Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Reprezentační kouč Drahomír Kadlec: Nebojím se dát mladým hráčům šanci

Trenérovi Drahomíru Kadlecovi se výkony reprezentační dvacítky příliš nezamlouvaly

Ozvěny světového juniorského šampionátu v anglickém Sheffieldu ještě neutichly, drtivým tempem se však již přiblížila následující sezóna. Ta vyvrcholí mistrovstvím světa v Pardubicích, kde se trenér Drahomír Kadlec pokusí dovést své hráče k zlatým medailím. Čtrnáct dní před začátkem reprezentační přípravy v rozhovoru sdělil své zklamání z výkonů hráčů do dvaceti let v Sheffieldu a prozradil, jaký bude plán reprezentace v následujících týdnech.

Snídaně s Novou přivítala medailisty z juniorského MS! Užili jsme si to, shodují se

Kvarteto hokejbalových zástupců si vystoupení v přímém přenosu užilo.

Kdo si v úterý 19.7 pustil ráno v 6:15 a 7:15 televizi a zároveň naladil pořad Snídaně s Novou, mohl spatřit dva medailisty z juniorského mistrovství světa a hlavního kouče reprezentace do 20 let Jaroslava Pavlíka či tiskového mluvčího a šéfredaktora webu hokejbal.cz Pavla Schröfela, jak všichni shodně hovoří o proběhnuvším šampionátu v anglickém Sheffieldu. Došlo i na informace ohledně mílovými kroky se blížícího se mistrovství světa mužů, které se v roce 2017 uskuteční v Pardubicích!

MS 2005: největší neúspěch v historii. Na bednu se místo Čechů vklínili Italové

ilustrační foto

Zatím největšího neúspěchu v dosavadní historii českého hokejbalu dosáhli naši reprezentanti na mistrovství světa v roce 2005, které se konalo v americkém Pittsburghu. Místo českého celku poprvé v historii dosáhla na medaili Itálie, pro naše svěřence zůstalo pouze páté místo.

Není důvod k panice. Chceme se i nadále ubírat hokejbalovou cestou, říká Novák

Manažer reprezentačních týmů Roman Novák se na závěrečný ceremoniál vyfiknul.

Mistrovství světa juniorů, které hostilo anglické půlmilionové město Sheffield a skončilo teprve před týdnem, je stále v hlavách mnoha zápalných hokejbalových příznivců včetně manažera reprezentačních družin Romana Nováka. Ten se všemi silami snažil postarat o ten nejlepší komfort juniorských reprezentantů na šampionátu a z „doby bronzové“ nedělá žádnou vědu. „Úspěchem je to, že na MS odjeli hráči, kteří většinově hokejbal hrají a mají jej jako první sport,“ těší ho.

Jsem hodně emotivní. Nemám rád, když prohrávám, přiznává tahoun dvacítky Peschout

Richard Peschout byl z nominace do reprezentačního A týmu mile překvapený.

Jeden z nejlepších juniorských hokejbalistů v České republice a možná i na světě Richard Peschout z Jihlavy zažil opravdu povedený šampionát. Stanul v čele kanadského bodování celého MS v anglickém Sheffieldu a táhnul svědomitě celek dvacítky. Za svoji tvrdou a odhodlanou práci byl odměněn nominací do širšího kádru reprezentace mužů a navíc se v úterý 19.7 dopoledne objeví na televizních obrazovkách v ranním pořadu snídaně s Novou, kde bude sdělovat své dojmy z juniorského MS!

Tým fungoval výborně a nechybělo odhodlání. Na medaili to však nestačilo, mrzí Davídka

Martin Davídek druhý zleva je na své hráče pyšný, ale zároveň nesmírně smutný.

Juniorské mistrovství světa, jež se položilo do anglického hábitu, skončilo již v úterý, avšak dojmy a pocity z vrcholu letošní sezony ještě zdaleka neodeznily. Nejmladší juniorský celek české reprezentace se prezentoval bojovnými výkony, díky kterým například v základní části předvedl úchvatný obrat proti Spojeným státům americkým. S výběrem USA se svěřenci hlavního kouče Martina Davídka utkali i v boji o bronz, v němž tahali za delší konec provazu, ale těsně padli. „Soupeře jsme přestříleli 55:12 a nebyla nám uznána branka,“ smutně vzpomíná Davídek.

Dva letní reprezentační kempy se uskuteční v polovině srpna, jeden v podobě turnaje

Stabilní ale i noví hráči seniorské hokejbalové reprezentace se už pomalu začnou po zasloužených dnech odpočinku vracet zpět do tréninku. Ten budou však někteří zmiňovaní mít v průběhu druhé poloviny srpna zpestřený hned dvěma reprezentačními přípravnými kempy.

Hráči v utkání se Slovenskem ukázali, že se dokáží rovnat nejlepším, těší Maršnera

Milan Maršner vlevo se svými trenérskými kolegy udělal pro úspěch všechno.

Reprezentační celek hráčů do 18 let se na mistrovství světa juniorů v anglickém Sheffieldu prezentoval více než sympatickými výkony, avšak po jedné jediné porážce s Kanadou v základní části putoval do boje o bronz. „Výkon mužstva a herní projev nebyl špatný, ale chyběla nám branka, která by nás odrazila k lepšímu výsledku,“ vzpomíná na osudové klání s Kanadou hlavní kouč osmnáctky Milan Maršner. Čeští hráči v utkání o 3. místo pak naprosto předčili výběr USA a mohou se také pyšnit skalpem loňských mistrů světa ze Slovenska!

O úspěchu bych nemluvil. Bronz je reálným pohledem naší síly, přiznává Pavlík

Realizační tým dvacítky MS poctivě odmakal. Hlavní kouč Pavlík vpravo je na všechny pyšný.

Nejstarší juniorská reprezentace, jež se představila na nedávno skončeném mistrovství světa v anglickém Sheffieldu, se do České republiky vrátila s tvrdě vybojovaným bronzem. Čeští hokejbalisté nestačili v rozhodujících duelech o postup do finále na Slovensko a Kanadu, a tak na ně „zbyl“ boj o bronzové medaile. „Mentálně jsme nezvládli úvod zápasu,“ dívá se zpětně na vyrovnané klání se Slovenskem hlavní kouč dvacítky Jaroslav Pavlík. A jak celkově hodnotí šampionát? Více v článku!

Česká stopa ve finále juniorského MS! Neskutečný zážitek, shodují se rozhodčí

Čeští sudí si finále užili a na konci předali ceny pro nejlepší hráče.

Juniorské mistrovství světa v anglickém Sheffieldu, které skončilo teprve v úterý, mělo obsazení i ve finále reprezentací do 20 let. Sudími nesmírně atraktivního a napínavého utkání mezi Kanadou a Slovenskem totiž byli čeští rozhodčí Jevhenij Danylec a Richard Ptáček, jež si poradili se všemi ošemetnými situacemi a po nerozhodném stavu 2:2 jak po základní hrací době, tak po prodloužení přešli na samostatné nájezdy, v nichž se zadařilo Slovensku. „Hodně mi pomohl kolega a samotní hráči,“ potěšilo Danylece.

Oficiální partner ČMSHb - AUTOIN.cz
Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:
- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Muži »12. - 14. 8. 2016 » třídenní kemp (Kladno)
       »19. - 21. 8. 2016 » třídenní kemp (Nové Strašecí)

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Připojte se k hokejbalu

Najdete nás pravidelně i na sociálních sítích čtečkách RSS i na YouTube.comSoupiskové rozhraní - administrace klubů

Partneři českého hokejbalu