Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Jiří Mašík a Karel Manhart dostali prostor na reparát! Reprezentace znají složení realizačních týmů

Jiří Mašík (vlevo) a Karel Manhart (uprostřed) dostali důvěru pokračovat u národních týmů!

V úterý 12. listopadu se v Praze na Strahově uskutečnilo 12. zasedání předsednictva Českomoravského svazu hokejbalu, na kterém bylo jmenováno složení realizačních týmů národních výběrů žen a mužů. Beze změny pokračuje reprezentace žen, kterou i nadále povedouhlavní trenér Karel Manhart se svým asistentem Michalem Broulíkem. V čele mužského výběru pokračuje hlavní trenér Jiří Mašík, jehož realizační tým ale doznal značného zúžení. Asistentem mu bude Slavomír Švancar a vedoucím týmu Radek Mašík. V pozici kustoda zůstává Jan Turčáni a masérem národního celku mužů bude i nadále Michal Válek.

Osmnáctka podstoupila kvalitní přípravu. Plzni jsme se ve všem vyrovnali, těší Jágra

Vojtěch Jágr pravidelně nastupuje už i za mužský celek mistrovského Kert Parku!

Výběr národního týmu hráčů do 18 let se v uplynulém víkendu chystal na přátelská utkání proti slovenským vrstevníkům, ale bohužel na poslední chvíli musel český realizační tým změnit své plány. Nakonec zvolil víkendové soustředění v Plzni, kde byl součástí i přátelský zápas proti domácímu výběru, který se skládal především z hráčů extraligového mužstva. Tohoto kempu se zúčastnil i talentovaný útočník pražského Kertu Vojtěch Jágr. „Tenhle tým má rozhodně na medaili,“ nepochybuje jeden z nejlepších juniorských útočníků.

Budu se snažit udělat vše, abych se do týmu dostal, říká o reprezentaci U18 David Srp

David Srp se již v reprezentačním dresu představil na Světovém poháru v roce 2018.

Do mistrovství světa juniorů do 18 a 20 let zbývá ještě dost času, ale týmy se na něj už nyní pilně připravují, aby do Švýcarska odjely v co nejlepší formě. V širší nominaci národního týmu kategorie U18 se nachází také David Srp, jenž se brankově prosadil v přípravném utkání proti Plzni. Místo v konečné nominaci nemá zatím jasné vůbec nikdo a toho si je vědom také hostivařský hráč, který se však pro to pokusí udělat maximum. Hlavním hnacím motivem je pro něj hlavně parta v kabině.

Pokusím se všem přiblížit, co MS obnáší, prozradila po kempu Masters žen Topičová

Martina Topičová v Lize žen hájí barvy pardubického Svítkova.

O posledním říjnovém víkendu se na hřišti Svítkova uskutečnil první kemp výběru Masters žen, kterého se zúčastnilo hned dvacet hráček. V červnu tým čeká velká prověrka v podobě domácího mistrovství světa v Českých Budějovicích. Pro spoustu hráček je to nová zkušenost, a tak Martina Topičová - mistryně světa z roku 2017 - prozradila, že se jim pokusí přiblížit, co je čeká. Patří totiž k jedněm z nejzkušenějších hráček v týmu!

Kert Park podruhé v historii padl na půdě Skalice, která se těší z vítězství Superpoháru!

Kert Park proti Skalici podruhé v historii Československého Superpoháru neuspěl.

V sobotu 26.10. se uskutečnil již 8. ročník Československého Superpoháru, jenž se odehrál na půdě slovenské Skalice. Souboj českého a slovenského mistra Extraligy vyzněl stejně jako v roce 2017 ve stejném vzájemném měření sil pro Hokejmarket Skalici. Pražský Kert Park se ve druhé periodě sice dostal po úspěšné přesilovce do vedení, ale slovenští hokejbalisté v rozmezí dvou minut na konci druhé části zvrátili skóre ve svůj prospěch. I když Pražané v závěru utkání tlačili, tak to na obrat nestačilo a Skalice si dokráčela pro druhé vítězství Superpoháru v historii!

Svitavy se těší z nové hokejbalové haly! Slavnostní otevření přilákalo velké osobnosti

Juniorky do 20 let se v rámci slavnostního otevření haly střetly s domácím chlapeckým výběrem Sršňů.

Od soboty 19. října je na svitavském sportovišti oficiálně v provozu zbrusu nová hokejbalová hala, která se však od prosince do února bude využívat i pro lední hokej. Slavnostního otevření se kromě významných politiků zúčastnil také slavný hokejista a trenér Vladimír Martinec, aktuálně předseda krajského svazu ledního hokeje pro Pardubický kraj. Provoz moderního sportoviště symbolicky zahájilo utkání Ligy starších žáků RSHb Čechy Východ mezi domácími svitavskými Sršni a Hradcem Králové. Následně se do akce pustil národní výběr juniorek do 20 let, jež se představil proti chlapeckému týmu Sršňů!

Československá cesta Kert Parku číslo 3! Oplatí Skalici dva roky starou porážku?

Podaří se hráčům Kert Parku navázat na loňské vítězství?

Třetí rok po sobě vyhrál českou hokejbalovou Extraligu Kert Park Praha, v loňské sezóně si zase prvenství po roční odmlce přivlastnila ve své domácí soutěži i slovenská Skalica. A jak už je podzimní tradicí posledních let, na řadu přichází před startem říjnových oslav vzniku samostatného československého státu Československý Superpohár! Ten se uskuteční již tuto sobotu 26.10. u našich slovenských sousedů a šance na vítězství jednoho či druhého celku jsou opět nesmírně vyrovnané!

Cítím obrovskou zodpovědnost, líčí hlavní trenér reprezentace U18 Tomáš Semera

Hlavní trenér reprezentace hráčů do 18 let Tomáš Semera (vpravo) připravil vydatný náhradní program.

Již za osm měsíců vypukne pro hráče reprezentačního výběru do 18 let mistrovství světa ve švýcarském Vispu a Raronu. Koncem října se měla reprezentace utkat s výběrem Slovenska v Žilině, ale ze zápasů bohužel sešlo, protože nastaly na slovenské straně určité komplikace. Ani tato změna však nezaskočila hlavního lodivoda Tomáše Semeru, který vytáhl z rukávu náhradní plán a příprava tak pokračuje dále. Tomáš Semera se v krátkém rozhovoru rozpovídal o přípravě na světový šampionát, ale také o své nové roli u národního týmu, kde povýšil z role asistenta na hlavního kouče!

Výběr žen Masters povede trenér Martin Motyčka! Je to výzva, přiznává

Trenérské zkušenosti Martin Motyčka má, u žen to však bude jeho premiéra.

V příštím roce se v Českých Budějovicích uskuteční mistrovství světa kategorie Masters, na kterém se představí také ženy. Na jejich lavičku se postaví Martin Motyčka, pro něhož to bude premiéra u ženského celku. Jak sám upozorňuje, cíle zatím stanovené nemá, protože teprve příprava nově vznikajícího týmu a jeho konečná soupiska napoví o tom, jaký výkon ženy předvedou. „Přijímám to jako výzvu a novou zkušenost,“ má jasno lodivod národního výběru žen Masters. 

Mistryně světa Němcová unkončila reprezentační kariéru! Chci předávat zkušenosti mladým hráčkám

Nejemotivnějším momentem v kariéře Němcové byl určitě zisk zlaté medaile na domácí půdě.

Po červnovém mistrovství světa žen v Košicích přišla ženská hokejbalová reprezentace o zkušenou obránkyni. Svoji reprezentační kariéru totiž ve čtyřiadvaceti letech ukončila Kateřina Němcová. Hokejku ještě úplně nezahodila, protože si chodí občas zahrát za muže, ale v ženském celku ji už nejspíše v dresu neuvidíme. Hlavním důvodem konce jsou zdravotní problémy, které Němcovou trápí již delší dobu. Dále však svoje zkušenosti bude předávat jako trenérka dívek kategorie U16. Už nyní jí však můžeme poděkovat za vše, co v reprezentačním dresu odvedla!

Partneři českého hokejbalu