Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Startuje předprodej permanentek na Mistrovství světa v hokejbalu!

Nyní si můžete zakoupit permanentky na domácí šampionát.

Hokejbalové mistrovství světa v Pardubicích se nezadržitelně blíží. Již za pár měsíců bude v obou halách pardubické Tipsport arény bojovat třicet týmů o titul mistra světa v kategorii mužů i žen. Blížící se doba tohoto mistrovství přináší i možnost zakoupení permanentek na všechny hrací dny a utkání.

Reprezentace žen podstoupila přípravný camp. Došlo i na specializované tréninky

V sobotu proběhly oddělené tréninky pro obránkyně a pro útočnice.

Domácí šampionát se už pomalu blíží. Do jeho začátku zbývá šest měsíců, a tak svoji přípravu zahájila také reprezentace žen. Ta se sešla o víkendu 3. a 4. prosince v Areálu netradičních sportů v Mostě, kde kromě tréninků stihla také utkání proti chlapcům z kategorie U14. To sice prohrála 3:4, ale i tak předvedla dobrý výkon, na kterém se dá postupně stavět. Trenéři měli na kempu k dispozici celkem devatenáct hráček a sedm brankářek.

Reprezentační šestnáctka se sejde druhý prosincový víkend k prvnímu soustředění!

Bude se reprezentace do 16 takhle radovat i na vrcholu dvouletého cyklu?

Reprezentační výběr hráčů do 16 let naplánoval jako první z mládežnických národních celků přípravný camp, na který se sejde ve dnech 10. - 11. 12. v mostecké kryté hale Netradičních sportů. Reprezentace U16 skončila na posledním juniorském šampionátu v Sheffieldu bez medaile na nejvíce bolestivém čtvrtém místě. Realizační tým tak neváhá a sejde se k prvnímu soustředění již tento víkend.

Nováčci v reprezentaci sbírali první zkušenosti. V jakém světle se předvedli?

Kompletní složení reprezentačního týmu z přípravy na Slovensku.

Národní tým vyrazil první víkend v prosinci do Gajar, kde se ve třech přípravných duelech představil proti úřadujícím mistrům světa ze Slovenska. V sestavě hlavního kouče seniorské reprezentace Drahomíra Kadlece se objevilo hned několik hráčů, pro které se jednalo o první mezinárodní zkušenost v seniorském hokejbale. Spousta z nich zazářilo, někteří nasbírali potřebné zkušenosti. Jaké mají po náročných zápasech pocity?

Musíme hodně zrychlit a zjednodušit hru do útoku, shodují se reprezentační trenéři

Drahomír Kadlec v přípravě na Slovensku poznal, v čem reprezentaci tlačí bota.

Mistrovství světa v Pardubicích se blíží mílovými kroky a již v červnu nadcházejícího roku vypukne vrchol letošní sezony. Příprava české reprezentace na Slovensku proti úřadujícím mistrům světa jasně ukázala, na čem národní tým musí zpracovat a kde mu naopak vlak neujel. „Zápasy na Slovensku nám ukázaly, kdo na mezinárodní úroveň má, a kdo naopak ne. Ti hráči, co to dlouhodobě prokazují, to jen potvrdili,“ přiznává například hlavní kouč seniorské reprezentační družiny Drahomír Kadlec.

Mezinárodní hokejbal je o pět levelů rychlejší! upozorňuje Dominik Barnošák

Dominik Barnošák uprostřed dal do zápasů proti Slovensku vše.

Česká hokejbalová reprezentace se představila ve třech přípravných zápasech na půdě úřadujících mistrů světa ze Slovenska a svoji premiéru si odbylo hned několik hráčů. Mezi nimi nechyběl ani ostrostřelec Dominik Barnošák, který své kvality potvrdil hned ve dvou ze tří duelů. Mezinárodní hokejbal českým hráčům jasně ukázal, na čem musí pracovat, aby se na domácím šampionátu neztratili. „Následující půlrok do toho musím dát všechno, abych se probojoval do konečné nominace,“ hlásí odhodlaně Barnošák.

Vendeta ve druhém klání Čechům vyšla, třetí zápas ale po litém boji prohráli

Čeští hokejbalisté zvládli druhý zápas na výbronou, třetí ale opět nevyšel.

Národní tým měl na programu v sobotu 3. prosince hodinu a půl před polednem v pořadí druhou prověrku. Do branky nastoupil Jan Šimara, který postavil základ k vítězství, jež se urodilo těsně před koncem zápasu. Ve třetím a posledním klání se odehrál boj o každý metr hřiště, v němž se úřadující mistři světa dostali do dvoubrankového vedení, ale čeští hokejbalisté statečně bojovali až do poslední minuty a nakonec z toho byla těsná porážka.

Atraktivní zápas, v němž si nikdo nic nedaroval, nakonec ovládlo Slovensko

Čeští hokejbalisté v prním utkání na Slovensko nestačili.

První ze série tří přípravných zápasů českého národního výběru na Slovensku přinesl hned od začátku zajímavou zápletku. Hrálo se ve vysokém tempu, ale Slovensko se v úvodní periodě dostalo do dvoubrankového náskoku. Prostřední část byla nesmírně vyrovnaná a v závěrečné patnáctiminutovce byla k vidění enormní nedisciplinovanost slovenského celku, čehož čeští hokejbalisté dokázali využít, ale na obrat to nestačilo a národní tým prohrál 2:4.

Reprezentace vyrazí na úřadující mistry světa s mixem mládí a zkušeností

Česká reprezentace na posledním šampionátu podlehla Slovensku v semifinále.

Nově se tvořící reprezentační tým na červnové domácí Mistrovství světa v Pardubicích vyráží v pátek 2. prosince do Gajar ke třem přípravným zápasům, v nichž se svěřenci Drahomíra Kadlece představí proti domácímu Slovensku. To má na kontě poslední dva mistrovské titulu a v Pardubicích bude pokukovat po zlatém hattricku. V roce 2013 v Kanadě této mety mohli dosáhnout čeští reprezentanti, ale právě Slovensko je o tuto příležitost připravilo. Je čas na odplatu?

Reprezentace míří na Slovensko. Sehraje tři duely s úřadujícími mistry světa!

Týmy české a slovenské reprezentace se pavidelně střetávají.

Slovenské Gajary budou patřit o následujícím pátku a sobotě podstatě zahraničnímu hokejbalu. Česká reprezentace to sice má za hranice jen sotva třicet minut, i tak ale dojde na souboj se sousedním státem, tedy Slovenskem. Pro hostující výběr se jedná o další z možností, jak vytvořit co nejsilnější celek na blížící se Mistroství světa v Pardubicích v červnu příštího roku!

Oficiální partner hokejbalové reprezentace - FISCHER-HOCKEY.cz
Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - 2.-3.12 2016 » SVK (Gajary)

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U14
- 4. 12. 2016 » Kemp (bude upřesněno)

ČR ženy  3.-4.12.2016 » Kemp (Most)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu