Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Nově se formující reprezentace hráčů do 16 let žádá o doporučení hráčů pro kempy

Reprezentační šestnáctka na minulém Světovém poháru v Přerově a Zlíně vybojovala bronzové medaile.

Již příští rok po konci letošního ročníku se opět v České republice uskuteční Světový poháru hráčů kategorie U16. Trenéři národního týmu šestnáctiletých hokejbalistů tak ani na vteřinu neváhají a chtějí se pustit do tvrdé dřiny tak, aby byli na historicky druhý Světový pohár této mládežnické kategorie naplno připraveni. Všechny hokejbalové kluby se tak mohou podílet na výběru těch nejlepších adeptů pro národní dres. Doporučení lze zasílat do 11. listopadu, více informací poskytuje v článku v oslovujícím dopise hlavní kouč Jiří Christ a jeho asistent Jan Falař.

Blog: Mládí vpřed, Češi se na světové scéně neztratí, netřeba ale přeceňovat

Tomás Kudela v popředí se v Žilině představil jako stěžejní komplexní lídr.

O svátečním víkendu při oslavách 100 let od vzniku Československé republiky se národní tým mužů vydal za dobrodružstvím do Žiliny, kde 27. – 28.10. sehrála dva přípravné zápasy s úřadujícími mistry světa ze Slovenska z posledních tří světových šampionátů za sebou. Trenéři reprezentace před přípravou na mistrovství světa v Košicích, jež se uskuteční v polovině června příštího roku, se museli vyrovnat s rekordním počtem devíti omluvenek. Pozváno nakonec bylo kvarteto talentovaných juniorských mistrů světa z nedávného šampionátu v Kanadě a národní družina se rozhodně neztratila.

Nováček v reprezentaci Hrabár: Tréma rychle opadla, navíc vstřelil premiérový gól!

Kvarteto juniorských mistrů světa z Kanady v seniorské reprezentaci! Zleva Fraňo, Jiří Hrabár, Sýkora a Šimůnek.

O přípravných duelech národního týmu v Žilině proti úřadujícím mistrům světa z posledních tří šampionátu toho bylo napsáno až až, nesmíme ale opomenout výtečný výkon nováčka v seniorské reprezentaci v podobě obránce berounských Keltů hrajícího CROSSDOCK Extraligu za Kladno Jiřího Hrabára. Ten si po několika omluvenkách a svém výtečném výkonu na červencovém juniorském mistrovství světa v Kanadě řekl i o pozvánku do reprezentačního A týmu! Koučům se pak odvděčil premiérovým gólem a perfektním výkonem. „Snažil jsem se předvést co nejlepší výkon, abych byl týmu platným členem,“ upozorňuje v rozhovoru Hrabár.

Nebezpečí hrozilo v přesilovkách Slováků, my jsme měli lepší pohyb, je přesvědčen Soukup

Soukup vpravo odehrál první utkání proti Slovensku po boku nováčka v reprezentaci Jana Eitlera.

Reprezentační výběr mužů se minulý víkend představil v Žilině na Slovensku ve dvou přípravných duelech s úřadujícími mistry světa. Jak už každý ví, tak je čeští hokejbalisté dvakrát porazili 3:2, ve druhém klání ale „až“ po nájezdech. V čem však tkvěla výtečná hra české družiny, jež se v týdnu před startem zápasů potýkala s mnoha omluvenkami původně nominovaných plejerů? „Troufnu si říct, že jsme měli více ze hry. Dle mě jsme měli lepší pohyb a důraz,“ vypočítává jeden z nejvytěžovanějších útočníků národního týmu Lukáš Soukup z ústecké Elby.

Povedlo se nám poskládat velmi dobrý tým, shodují se reprezentační trenéři

Lavička fungovala při přípravných zápasech v Žilině perfektně.

Reprezentace mužů řešila před startem minulého víkendu a dvou přípravných duelů se Slovenskem v Žilině nepříjemné problémy. Celkem se z původní nominace omluvilo devět hráčů, a navíc nemohli dorazit ani hráči mistrovského Kert Parku, jež zápolili o titul na Československém Superpoháru. Trenéři národního týmu tak povolali několik náhradníků, kteří se však s jádrem původně povolaného celku představili ve výborném stylu! Reprezentace vybojovala dvě vítězství nad úřadujícími mistry světa z posledních třech šampionátů. „Všichni mají šanci porvat se o Košice,“ upozorňuje asistent hlavního trenéra Jan Donauschachtl.

Video reportáž: 100 let od založení republiky oslavila reprezentace dvěma skalpy Slováků!

Reprezentanti zabojovali o triko pro mistrovství světa v Košicích znamenitě.

Česká hokejbalová reprezentace se o svátečním víkendu 27. – 28.10. vydala za dobrodružstvím do kryté multifunkční sportovní arény v Žilině, kde se dvakrát v přátelských duelech střetla s úřadujícími mistry světa z posledních tří šampionátů za sebou! Slováci úřadovali výhradně v početních převahách, zato čeští plejeři stříleli branky jak v přesilovkách, tak v rovnovážné hře 5 na 5 a nakonec si připsali dvě cenné výhry 3:2, ta druhá nedělní se zrodila po samostatných nájezdech. Podívejte se na video reportáž v podání televizní stanice SPORT 5. Odkaz najdete v článku.

Češi zvládli i druhé utkání se Slovenskem, kterému zasadili políček v nájezdech

Dvojnásobná vítězná parta nad úřadujícími mistry světa ze Slovenska!

Reprezentace mužů připravující se na vrchol letošní sezony v podobě červnového mistroství světa v Košicích zvítězila i ve druhém přípravném utkání svátečního víkendu v Žilině. Úřadující trojnásobné mistry světa za sebou v podobě Slovenska srazili na kolena opět 3:2, tentokrát však až po nájezdech. Svěřenci hlavního kouče Jiřího Mašíka vedli ještě necelou minutu před koncem utkání 2:1, Slováci ale v šesti ve hře bez brankáře dokázali vyrovnat a o osudu duelu muselo rozhodnout prodloužení 4 na 4 a následné samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný pouze Martin Pala, který tak opět vystřelil českému týmu vítězství!

Česká družina obrátila duel se Slovenskem a slaví vítězství, které vystřelil Pala!

Tomáš Kudela rozproudil vyrovnávacím gólem na 1:1 český tým k obratu.

Svěřenci hlavního kouče národního týmu Jiřího Mašíka vlétli do prvního přípravného duelu se Slovenskem v Žilině s velkou vervou, trojnásobných úřadujících mistrů světa se ani trochu nezalekli a vytvořili si spoustu šancí. Ve druhé třetině však přišla smolná obdržená branka a v závěrečné části museli čeští hokejbalisté obracet nepříznivý vývoj utkání, když prohrávali o jednu branku. Nakonec se dokázali dostat do vedení, aby Slovensko stihlo vyrovnat na 2:2. Pak se ale z velké dálky do míčku opřel Martin Pala, jenž vymetl víko slovenské svatyně a Češi mohli slavit výhru 3:2!

Reprezentace míří na Slovensko! V Žilině se představí před zraky kamer TVCOM.cz

Přípravné zápasy mezi Českem a Slovenskem přinesou jistě zajímavé zápletky.

Přípravné zápasy české hokejbalové reprezentace na Slovensku v Žilině už klepou na dveře. V sobotu 27.10. dopoledne se národní výběr vydá vlakem do krytého multifunkčního svatostánku, kde na svěřence hlavního kouče Jiřího Mašíka vyrukují v přátelských duelech úřadující mistři světa z posledních tří šampionátů. Oba víkendové zápasy navíc budeme vysílat živě na internetové televizi tvcom.cz, takže budete mít ten nejaktuálnější servis z přípravy národního týmu na červnové mistrovství světa v Košicích.

Skvělá zpráva pro fanoušky: Zápasy na Slovensku živě na TVCOM.cz!

Česká reprezentace bude fanouškům z domu nablízku prostřednictvím tvcom.cz!

Česká hokejbalová reprezentace připravující se na červnové mistrovství světa v Košicích se o tomto svátečním víkendu 27. – 28. října představí ve dvou přípravných duelech v Žilině, kde narazí na trojnásobné úřadující mistry světa za sebou ze Slovenska! Bude u toho i redakce hokejbal.cz a Hokejbal TV, která zprostředkuje přímý televizní přenos na internetové platformě tvcom.cz. Díky nadšeným redaktorům tak budete mít ten nejčerstvější servis přímo z dějiště přípravných zápasů. Sobotní utkání startuje v 17:00, to nedělní už v 10:00. Buďte s námi u toho!

Partneři českého hokejbalu