní šance na obléknutí národního dresu, a komu naopak poklesnou. „Soustředění je pro hráče určitě důležité,“ nepopírá asistent lodivoda národního týmu Tomáš Friml.

Nejsme spokojeni a hráči o tom vědí, upozorňuje lodivod reprezentace U20

Milan Maršner není po dvou soutředěních reprezentace U20 spokojen.

Nejstarší juniorská reprezentace se minulý víkend pilně připravovala v hokejbalové Mekce na západě Čech. Nadaní junioři se zaměřili na několik druhů tréninkových jednotek a nechybělo ani přípravné utkání proti mladším kolegům z reprezentace do 18 let. „Ve hře jsme si až na malé výjimky herně nevyhověli,“ štve hlavního kouče reprezentace hráčů do 20 let Milana Maršnera. Do startu dalšího mistrovství světa je ale naštěstí ještě celkem dostatek času.

Proti dvacítce mě někteří hráči překvapili nasazením i herním myšlením, těší Davídka

Martin Davídek k hráčům na soustředění hodně promlouval.

Reprezentační družina hráčů do 18 let se sešla k dalšímu dvoudennímu soustředění v Plzni, kde ji čekala řada tréninkových jednotek, ale i přípravné utkání proti reprezentaci U20. Mladší reprezentanti v tomto duelu sice padli 3:6, ale ve špatném světle se rozhodně nepředstavili. „Připravenost nebyla špatná, ale je hodně věcí na čem je potřeba zapracovat,“ upozorňuje však hlavní trenér reprezentace U18 Martin Davídek.

Tři tréninky týdně nestačí, musíme dělat něco navíc! uvědomuje si Filip Faltus

Filip Faltus uprostřed bojuje o dres reprezentace U18.

Minulý víkend se v Plzni uskutečnilo další soustředění reprezentační družiny hráčů do 18 let, na němž nechyběl ani talentovaný letohradský ostrostřelec Filip Faltus. Nadpozemsky rychlý útočník válí i ve fotbale, kde je na něj často postavena hra letohradského týmu, ale nyní se chystá dát přednost hokejbalu, aby udělal vše pro účast na juniorském mistrovství světa. „Budu makat, ať se tam dostanu!“ důrazně slibuje nejen technicky zdatný šikula Faltus.

Rejthar zpátky se lvíčkem na hrudi? Nejsem typ hráče, který to jde jen odehrát, upozorňuje

Na konci minulé sezony se Tomáš Rejthar objevil ještě v civilu na střídačce Alpiqu.

Na konci podzimní části CCM Extraligy se do akce vrátil šestatřicetiletý obránce Tomáš Rejthar, jenž vypomohl kladenskému ALPIQU například k vítězství nad silným pražským Kert Parkem. Nejdříve se zdálo, že se jedná o dočasný záskok v obraně rysů, ale nakonec se z toho vyklubal i návrat do reprezentace! Dvojnásobný mistr světa a několikanásobný vítěz extraligy byl nominován na kondiční camp národního týmu. „Chci si ověřit, jak na tom jsem,“ přiznává velezkušený bek.

Reprezentační šestnáctka se na začátku února opět řítí do Mostu!

Pavel Štefka vysvětluje svým svěřencům cvičení.

Juniorský výběr reprezentace do 16 let se k dalšímu soustředění sejde opět v kryté hokejbalové hale na severu Čech. Most bude hostit camp talentovaných hokejbalistů pod vedením velezkušeného kouče Jiřího Christa s Pavle Štefkou. „První únorový víkend bude v Mostě patřit nově se tvořící U16. Ve dnech 4. a 5. února se sejde další část vybraných hráčů, aby se předvedli na dalším kempu,“ praví na úvod lodivod šestnáctky Jiří Christ.

Dvacítka s osmnáctkou míří opět do Plzně. Oba celky ukázaly na třicítku hráčů

Několik hráčů z loňského výběru reprezentace U18 se objevuje i v letošní dvacítce.

Juniorské mistrovství světa je sice ještě hodně daleko a hokejbalová veřejnost žije především blížícím se seniorským šampionátem v Pardubicích, ale ve svých přípravách nezahálí ani juniorské výběry. Reprezentace do 18 a 20 let podstoupí 14. – 15. ledna přípravné soustředění v útrobách moderní hokejbalové haly v Plzni. „Zaměřujeme se především na základní herní činnosti jednotlivce a na střelbu,“ prozrazuje například vedoucí družiny hráčů do 18 let Tomáš Semera.

Reprezentaci čeká lednový kondiční camp. Nominace čítá přes třicet jmen!

Reprezentace podstupuje pravidelné kondiční campy.

Pro mužskou hokejbalovou reprezentaci začíná už za pár desítek hodin rok s velkým „R“. Tedy rok 2017, ve kterém se uskuteční začátkem června v Pardubicích mistrovství světa právě. A následující campy tak budou směřovat pouze a jenom k vrcholu rozehrané sezony. V polovině ledna se tak uskuteční pro širší výběr kondiční sraz.

Věřím, že máme na zlato, nebojí se říct kapitánka ženské reprezentace Rullová

Michaela Rullová dovedla jako kapitánka ženský tým na MS 2015 ke stříbrným medailím

Konec roku se pomalu blíží a na dveře už klepe ten s velkým R. Rok, který pro všechny hokejbalisty a hokejbalistky znamená hodně, vzhledem k domácímu šampionátu v Pardubicích. Na tom by neměla chybět ani velká opora reprezentačního týmu Michaela Rullová, která však skromně nebere svoje jméno v nominaci jako jasné. Jak trávila kapitánka vánoční svátky a čekají ji na Nový rok bouřlivé oslavy? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Dvacítka se pustila do příprav na další MS. V jakém světle se hráči prezentovali?

Jan Donauschachtl ještě nedávno trenéval reprezentaci do 18 let.

Poslední víkend před Vánocemi 17. – 18. prosince se do plzeňské hokejbalové haly sjel širší výběr reprezentace do 20 let, jež odstartoval nový dvouletý cyklus, který vyvrcholí za rok a půl dalším juniorským mistrovstvím světa. Výběr dvacítky vedlo „nové“ trenérské trio. Lodivod Milan Maršner se svými kolegy Janem Donauschachtlem a Petrem Ogurčákem hráče rozhodně nešetřili. „Hráči přijeli dobře připraveni a nastavené tempo stíhali všichni,“ praví s potěšením Donauschachtl.

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu