Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

V klubu mi vyšli vstříc, těší nového asistenta kouče ženské reprezentace Broulíka

Na lavičku ženské reprezentace se nově postaví Michal Broulík.

Domácí šampionát se blíží velmi rychle a ženská reprezentace hlásí změny v realizačním týmu. Na pozici asistenta je nově dosazen Michal Broulík. Zkušený trenér, který mimo jiné vede od září tým žen v České Třebové. Dříve byl na lavičce reprezentace chlapců v kategorii U14 a U16. Nově se tak připojil k reprezentaci žen, se kterou by rád získal v Pardubicích jeden z cenných kovů. „Kdybych nevěřil, že tahle parta nemá na to se porvat o vítězství, tak bych do toho nešel,“ říká Broulík.

Reprezentace odtajnila nominaci na březnové přípravné duely v Plzni!

Čeští hokejbalisté se střetnou se Švýcarskem a Slovenskem.

Příprava českého národního hokejbalové celku směrem k červnovému domácímu šampionátu se pomalu ale jistě blíží ke své finální podobě. O dalších změnách v kádru by ještě hodně mohl napovědět například druhý víkend v březnu, kdy na hráče se lvíčkem na hrudi čekají v Plzni přípravné zápasy s úřadujícími mistry světa ze Slovenska a se Švýcarskem!

Ve Švýcarsku řádí slovenská strela usilující o MS v Pardubicích! Je to můj sen, hlásí Paulík

Mário Paulík uprostřed řádí ve službách Sierre Lions.

Švýcarská nejvyšší soutěž se stává čím dál více prostředním zaslíbeným hokejbalistům z České republiky a Slovenska. Pod dohledem helvétského kříže září juniorský mistr světa ze Slovenska Mário Paulík, jenž se pyšní průběžnou druhou pozicí kanadského bodování, ale slovenská reprezentace na něj nemyslí, tudíž se rozhodl zabojovat o tu švýcarskou a má hodně vysoké šance probojovat se na mistrovství světa do Pardubic! „Šampionát v Pardubicích bude po organizační stránce na vysoké úrovni, což bych si nechtěl nechat ujít,“ říká Paulík.

Děláme maximum pro co nejkvalitnější výběr těch, kteří si to zaslouží, zdůrazňuje Christ

Kompletní složení reprezentace U16 na únorovém kempu v Mostě.

Reprezentační družina hráčů do 16 let se o víkendu 4. – 5. února sešla k dalšímu soustředění v kryté mostecké hale. Na reprezentační kemp nedorazila řada omluvených hráčů, což nejen hlavního kouče Jiřího Christa dost mrzelo. „Každý by si měl uvědomit, že hráče nebudeme zvát donekonečna!“ upozorňuje velezkušený trenér. I tak získal realizační tým šestnáctky spoustu poznatků a pomalu směřuje k hráčským „škrtům“. Nikdo ale nemá dveře do reprezentace zavřené!

MS 2009: Plzeňské nadšení přineslo divácký rekord a zlatou českou radost

Radost po zisku titulu mistra světa byla obrovská

Podruhé v historii, a opět na domácí půdě, oslavili po 11 letech zlaté medaile hokejbalisté České republiky. Na druhém místě skončila Indie, která vybojovala svůj premiérový cenný kov. Bronz získali Slováci, kteří tak zůstávají jedinou zemí, která vybojovala medaili na všech světových šampionátech. Zlatou v ženské kategorii obhájila Kanada, druhé skončily Slovenky a třetí místo obsadily právě Češky.

Kdo je kdo v reprezentaci díl druhý. Obranu vyztuží zkušenost a dravé mládí

Jan Pospíšil patří mezi dlouhodobé reprezentační pilíře, první titul slavil již v roce 2009!

V prvním díle v podobě okénka do širší nominace české reprezentace před domácím mistrovstvím světa jsme se zaměřili na strážce svatyně národního týmu. Ve druhé části se tak dostává na obranné pilíře. O účast na šampionátu aktuálně bojuje jedenáctka vyvolených. Kdo má jaké šance a jak se našim obráncům dosud dařilo? Mezi největší tahouny by jistě měla patřit kladenská „věž“ Tomáš Kudela či dlouhodobý reprezentant Jan Pospíšil z Rakovníku. Souhlasíte s předpovědí redakce hokejbal.cz.

Takových kempů by mohlo být více, říká po přípravě na horách Ištoková

Tereza Ištoková (druhá zprava) se zapojila také do pěvecké soutěže.

Na poslední chvíli obdržela nominaci na reprezentační kemp žen do Orlických hor teprve čtrnáctiletá Tereza Ištoková. Tu si o týden dříve vybral na kempu juniorek v Plzni Karel Manhart a vzhledem ke dvěma omluvenkám z řad seniorek dostala příležitost zapojit se do kondičního soustředění také ona. I přes velkou náročnost kempu dokázala držet s ostatními dívkami krok, ale jak sama přiznává, v jednu chvíli si sáhla na své dno.

Reprezentantky přistupují k přípravě zodpovědně, je spokojen Karel Manhart

Součástí kempu byly také běžecké lyže, na kterých většina dívek stála poprvé.

Reprezentace žen má za sebou kondiční camp, který se uskutečnil v Orlických horách. Kromě běžeckých lyží, se kterými všechny hráčky počítaly, byly na programu ještě sprinty ve sněhu. Trenéři chtěli vzhledem k domácímu šampionátu, kdy se očekává, že celá hala požene český tým za vítězstvím, vidět, jak umějí hráčky reagovat pod tlakem. Proto zvolili nečekaný budíček po půlnoci, po kterém vyhnali dívky ven, kde je čekaly další sprinty. Celý tým však nepřišel ani o zábavu v podobě pěvecké soutěže.

Hráči dorazili připraveni dle očekávání, ohlíží se za campem reprezentace Jaroslav Pavlík

Jaroslav Pavlík byl svědkem výtečných plaveckých výkonů českých reprezentantů.

Národní tým se poslední lednový víkend pod taktovkou koučů Kadlece, Pavlíka a Frimla poctivě připravoval na domácí mistrovství světa, které již na začátku června hostí Pardubice. Soustředění reprezentačního celku se neslo v duchu kondiční dřiny, hráči tak na hokejky mohli zapomenout a ukázat trenérům, jak jsou připraveni z fyzické stránky. „Kondičně to bylo v pořádku a je vidět dobrá práce ve většině klubů,“ těší například asistenta hlavního trenéra Jaroslava Pavlíka.

Soustředění reprezentace jsem si i přes velkou náročnost patřičně užil, přiznává Jiřík

Reprezentanti si patřičně zaběhali i zaposilovali.

Hokejbalová reprezentační družina mužů má za sebou dvoudenní kondiční soustředění v Kladně, jež se rozhodně neneslo v odpočinkovém duchu. Adepti na národní dres se setkali s velmi pestrým programem, který prověřil jejich fyzickou připravenost pouhé čtyři měsíce před startem domácího mistrovství světa v Pardubicích! „Makáme jako jeden celek a snažíme se s klukama navzájem podporovat a hecovat,“ těší královéhradeckého hokejbalistu Tomáše Jiříka.

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu