Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Aukce originálních dresů národních týmů míří ke konci! Pořiďte si cenné kousky

Reprezentanční hokejbalové dresy disponují tradičním českým nejkrásnějším znakem!

Před měsícem byla spuštěna sportovní aukce originálních dresů národních týmů mužů a žen z mistrovství světa v Košicích! Jedná se o hrané zápasové dresy, v nichž například nastupovala nejlepší hokejistka uplynulé sezony Denisa Křížová, která pomohla reprezentaci žen vybojovat 7. medaili na 7. mistrovství světa! Na webu sportovniaukce.cz můžete už pouze do středy 19.9. do 18:00 vybírat a dražit z nabídky 46 oficiálních dresů hokejbalové reprezentace mužů a žen a ve výběru naleznete i tři krásné originální mikiny našich reprezentantů!

Spokojenost s výsledkem je, chyby se ale našly, nezastírá hlavní trenér dvacítky Friml

Reprezentanti do dvaceti let v silné mužské konkurenci obstáli.

O víkendu se uskutečnily hned dva turnaje, na kterých se představily reprezentační výběry juniorů. Na Páňa Cupu, který se odehrál v Kladně, předvedli velmi dobrý výkon hráči z kategorie do dvaceti let. Pod vedením hlavního kouče Tomáše Frimla si došli v silné konkurenci pro druhé místo. Vítězem se stal domácí tým, a třetí místo pak braly Pardubice. Jedinou porážku zaznamenal výběr reprezentační dvacítky právě proti vítěznému Kladnu, s nímž však padl o jedinou branku.

Silný ročník, ze kterého má šanci každý, upozorňuje kouč dvacítky Donauschachtl

Česká reprezentace do dvaceti let míří k prvnímu setkání v začínající sezoně!

Český reprezentační výběr do dvaceti let míří ke konci letní přípravy na kvalitně obsazený turnaj Páňa Cup 2019, který se tradičně odehraje na Kladně. Čeští junioři se zde o víkendu v rámci své přípravy směrem k letnímu mistrovství světa ve Švýcarsku střetnou se čtveřicí extraligových celků, tedy s domácím výběrem kouče Kadlece, dále pak s mistrem posledních tří sezón Kert Parkem Praha a chybět nebudou ani Pardubice, či nováček v nejvyšší soutěži Dobřany. Podle asistenta trenéra u juniorského výběru Jana Donauschachtla se tak bude jednat zcela jistě o další důležitý bod v celém přípravném cyklu! 

Dresy národního týmu míří do aukce! Pořiďte si originální kousek, který zažil MS

Národní tým disponoval na světovém šampionátu v Košicích 3 barevnými variantami dresů.

V pondělí 19.8. byla spuštěna sportovní aukce originálních dresů národních týmů mužů a žen z mistrovství světa v Košicích! Jedná se o hrané zápasové dresy, v nichž například nastupovala nejlepší hokejistka uplynulé sezony Denisa Křížová, která pomohla reprezentaci žen vybojovat 7. medaili na 7. mistrovství světa! Na webu sportovniaukce.cz můžete vybírat a dražit z nabídky 46 oficiálních dresů hokejbalové reprezentace mužů a žen a ve výběru naleznete i tři krásné originální mikiny našich reprezentantů. Neváhejte a dražte, aukce dresů probíhá do 19. září 2020!

Národní tým žen dodržel slovo a přivezl dětem do Neratova bronzovou medaili!

Zástupci reprezentace žen předali dětem z Neratova medaili z MS v Košicích.

Ve středu 14. srpna se zástupci reprezentace žen, která na mistrovství světa v Košicích vybojovala 7. medaili ze sedmi dosavadních šampionátů, vydali do Neratova, respektive Základní školy speciální. Zde se pro děti konal letní tábor, na němž došlo k předání slíbené medaile z mistrovství světa, týmové fotky národního týmu a podepsaných kartiček vše hráček! Děti byly doslova nadšené, když k nim dorazil trenér Michal Broulík a hráčky Vanesa Halbrštátová s Petrou Kvasničkovou. Jak k této události vlastně došlo? To a další podrobnosti se dozvíte v článku!

Alpa pomohla ženám k zisku sedmé medaile v řadě! Došlo i na francovku s cukrem

Reprezentantky nosily hrdě logo Alpy na dresech, protože jim výrazně pomohla!

Je to sice už nějaký ten pátek, ale jeden z partnerů České hokejbalové reprezentace si zaslouží vyzdvihnout. Je jím ALPA, jež vybavila národní týmy na mistrovství světa v Košicích nepřeberným množstvím produktů pomáhajících účinné a profesionální přípravě na zápasy a regeneraci po nich. Národnímu celku žen pomohla Alpa k zisku sedmé medaile na sedmém světovém šampionátu v historii! Masérka reprezentace žen Jana Fričová Baloušová si produkty od Alpy nemohla vynachválit. „Velkým pomocníkem byl masážní Sport gel po výkonu s obsahem mentolu a bylinek, občas jsme k tomu mázli klasickou francovku s arnikou,“ prozrazuje v rozhovoru mistryně světa z roku 2017, kdy působila ještě jako důsledná obránkyně.

Mistrovství světa se v roce 2021 uskuteční v hokejem poblázněném městě Brandon!

Keystone Centre nabídne hokejbalistům z celého světa ten nejprofesionálnější komfort.

Kanadská hokejbalová asociace (CBHA) před pár dny oznámila, že její výkonný výbor jmenoval město Brandon v Manitobě a hokejbalovou asociaci Manitoba (MBHA) za hostitele mistrovství světa ISBHF mužů a žen 2021! Brandon byl vybrán ze čtyř zvažovaných oficiálních nabídek, přičemž další města, která připadala v úvahu, byla Calgary (Alberta), Laval (Quebec) a všem hokejbalistům již velmi dobře známý St. Johns (Newfoundland a Labrador). Proces výběru dějiště 14. mistrovství světa začal v květnu letošního roku a o pořádání světového šampionátu projevilo zájem více než 20 organizací a skupin z celé Kanady!

Růže mezi trním? Nikdy se mi nestalo, že by na mě kluci byli zlí, upozorňuje Halbrštátová


Vanesa pomohla výraznou měrou vyhrát juniorkám do 18 let Světový pohár.

Mladá, talentovaná a úspěšná sportovkyně, která dokáže položit na lopatky i své klučičí oponenty. Teprve sedmnáctiletá útočnice Vanesa Halbrštátová hraje hokejbal za několik kategorií a musí se srovnávat s odlišným přístupem jednotlivých trenérů. Každý z nich jí ale předal nespočet zkušeností. „Komplikovaně“ se rozvíjel pouze vztah s reprezentačním charismatickým koučem Karlem Manhartem, jenž patří mezi nejúspěšnější trenéry ženské kategorie v hokejbale i v ledním hokeji. „Dříve jsem chtěla spíš klidnější přístup. Vyhovovalo mi, že mi trenér řekl poznatky v klidu a nezvyšoval hlas. Teď už mi ale vyhovuje naprosto odlišný přístup.“

Mistrovství mě v mnohém posunulo o velký kus dál, říká rozhodčí Hovorková

Petra Hovorková si dobrými výkony vysloužila účast na MS v Košicích.

Na vrcholných akcích ženského hokejbalu můžeme stále častěji vidět i české rozhodčí. Obrovský úspěch v podobě účasti na předešlém seniorském mistrovství světa v Košicích a juniorském Světovém poháru v České Třebové a Litomyšli má na kontě Petra Hovorková. Pardubická rozhodčí nám v rámci rozhovoru přiblížila její rozhodcovské začátky až po cestu na vrchol.

Hokejbal v deníku Sport! Vanesa Halbrštátová se rozpovídala pro časopis COACH

Časopis Coach vychází ve spoluprácí s Českým olympijským výborem.

Každé první úterý v měsíci vychází jako příloha deníku Sport časopis Coach, který dává prostor velkým sportovním profesionálním osobnostem. Teď se mezi nejvyšší smetánku propracoval i hokejbal, respektive jeho zástupkyně Vanesa Halbrštátová. Letohradská hokejbalista získala už dvakrát juniorský titul mistryň světa a v pouhých 17 letech se probojovala do národního týmu žen! Kdo ji přivedl k hokejbalu a jaký vliv na ní mají trenéři? Kupte si v úterý 6.8. novinový plátek deníku Sport a v něm naleznete časopis Coach!  

Partneři českého hokejbalu