Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Skvělá příprava otestovat se s nejlepšími hráči, těší se na turnaj tří zemí Dejneka

Radovan Dejneka měl na posledním MS v Pardubicích mnoho důvodů k radosti.

15. – 17. února se v plzeňské hokejbalové kryté hale uskuteční přípravný turnaj tří zemí před blížícím se světovým šampionátem v Košicích. Na turnaj dorazí i trojnásobní obhájci světového titulu ze Slovenska, kteří nominovali nejsilnější možný výběr, v němž nechybí ani jediný zástupce české nejvyšší soutěže CROSSDOCK Extraligy Radovan Dejneka z pražského Kert Parku. Obránce dvojnásobného českého mistra zažil poslední, pro Slovensko více než povedené, mistrovství světa v Pardubicích a do Plzně se už moc těší. „Myslím, že trenér ví, co dělá, a mužstvo poskládal vyváženě a správně,“ nepochybuje v rozhovoru Dejneka žijící v Praze.

Bude to chtít zlepšit fyzičku, smál se po srazu dvacítky David Braun 

David Braun věkem patří k juniorům, táhne ale mužský celek Suchdolu nad Lužnicí!

David Braun o sobě dal v podzimní části 2. Ligy hokejbalu výrazně vědět. Vždyť s dvaatřiceti body se stal lídrem statistiky kanadského bodování, a i díky jeho skvělým výkonům se Suchdol nad Lužnicí drží na samotné špičce tabulky na jihu Čech, navíc v letošním ročníku ještě ani jednou neprohrál. Zářivé výkony nemohly uniknout ani nově složenému realizačnímu týmu hokejbalové reprezentace hráčů do dvaceti let. Braun tak poprvé v této kategorii vyzkoušel svůj hokejbalový um také mezi elitou českých hokejbalistů kategorie U20! 

Náplň bude velmi podobná jako na prosincovém kempu, prozrazuje Broulík

Reprezentace žen se po měsíci sejde v trochu pozměněné sestavě.

Svoji přípravu na obhajobu světového zlata začal ženský reprezentační tým v prosinci, a nyní se po měsíci sejde znovu. I tentokrát bude místem konání plzeňská hala, kde se budou hokejbalistky připravovat o víkendu 26. – 27. ledna. Na místě nebude ani tentokrát chybět asistent hlavního trenéra Michal Broulík, který přiblížil náplň kempu a počet nominovaných hráček.

Světový pohár se neúprosně blíží, je nutné s přípravou finišovat, uvědomuje si Christ

Reprezentační šestnáctka se podruhé vydá na soustředění do Dobřan.

Na konci ledna 26. – 27.1. se reprezentace hráčů do 16 let představí na vydatném soustředění na zastřešeném hřišti v Dobřanech. Širší výběr národního týmu U16 se bude zaměřovat na mnoho věcí. „Nadcházející soustředění bude svou náplní zaměřeno na herní kombinace jak obranné, tak i útočné. Z toho bude vyplývat náplň tréninkových jednotek,“ prozrazuje v rozhovoru hlavní kouč šestnáctky Jiří Christ. Času do startu Světového poháru v České Třebové a Litomyšli už mnoho nezbývá, a tak je nutné s přípravou pořádně hnout. „Na dalším kempu už bychom chtěli pracovat s užším kádrem, ale až do června nebude mít nikdo dveře zavřené,“ upozorňuje Christ.

Reprezentace v Plzni? Ibis Hotel jasnou volbou! Vážíme si toho, říká s hrdostí Gřonka

Hotel Ibis v Plzni nabízí to nejvíce komfortní ubytování a kvalitní stravu za super ceny!

Plzeň se stala jedním z nejvytěžovanějších míst pro hokejbalové mezinárodní akce. Každoročně se v místní kryté hale konají vícedenní reprezentační soustředění a důležitou součástí je komfortní ubytování. To nejen národním celkům poskytuje hrdý hokejbalový partner Ibis Hotel Plzeň! V něm vykonává funkci zástupce ředitele dlouholetý hokejbalista plzeňských mečounů Petr Gřonka, který je ochoten udělat pro komfort všech hokejbalových týmů potřebujících v Plzni kvalitní ubytování a stravu, opravdu první poslední. „I když se jedná pouze o amatérský sport, tak na této úrovni je již i velmi důležitá regenerace a určitý servis pro celý tým, který věřím, že nabízíme,“ má jasno Petr Gřonka.

Bude to makačka, ale pozvánka mě hodně potěšila, nezastírá Jakub Kovárník

Kovárník zažil velký boom v nejvyšší mužské soutěži. Učí se od těch největších hvězd!

Reprezentační výběr hráčů do 20 let se již od zítřka 11.1. do soboty 12.1. představí na prvním soustředění nově se budujícího národního týmu pro mistrovství světa, jež vypukne v roce 2020 podle všech indicií ve Švýcarsku. Mezi osmnáct nejlepších juniorských útočníků se probojoval i talentovaný hokejbalista z pražského Kert Parku Jakub Kovárník. Ten v podzimní části dostal mnoho prostoru v mužské CROSSDOCK Extralize, v níž dosáhl i na premiérový gól a asistenci. „Důvěra trenérů mě ohromně potěšila, jakékoliv střídaní jsem se snažil odmakat na 100%,“ rozpovídal se v rozhovoru Kovárník.

Víc hlav, víc ví. Ta moje bude rozhodující a ponese zodpovědnost, uvědomuje si Semera

Tomáš Semera převzal otěže osmnáctky a věří ve světlé zítřky!

Do přípravy se v polovině ledna vrhne také reprezentační výběru hráčů do 18 let, jehož realizační tým doznal pár „kosmetických“ úprav. Novým hlavním trenérem osmnáctky se stal loňský asistent Tomáš Semera, s nímž bude po trenérském boku pokračovat Martin Kurz a nově také Vít Čapek. Znovu se rodící národní výběr do 18 let se 19. – 20. ledna sejde v plzeňské kryté hale. „Chtěli jsme si na první kemp pozvat hráče, kteří se nedostali na loňský šampionát. Chceme se podívat jaká je jejich kvalita,“ prozrazuje v rozhovoru lodivod osmnáctky Tomáš Semera.

Dvacítka míří na první soustředění! Na kempy se vždy těším, zdůrazňuje Čapek

Vít Čapek je stabilní oporou extraligových juniorů z Písku.

Nový reprezentační cyklus mládežnických kategoriích pomalu ale jistě startuje. Vždyť se další mistrovství světa mládežníků uskuteční „již“ za rok a půl podle všech indicií ve Švýcarsku. Součásti nově se budujícího kádru národního týmu hráčů do 20 let je i gólman jihočeského Písku Vít Čapek, jenž je jediným pamětníkem z týmu loňského titulu mistrů světa v Kanadě. „Čas od času si na to vzpomenu,“ nezastírá. „Obhajoba bude ještě náročnější než zisk loňského titulu,“ uvědomuje si pak talentovaný gólman, jenž pro web hokejbal.cz poskytnul rozhovor před blížícím se kempem v Plzni, který startuje již tento pátek 11. ledna.

Medailová historie světových šampionátů? Češi disponují čtyřmi „zlaťáky“


Češi získali poslední titul mistrů světa před 7 lety v roce 2011 v Bratislavě.

Za 156 dní 14. – 22. června se v Košicích na Slovensku uskuteční v pořadí 13. mistrovství světa mužů a 7. světový šampionát žen. České hokejbalisty získaly medaili na každém z předchozích šesti mistrovství světa, muži nedosáhli na cenný kov pouze v Pittsburghu 2005, jinak z vrcholné světové akce pokaždé dovezli medaili, naposledy bronz z domácího šampionátu v Pardubicích. Ženy mají na kontě čtyři bronzy, jedno stříbro a zlatou medaili z Pardubic, kde dosáhly na premiérový titul mistryň světa. Jak se našim reprezentačním výběrům povede za šest měsíců na Slovensku? Mrkněte se na přehled medailových zisků, v jakém roce se národním týmům nejvíce dařilo.

Reprezentační osmnáctka se chystá na start přípravy! Trenéři na úvod pozvali 24 hráčů


Loňský úspěšný výběr hráčů do 16 let by měl do reprezentace U18 dodat nejvíce hráčů.

Národní výběr hráčů do 18 let se od poloviny prosince začne postupně formovat směrem k dalšímu juniorskému mistrovství světa, jež vypukne v létě 2020. Před novým cyklem se na pozici hlavního kouče přesunul Tomáš Semera, který na předchozím světovém šampionátu vykonával funkci asistenta a vedoucího mužstva. Po boku bude mít trenérského asistenta Martina Kurze a vedoucím reprezentační osmnáctky bude Vít Čapek. Semera se svými kolegy nominoval na úvodní kemp nově se tvořícího výběru 20 hráčů a 4 gólmany. Soustředění proběhne 19. – 20. ledna v plzeňské kryté hale.

Partneři českého hokejbalu