Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Skvěle zorganizovaný turnaj v Novém Strašecí ovládla česká reprezentace

Vítězné týmové foto

Uplynulý pátek, sobota a neděle patřila v Novém Strašecí už tradičnímu hokejbalovému turnaji, který byl jako každý rok velice kvalitně obsazen. A dá se říci, že i „mezinárodně“, protože dorazily taktéž dva celky ze Slovenska. Právě s jedním z nich se v neděli odpoledne střetl ve finále i mužský reprezentační výběr. A pro české barvy to byl zápas s vítěznou tečkou. 

Reprezentace se potila při dřině v tae–bo stylu. Naplno makal každý, těší Karneta

Adama Karnet reprezentanty nešetřil. Ti se na začátku ještě usmívali.

Širší výběr reprezentace se minulý víkend pilně připravoval na domácí mistrovství světa, jež se uskuteční za necelý rok v Pardubicích! Hokejbalisté toužící po dresu se lvíčkem na prsou museli podstoupit náročné kondiční soustředění v Kladně, kde je čekal i „hřeb večera“ v podobě náročného kondičního posilování s prvky tae-bo stylu. „Občas to má určitou nechtěnou pověst cvičení pro holky. Myslím, že všichni, kdo si to o víkend vyzkoušeli, tak potvrdí, že to tak není,“ usmívá se manažer týmu Adam Karnet, který hodiny vedl.

O pohár města Nového Strašecí bude bojovat i česká reprezentace

ilustrační foto

Mužský reprezentační hokejbalový výběr má po kondičním soustředění z minulého víkendu na programu další kemp. Respektive tentokrát účast na srpnovém tradičním a dobře obsazeném turnaji v Novém Strašecí. Na ten letos znovu dorazí i celky ze Slovenska.

Domácí MS je ta největší motivace, přiznává nejmladší člen reprezentace Peschout

Benjamínek reprezentace Richard Peschout předváděl příkladný přístup.

Mužská reprezentační družina má za sebou náročné kondiční soustředění a pozvánka na něj neminula ani nejproduktivnějšího hráče na juniorském šampionátu v Anglii Richarda Peschouta. Odchovanec z Jihlavy a současný člen kádru ústecké Elby byl z nominace a nových tréninkových prvků nadšený. Svými výkony si navíc řekl o přípravný turnaj v Novém Strašecí, který se uskuteční již tento víkend 19. - 21.8. „Chci mladým hráčům ukázat, že když budou na sobě tvrdě pracovat, tak jedině tak můžou něčeho dosáhnout,“ říká odhodlaně Peschout.

OH park na Lipně se těšil z hokejbalu. Program vyšperkovala exhibice!

K vidění byly ukázkové kousky obou mančaftů.

Minulý víkend se Olympijský park na Lipně oblékl do hokejbalového kabátu, v jehož rámci se prezentovalo i mílovými kroky se blížící domácí mistrovství světa v Pardubicích. Na mobilním hokejbalovém hřišti bylo navíc velmi živo, a to díky exhibici, v níž se proti sobě postavil výběr juniorských reprezentací proti jihočeské družině z Jindřichova Hradce. Cestu k hokejbalové sekci si našlo nespočet fanoušků a za vlídného počasí se dočkali té největší zábavy.

Mužská reprezentace má za sebou první přípravu na novou sezonu

Reprezentanti během víkendu naběhali nespočet metrů!

Od minulého pátku do neděle se v Kladně sešla poprvé před startem nové sezony seniorská reprezentace hokejbalistů. Úvodní kemp byl připravený především na nabrání kondice, což se dařilo podle plánu. „Připravit se adekvátně na jeden kondiční kemp a přežít ho by neměl být konec cesty,“ upozorňuje ale zároveň Adam Karnet z realizačního týmu.

Reprezentační kouč Drahomír Kadlec: Nebojím se dát mladým hráčům šanci

Trenérovi Drahomíru Kadlecovi se výkony reprezentační dvacítky příliš nezamlouvaly

Ozvěny světového juniorského šampionátu v anglickém Sheffieldu ještě neutichly, drtivým tempem se však již přiblížila následující sezóna. Ta vyvrcholí mistrovstvím světa v Pardubicích, kde se trenér Drahomír Kadlec pokusí dovést své hráče k zlatým medailím. Čtrnáct dní před začátkem reprezentační přípravy v rozhovoru sdělil své zklamání z výkonů hráčů do dvaceti let v Sheffieldu a prozradil, jaký bude plán reprezentace v následujících týdnech.

Snídaně s Novou přivítala medailisty z juniorského MS! Užili jsme si to, shodují se

Kvarteto hokejbalových zástupců si vystoupení v přímém přenosu užilo.

Kdo si v úterý 19.7 pustil ráno v 6:15 a 7:15 televizi a zároveň naladil pořad Snídaně s Novou, mohl spatřit dva medailisty z juniorského mistrovství světa a hlavního kouče reprezentace do 20 let Jaroslava Pavlíka či tiskového mluvčího a šéfredaktora webu hokejbal.cz Pavla Schröfela, jak všichni shodně hovoří o proběhnuvším šampionátu v anglickém Sheffieldu. Došlo i na informace ohledně mílovými kroky se blížícího se mistrovství světa mužů, které se v roce 2017 uskuteční v Pardubicích!

MS 2005: největší neúspěch v historii. Na bednu se místo Čechů vklínili Italové

ilustrační foto

Zatím největšího neúspěchu v dosavadní historii českého hokejbalu dosáhli naši reprezentanti na mistrovství světa v roce 2005, které se konalo v americkém Pittsburghu. Místo českého celku poprvé v historii dosáhla na medaili Itálie, pro naše svěřence zůstalo pouze páté místo.

Není důvod k panice. Chceme se i nadále ubírat hokejbalovou cestou, říká Novák

Manažer reprezentačních týmů Roman Novák se na závěrečný ceremoniál vyfiknul.

Mistrovství světa juniorů, které hostilo anglické půlmilionové město Sheffield a skončilo teprve před týdnem, je stále v hlavách mnoha zápalných hokejbalových příznivců včetně manažera reprezentačních družin Romana Nováka. Ten se všemi silami snažil postarat o ten nejlepší komfort juniorských reprezentantů na šampionátu a z „doby bronzové“ nedělá žádnou vědu. „Úspěchem je to, že na MS odjeli hráči, kteří většinově hokejbal hrají a mají jej jako první sport,“ těší ho.

Partneři českého hokejbalu