Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Když se to nevydaří, budeme pochopitelně zklamané, nezastírá Rullová

Michaela Rullová na mistrovství v Pardubicích dovedla Češky ke zlatým medailím.

Do startu mistrovství světa v Košicích zbývají tři měsíce! S největšími ambicemi budou, co se týče ženských družstev, opět cestovat Kanaďanky, Američanky, opomenout nesmíme ani domácí Slovenky, ale především také české reprezentantky. Vždyť to jsou právě ony, které v Pardubicích ukořistily premiérové zlaté medaile a z Košic by si chtěly odvážet pochopitelně úplně ty stejné. „Budeme se o zlato rvát, čekají nás však nesmírně složité zápasy,“ uvědomuje si kapitánka z Pardubic Michaela Rullová, jež by měla patřit k tahounkám týmu.

Světový šampionát v Košicích zná účastníky! Na muže čeká supertěžká skupina

Vrátí Češi týmu USA porážku z předchozího MS v Pardubicích?

Vrchol letošní sezony v podobě mistrovství světa na Slovensku v Košicích vypukne za 92 dní! Od 14. do 22. června se v košické hokejové multifunkční Steel Aréně budou prohánět dva národní celky České republiky. Ženy budou útočit na obhajobu titulu mistryň světa, mužská družina se chce po více jak sedmi letech opět probojovat na samotný vrchol! Svěřenci hlavního kouče Jiřího Mašíka to ale nebudou mít ani trochu jednoduché. Hned v základní část na ně čeká kolos největšího formátu v podobě domácího Slovenska, výběr USA, či neustále se zlepšující Finsko. Na ženy čeká neúprosný program pěti nebo šesti zápasů a následného semifinále, které rozhodne o úspěchu či neúspěchu celého turnaje.

Letos seniorský, příští rok juniorský šampionát. Práce bude stejně, říká Maršner

Milan Maršner vedl úspěšnou dvacítku na posledním MS v Kanadě! Teď vede celý reprezentační úsek.

Svoji dlouholetou a velice úspěšnou trenérskou praxi Milan Maršner minulý rok alespoň na chvíli odsunul na nepatrně vedlejší kolej. S velkou energií a úsilím se totiž vrhl do zcela nové nabídnuté pozice v podobě vedoucího celého reprezentačního úseku. Jeho práce obnáší mnoho a především se jedná o něco nového. Kouč, který dovedl na loňském kanadském juniorském šampionátu český výběr do dvaceti let k historickým zlatým medailím, nyní tak čelí nové výzvě. Zároveň ale „svůj“ kladenský klub úplně neopustil, posunul se totiž do podobné role, kterou zastává u reprezentací a začal se věnovat už pouze mládežnickým výběrům. V zajímavém rozhovoru prozrazuje Maršner i to, jak vidí ambice českých výběrů na nadcházejícím mistrovstvím světa v Košicích! 

Další ženský kemp byl opět hodně vydatný, spokojeně hodnotí trenér Manhart

Karel Manhart je hodně úspěšným koučem ženských českých hokejbalistek.

Ženská hokejbalová reprezentace, stejně jako ta mužská, už podstatě začíná vyhlížet konečnou přípravu před nadcházejícím letním mistrovstvím světa. Výběr kolem kouče Karla Manharta se zatím naposledy sešel necelé dva týdny nazpět a nutno podotknout, že pro hráčky se jednalo asi o jedno z nejnáročnějších soustředění za celý prozatímní cyklus před Košicemi. Dřina ale k finální pozvánce neodmyslitelně paří a realizační výběr už v hlavě začíná mít kostru týmu i hráčky, které by na hřišti taktéž neměly chybět. 

Kondiční soustředění reprezentace žen: Ani letos trenéři nezklamali, usmívá se Palová

Tereza Palová (druhá zleva) bojuje již o svoji pátou nominaci na MS.

Reprezentace žen má za sebou další těžkou přípravu. O uplynulém víkendu absolvovala dvoudenní kondiční přípravu, která byla zakončená turnajem v Přelouči. I tentokrát si trenéři připravili pro hráčky noční trénink, aby si prověřili jejich chování pod tlakem a za těžkých podmínek. Stálicí v reprezentačním týmu je Tereza Palová, která bojuje o svoje již páté mistrovství světa. Čtyřiadvacetiletá útočnice prozradila nejen, jak moc byl víkend náročný, ale i to, jak zvládá přípravu s ukončením vysokoškolského studia.

Konfrontace reprezentace žen a juniorek skončila na Challenge Cupu remízou!

Juniorky dokázaly se staršími kolegyněmi udržet krok a remízovaly s nimi 0:0.

Jak je již tradicí, i v letošním roce se v únoru v Přelouči uskutečnil Challange Cup. Letošního ročníku se zúčastnilo pět celků, jediným nereprezentačním byli Ježci z Heřmanova Hradce, kteří v silné konkurenci obsadili třetí místo. Z vítězství se radoval červený výběr talentovaných hráčů do čtrnácti let. Reprezentace žen brala stříbrnou příčku, jejich mladší kolegyně pak pátou. Vzájemné měření sil však skončilo remízou.

Národní tým žen pokračuje v přípravě na šampionát! Další zastávka Challenge Cup

Reprezentaci žen čeká kromě tréninků další herní prověrka.

Už v pátek 22. února se reprezentace žen sejde v Ledči nad Sázavou, kde ji čeká tentokrát třídenní kemp, který zakončí Challenge Cupem v Přelouči. Na tom se střetne se čtyřmi celky, z nichž jedním budou její mladší kolegyně z reprezentace do osmnácti let. Kemp bude převážně zaměřený na fyzickou prověrku, která je velmi důležitá a jak naznačil asistent hlavního trenéra Michal Broulík, může rozhodnout o budoucí nominaci!

Talentovaní hráči se těší na Challenge Cup! Jak uspějí v silné konkurenci?

Trenérům talentovaných hráčů do 14 let se opět představí řada nadaných hokejbalistů.

Již tento víkend nabídne pořádně výživné hokejbalové menu. Nejenomže startuje nejvyšší mužská soutěž CROSSDOCK Extraliga, do Přelouče se ale kromě reprezentace žen a dívek do 18 let chystá i výběr talentovaných hokejbalistů kategorie U14. Mladící se nejdříve vrhnou s trenéry do zajisté záživných tréninků, aby následně byli odměněni tradičním zimním turnajem v Přelouči v podobě Challenge Cupu! „Zápasy nám ukáží, jak se jednotliví hráči chovají v zápasech,“ říká mimo jiné v rozhovoru asistent hlavního trenéra čtrnáctky Jakub Třináctý.

Celý život mě provází výzvy, rozpovídal se o dívčí juniorské reprezentaci Davídek

Martin Davídek (vpravo) je novým trenérem dívčí juniorské reprezentace.

Zatím bylo s ženskou reprezentací spojováno jméno Karla Manharta, který dokráčel se seniorským výběrem až na vrchol. To stejné se mu v loňském roce povedlo s juniorkami, které nově převzal jako hlavní trenér Martin Davídek. I toho čeká letos Světový pohár, na němž má za úkol poskládat tým v kategorii do osmnácti let. S tím se minulý víkend zúčastnil Pražského míčku a hned po týdnu ho čeká Challenge Cup, který se odehraje v neděli 24. února v Přelouči.

U16 míří na poslední kemp před jarní částí, hráče budeme sledovat, upozorňuje Christ

Reprezentace hráčů do 16 let se v Dobřanech pravidelně a pilně připravuje na červnový Světový pohár.

Jarní část se horlivě blíží ke svému startu. Před jejím samotným vypuknutím v mládežnických kategoriích přijde ale na řadu ještě jedno reprezentační soustředění širšího výběru národního týmu hráčů do 16 let. Talentovaní mladíci se opět sejdou na krytém hokejbalovém hřišti v Dobřanech, kde dojde i na modelový zápas a další vydatné tréninkové jednotky. Světový pohár vypukne za necelých 120 dní a času na přípravu mnoho nezbývá. „Budeme pokračovat v započaté práci, a to jsou herní útočné a obranné kombinace a také rozvíjení zakládání útoku se zapojením středního a útočného pásma,“ nechává nakouknout pod pokličku příprav hlavní trenér Jiří Christ.

Partneři českého hokejbalu