Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Mistryně světa půjdou příkladem juniorkám připravujícím se na Světový pohár!

Reprezentaci žen čeká od MS v Pardubicích první kemp.

Realizační tým, který je stejný pro Reprezentaci žen i Juniorky U20, naplánoval na květen společný kemp pro obě věkové kategorie. Od neděle 6. května do úterý 8. května se tak sejde šedesátka hokejbalistek na Zimním stadionu v Příbrami. Pro jednu kategorii se jedná o přípravu na blížící se Světový pohár, kategorie druhá bude spíše vzorem pro mladší kolegyně, protože hráčky z reprezentace žen přeci jen už nějaké zkušenosti mají.

Světový pohár se blíží! Musíme zvýšit tempo, upozorňuje lodivod šestnáctky Jiří Christ

Reprezentační družina hráčů do 16 let bude svoji přípravu pomalu ale jistě vrcholit.

Premiérový Světový pohár hráčů do 16 let a juniorek U20 v Přerově a Zlíně vypukne již na přelomu června a července. Mnoho času na přípravu národních týmů tak nezbývá a reprezentace U16 se na konci dubna sejde na zimním stadionu v Poličce ke svému dalšímu přípravnému soustředění, kde doje i k zápasu s dalším účastníkem vrcholné mládežnické akce. „Musíme pracovat na tvorbě sestavy a jednotlivých formací. Jak všichni jistě víme, nečeká nás nic lehkého,“ uvědomuje si hlavní kouč národní družiny hráčů do 16 let Jiří Christ.

Světový pohár za 92 dní! Zámořské týmy budou těžkým oříškem, je si vědom Christ

Jiří Christ věří v sílu českých talentovaných hokejbalistů.

Reprezentace hráčů do 16 let se od 28. června představí na Světovém poháru v Přerově a Zlíně, kam dorazí celkem čtyři zámořské týmy, reprezentace Slovenska, Polska, Švýcarska, Velké Británie a výběru České republiky U15. Na lodivoda šestnáctky Jiřího Christa čeká s kolegy ještě kupa práce. V širším výběru národního týmu mají ještě okolo třiceti hráčů, avšak příprava bude brzy gradovat! „Musíme reprezentaci vdechnout systém hry a zaměřit se na tvorbu jednotlivých formací,“ plánuje hlavní velezkušený kouč Jiří Christ.

Lucie Kubínová se bude v přímém TV přenosu ucházet o korunku sportovkyně roku!

Lucie Kubínová vstřelila na seniorském MS v pouhých 16 letech dvě důležité branky.

Šampionka z domácího mistrovství světa v Pardubicích a členka nově se tvořící reprezentace juniorek kategorie U20 na domácí Světový pohár v Přerově a Zlíně Lucie Kubínová se ve čtvrtek 22.3 bude ucházet o nejcennější korunku sportovce roku 2017 Moravskoslezského kraje mládeže do 19 let! Celou akci můžete sledovat živě na TV Polar. Tým redakce hokejbal.cz přeje talentované hokejbalistce mnoho štěstí a co nejlepší umístění v nabité konkurenci. Věříte, že by se zástupkyně hokejbalu mohla vyšvihnout na pozice nejvyšší? O tom se můžete přesvědčit sami!

Budeme se zaměřovat na spolupráci hráčů, říká o dalších kempech čtrnáctky Kloupar

Trenéři po přípravném turnaji Challenge Cup v Přelouči promlouvali k hráčům.

29. března se talentovaní hokejbalisté do 14 let sjedou k dalšímu jednodennímu soustředění do Berouna. O den později se v Letohradě uskuteční tentýž kemp, jenom s další várkou nadaných hráčů. Reprezentační čtrnáctka tak pokračuje v poctivé přípravě budoucích reprezentantů. „Na konci výběru bude zhruba padesátka hráčů včetně brankařů,“ nastiňuje například v rozhovoru asistent hlavního trenéra národní družiny kategorie U14 Miroslav Kloupar.

Světový pohár? Byl by to splněný sen a velká čest, hlásí Kristýna Mačátová

Kristýna Mačátová své spoluhráčky neustále povzbuzovala.

Na konci února se v Přelouči uskutečnil tradiční turnaj Challenge Cup, na němž se ve velmi dobrém světle představila i nově se rodící reprezentace juniorek do 20 let. Kapitánkou národní družiny byla na turnaji letohradská odchovankyně Kristýna Mačátová, která v letošním ročníku nastupuje v extralize staršího dorostu za českotřebovskou Lokomotivu, jejíž barvy hájí i v MČR žen. „Chceme do top trojky, abychom měli co nejlepší výchozí pozici na finálový turnaj,“ má jasno talentovaná hokejbalistka.

Reprezentační čtrnáctka se těší na další vydatná soustředění v Berouně a Letohradě

Reprezentanti do 14 let vstupují do finální fáze příprav na vrchol letošního ročníku.

Talentovaní hráči do 14 let se na konci března sjedou do Berouna, respektive Letohradu k dalším přípravným kempům. Na přelomu června a července je čeká vrchol letošní sezony, který se uskuteční v rámci Světového poháru juniorek U20 a chlapců do 16 let v Přerově a Zlíně. Trenéři pozvali 33 hráčů včetně gólmanů do Berouna a téměř stejný počet i do Letohradu. Kdo všechno obdržel nominaci? Ta se postupně zužuje tak, aby se na Světovém poháru představil ten nejsilnější možný celek!

Juniorky na Challenge Cupu na své chlapecké soupeře nestačily, zvítězil Pardubický kraj

Reprezentančí výběr juniorek se s chlapeckými výběry pral statečně a připsal si dvě remízy.

V Přelouči se v sobotu 24. února uskutečnil čtvrtý ročník Challenge Cupu, na kterém spolu mimo jiné měří síly hokejbalistky s hokejbalisty. V letošním roce reprezentoval dívčí pohlaví pouze tým Juniorek, který si nevedl úplně špatně, ale i přesto bral nakonec poslední čtvrté místo. Na druhé, respektive třetí pozici se umístily reprezentační výběry kategorie U14 a vítězství brali chlapci z Pardubického kraje.

Dívčí reprezentační výběr U20 čeká tradiční turnaj Challenge Cup v Přelouči

Opět po roce se představí tým juniorek na tradičním Challenge Cupu.

První letošní zápasová prověrka čeká reprezentační tým juniorek v kategorii U20, které mají před sebou Světový pohár. Ten se uskuteční na přelomu června a července v Přerově a Zlíně. Tentokrát se však utkají s chlapci z kategorie U14 a U15. V sobotu 24. února je totiž na programu již tradiční Challenge Cup. První utkání začíná na přeloučském hřišti v 9:00 hod. Pár informací o týmu prozradil Michal Broulík.

Čtyři dny plné hokejbalu: Světový pohár v Přerově a Zlíně zná jízdní řád a osazenstvo!

Na přelomu června a července bude v Přerově a Zlíně pořádně rušno!

28. června vypuknou v Přerově a Zlíně nervy drásající souboje o zisk titulu světového šampiona v kategorii chlapců do 16 let a dívek do 20 let. Teprve nedávno bylo rozhodnuto o účastnících premiérového Světového poháru juniorek a hokejbalistů kategorie U16. Pět družin juniorek se představí v Přerově, kde se odehraje i jedna pětičlenná skupina hokejbalistů do 16 let, ta druhá se uskuteční ve Zlíně. Čtyři dny nadité tím nejkvalitnější mládežnickým a dívčím hokejbalem přinesou zajisté neskonalou zábavu.

Partneři českého hokejbalu