Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

MS 2001: Poslední minuta prodloužení zmařila zlatý sen české reprezentace

ilustrační foto

Po přelomu tisíciletí se největší hokejbalová akce na světě poprvé přesunula do zámoří, šanci vidět nejlepší hokejbalisty doplněné o řadu známých hokejových jmen dostalo kanadské Toronto. Favorizovaný výběr zde podle očekávání bral zlaté medaile, největší trable v cestě za úspěchem mu ale udělali hráči z České republiky. Úplně poprvé jsme na turnaji mohli vidět tým z exotického koutu zeměkoule.

Reprezentace zná nominaci na červnový kemp ve Světlé nad Sázavou

ilustrační foto

Světlá nad Sázavou po pěti letech opět uvidí kemp a zápasy národního týmu. Svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece se sejdou o víkendu 17. a 18. června na zimním stadionu ve Světlé nad Sázavou, kde odehrají duel proti dvacítce a také dvě střetnutí proti Švýcarsku. Realizační tým už zveřejnil nominaci.

Reprezentace U18 chystá závěrečnou přípravu na MS

Příprava osmnáctky jde do finiše

Za necelé dva měsíce začne v anglickém Sheffieldu Mistrovství světa juniorů, na které se dva roky chystá i reprezentační výběr do 18 let. Tým, pod vedením triumvirátu Maršner, Donauschachtl, Ogurčák, připravuje závěrečnou přípravu a zveřejňuje širší nominaci.

Šestnáctka získala na prvním šampionátu stříbro. Krásné vzpomínky, říká Štěpáník

Radim Štěpáník vzadu se raduje z gólu do finské branky.

V roce 2008 se uskutečnilo první mistrovství světa hráčů do 16 a 18 let ve slovenském Zvolenu. Více se na šampionátu dařilo reprezentační šestnáctce, která se celkem hladce probojovala do finále, kde však nestačila na silný soubor z Kanady. V červenci se v anglickém Sheffieldu uskuteční v pořadí páté MS a družina do 16 let na zlaté medaile stále čeká. Stejně jako před osmi lety ve Zvolenu se v Anglii představí šest týmů. Jak asi naši mladíci v silné konkurenci dopadnou? „Nesmí se podcenit fyzická příprava,“ upozorňuje Radim Štěpáník.

MS 1999: Slovenská kavalerie hvězd brala zlato, Češi poprvé bez finále

ilustrační foto

Poslední světový šampionát ve 20. století se konal u našich východních sousedů, mistrovství světa se na Slovensko vrátilo po tříleté pauze. Tentokrát se hlavním dějištěm nestala Bratislava, hokejbalové a hokejové hvězdy se sjely do Zvolenu. Domácí tým plný známých jmen pro sebe získal premiérový titul, na český výběr tentokrát zbyly „pouze“ medaile z bronzu.

Soustředění reprezentace U14 doplnil rozvojový camp dívek a doškolování trenérů

Juniorky na rozvojovém campu pilovaly i správné zahrávání vhazování.

Na konci března se uskutečnily dva reprezentační campy hráčů do 14 let ve Svítkově a v Novém Strašecí. Oba tréninkové dny doplnilo praktické doškolování koučů licence C, avšak ve Svítkově se s talentovanými chlapci na hřišti proháněly i dívky kategorie U15 a juniorky, jež se následně utkaly s výběrem hráčů U14 a ve vyrovnaném klání zvítězily 1:0. Účast více trenérů pak napomohla k ještě důkladnějšímu přístupu k jednotlivým hokejbalistům respektive hokejbalistkám.

Jediný titul mistrů světa vybojovali junioři před 14 lety! Měli jsme skvělou partu, vzpomíná Friml

Tomáš Friml vlevo na setkání v Letohradě s reprezentantem do 18 let Davidem Baierem.

První mistrovství světa hráčů do 20 let se odehrálo v roce 2000 v Kralupech a hned o dva roky později na druhém šampionátu ve Švýcarsku brali čeští junioři první a dosud také poslední zlaté medaile. Mezi důležité obranné pilíře patřil současný asistent trenéra mužské reprezentace a hlavní kouč extraligového Letohradu Tomáš Friml, jenž vzpomíná především na dramatické finálové klání se Slovenskem. Dokáže se juniorská reprezentace za tři měsíce v anglickém Sheffieldu vyšplhat po dlouhé době opět na vrchol?

MS 1998: Premiérový turnaj v Česku přinesl první zlato našeho výběru

ilustrační foto

Historicky druhý světový šampionát v hokejbale zamířil do České republiky, hostitelským městem se staly Litoměřice. Na domácím turnaji dosáhl český výběr fantastického výsledku a poprvé v historii se ze zisku zlatých medailí radovali Češi. Výběr trenérů Peka a Raka prošel turnajem pouze s jednou porážkou a v červnu roku 1998 si na krk pověsil medaile zlatavé barvy.

MS 1996: Sestava plná hokejových hvězd a titul mistra Evropy

ilustrační foto

V roce 2017 se ve východočeských Pardubicích uskuteční dvanácté mistrovství světa v hokejbalu, které se na sportovní scéně objevuje již od roku 1996. Oficiální web hokejbalu vám přinese seriál z historie světových šampionátů, první díl se týká úplně prvního setkání všech světových velmocí v slovenské Bratislavě!

Blíží se další série campů reprezentace U14 s praktickými semináři trenérů

Dva týmy reprezentace U14 se proti sobě představily na turnaji v Přelouči.

Po únorovém herním soustředění na turnaji v Přelouči následují další dva jednodenní campy nejmladší reprezentace. V pátek 25.3 a v sobotu 26.3 se hráči do 14 let vydají do Svítkova v Pardubicích a Nového Strašecí. Svěřenci Martina Komárka tak mají pravidelný přísun kvalitních tréninkových jednotek a následující dva campy budou obohaceny o další trenéry, kteří se na ně vydají v rámci doškolovacích seminářů. „Počet trenérů je osm, čtyři na každý camp,“ prozrazuje hlavní kouč reprezentace U14.

Oficiální partner hokejbalové reprezentace - FISCHER-HOCKEY.cz
Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:
- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Muži » 17. - 18. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Světlá nad Sázavou)
U20 » 28. 5. 2016 » Jednodenní kemp (Úst nad Labem)
U18 » 18. 6. – 19. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Kladno)
U16 » 4. - 5. 6. 2016 » Dvoudenní kemp (Česká Třebová)
U14 » 20. 5. 2016 » Jednodenní kemp (Horní Měcholupy)


ŽENY » 24. - 26. 6. 2016 » Hejtmanský pohár 2016 (Dvůr Králové nad Labem)
DÍVKY U18 » 17. - 18.6. 2016 » Den Česko-slovenských hokejbalových nadějí (Přerov, Martin (SVK))

Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbalu

Najdete nás pravidelně i na sociálních sítích čtečkách RSS i na YouTube.comSoupiskové rozhraní - administrace klubů

Partneři českého hokejbalu