Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Výběr hráčů do 15 let se začal připravovat na Světový pohár! 


Na Světovém poháru hráčů do 16 let se představí i nejmladší výběr v podobě českých hráčů do 15 let.

Na zimním stadionu v Hořovicích se 8. května uskutečnil první přípravný kemp hráčů do 15 let. Realizační tým výběru U15 má před sebou opravdu nelehký úkol, poměrně v krátkém čase vybrat a připravit 23 hráčů na Světový pohár do 16 let, který startuje 27. června v České Třebové a Litomyšli. Na první soustředění bylo pozváno přes 30 talentovaných hokejbalistů včetně gólmanů. Kdo vše bojuje o dres se lvíčkem na hrudi? A jaké pocity má po prvním setkání hlavní kouč Michal Edl se dozvíte v článku.

Příprava v Žilině trenéra nepotěšila. Moc nás ty zápasy neprověřily, pozoroval Manhart

Trenér ženské reprezentace Karel Manhart (vlevo) se svým asistentem Michalem Broulíkem.

Česká ženská hokejbalová reprezentace se o druhé sváteční květnové středě vydala na Slovensko. Stále ještě širší kádr sehrál dvě přípravná utkání s domácími hráčky, ty však do Žiliny přicestovaly ve slabší sestavě, a tak trenér posledních mistryň světa příliš spokojený nebyl. „Myslím si, že by bylo do budoucna lepší, kdybychom sehrály doma nějaký zápas s dorostem. Jak jsem říkal minulý týden, máme asi deset hráček na pět míst v sestavě a tohle trvá i po Žilině,“ nebyl spokojený ani s posunem budování kádru trenér Karel Manhart. Další a předposlední kemp před Košicemi čeká české holky druhý víkend v červnu na zimním stadionu v Příbrami, na jehož konci bude vyhlášena finální nominace.  

Život ve Švýcarsku se mi líbí, posouvám se směrem dopředu, nezastírá Kolařík

Jakub Kolařík patří mezi nejlepší hráče ve Švýcarsku. Proč nedostal šanci v české reprezentaci?

Český legionář ve švýcarské nejvyšší soutěži Jakub Kolařík se daleko za hranicemi těší nejen z hokejbalové radosti. Ze sportovního hlediska by se rád vrátil do České republiky, v dresu Martigny patřil ale v letošním ročníku mezi nejproduktivnější hráče v celém Švýcarsku. Jeho týmu bohužel unikl postup do finále, a tak se plzeňský odchovanec vydal za dalším dobrodružstvím. „Připravuji se na mistrovství Francie, kam tento rok pojedeme jako obhájci titulu, takže jsem hokejku do kouta ještě nepostavil,“ prozrazuje v zajímavé otevřeném rozhovoru, v němž například došla řeč i na touhu reprezentovat svoji rodnou vlast.

Tomáš Kudela ve Švýcarsku znovu útočí na double! Kvůli tomu to hrajeme, má jasno

Tomáš Kudela ve švýcarské nejvyšší hokejbalové soutěži.

Už druhou sezonu válí český reprezentační obránce Tomáš Kudela za jeden z top švýcarských klubů Oberwil Rebells. Hned jeho premiérová loňská sezona mu přinesla ceněný zisk pohárového double. A v letošním ročníku k tomu nemá vsetínský rodák opět daleko, vždyť minulý víkend opět nad hlavu zvedl trofej za Švýcarský pohár a skvěle má se svým týmem rozehranou i místní nejvyšší soutěž. Kudela je navíc pro tým platný nejen v defenzivních řadách, skvěle se ale prezentuje i směrem dopředu!

Nominace na přípravný kemp mužské reprezentace nabízí stálice i nečekaná jména!

Čeští hokejbalisté budou v Košicích mířit na překonání třetího místa z Pardubic 2017!

Česká hokejbalová reprezentace se před blížícím se mistrovstvím světa sejde poprvé od února na konci května. Na východě Čech ji bude čekat první ze série přípravných kempů, kam trenérský štáb v čele s Jiřím Mašíkem nominoval standardní členy, u kterých se s velkou pravděpodobností počítá s konečnou nominací, ale také některá nečekaná jména! Do hry o Košice se vrací jak hráči, kteří už dres s lvíčkem na prsou oblékli, ale také v mužském týmu úplní premianti!

Reprezentantky odehrají dvě přípravná utkání na Slovensku

Reprezentace žen prověří svoji připravenost proti Slovenkám.

Do Mistrovství světa zbývá poslední měsíc a hokejbalistky čekají 8. května přípravná utkání proti Slovensku. Do Žiliny odcestují dvě brankářky a dvacet hráček do pole. Jak upozornil Karel Manhart, konečná nominace stále není jasná a hráčky mají o co bojovat. Jádro týmu už je dané, ale o pět míst bude ještě velký boj. Zkušená obránkyně Lucie Rejlová očekává, že si jako spoluhráčky zase více sednou a lépe se sehrají.

Buď IN: Fanouškovské předměty pro Mistrovství světa a Světový pohár v prodeji! 


Národní dresy si fanoušci mohou opatřit svým jménem a libovolným číslem!

Chystáš se na Světový pohár hráčů do 16 let a dívek do 18 v České Třebové? Nebo razíš na mistrovství světa na Slovensko do Košic? Chceš být COOL a co nejvíce podpořit české reprezentanty a úřadující mistryně světa? Pak neváhejte a objednávejte si unikátní dresy české hokejbalové reprezentace, k dispozici jsou také atraktivní fanouškovské šály či kšiltovky! Konečný termín pro rezervace všech artefaktů národních týmů je 30.5.2019. A kde všechny uhrančivé fanouškovské předměty najdete? To se dozvíte v článku!

Hráči, kterým skončí sezona, se hned hlásí pro individuální plán, prozrazuje trenér Mašík

Trenér Jiří Mašík před kamerami HokejbalTV.

Letošní ročník CROSSDOCK Extraligy skončil už také pardubickým hokejbalistům, které koučuje zároveň reprezentační trenér Jiří Mašík. Jeho širší nominace na nadcházející červnové mistrovství světa v Košicích tak dostala dalších „trhlin“, jelikož početná skupina Autosklářů přichází tedy o pravidelné herní vytížení. Reprezentačního lodivoda jsme se tak ptali, jak je to s hráči, kteří už mají po sezoně, směrem k blížícím se společným kempům, které však nastanou až ke konci května, tedy až za měsíc. 

Působím jako šatnový šašek, říká se smíchem o své roli v reprezentaci Němcová

Kateřina Němcová (druhá zprava) je nově členkou realizačního týmu dívek U16.

Do nové role se velmi rychle dostává obránkyně reprezentace žen Kateřina Němcová. Přijala nabídku na trénování výběru dívek U16, nad kterou neváhala ani vteřinu. I nadále se však připravuje jako hráčka na blížící se Mistrovství světa v Košicích, kde budou mít svěřenkyně hlavního kouče úřadujících mistryň světa Karla Manharta těžký úkol. Němcová je však podle svých slov připravena poprat se o každý centimetr hřiště!

Zástupci hokejbalu se zúčastnili semináře ČOV! Byl velmi prospěšný, těší Bílého


Jan Mühlfeit patří mezi světoznámé a uznávané kouče.

Zástupci hokejbalu byli přizváni na seminář s věhlasným a světoznámým stratégem, koučem a mentorem v podobě Jana Mühlfeita v rámci rozvíjející se spolupráce s Českým olympijským výborem! Včetně jednoho trenéra se nesmírně zajímavého semináře zúčastnil i člen národního týmu mužů Jan Bílý, a nejen pro něho, ale pro celý hokejbal se jedná o velkou čest.Seminář byl v podstatě o pracování se silnými stránkami jednotlivců a talentu,“ prozrazuje Bílý. „Byl určitě hodně prospěšný a vážím s toho, že jsem ho mohl absolvovat,“ těší jednoho z nejlepších českých hokejbalistů.

Partneři českého hokejbalu