Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

MS 2013: Kanadská řežba, následný zlatý sen mužů i žen zastavily slovenské barvy

Čeští hokejbalisté útočili v Kanadě na zlatý hattrick, ten překazilo Slovensko.

Náš seriál z historie světových šampionátů se dostává do cílové rovinky. Před čtyřmi lety se turnaj uskutečnil v zámoří, v Kanadě se ze zlatých medailí radovali Slováci a v ženské kategorii dominovaly domácí hokejbalistky. Na české barvy tak zbyla stříbrná a bronzová medaile. Světový šampionát byl také výrazně poznamenán kanadským běsněním po vyřazení od české reprezentace, vzpomínáte si?

Šestnáctka se chystá na další soustředění! S hráči budeme hodně komunikovat, říká Christ

Talentovaní hokejbalisté do 16 let budou opět pilovat své schopnosti na campu v Poličce.

Soutěže napříč celou Českou republikou se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci a jelikož je další juniorský reprezentační cyklus v plném proudu, přichází na řadu přípravné campy. 8. - 9. května se do akce vrhne reprezentace hráčů do 16 let, jejíž širší složení se sejde na zimním stadionu v Poličce. „Je už čas se začít zabývat složením jednotlivých formací. Budeme zatím vycházet z toho, jak kdo s kým hraje v klubu, a formou hry se pokusíme vytvořit kostru týmu,“ nechává nakouknout pod pokličku plánů přípravy hlavní kouč šestnáctky Jiří Christ.

Prodej denních vstupenek na mistrovství světa zahájen! Zápasová nabídka je bohatá

Vstupenky na MS můžete nakupovat online na www.pardubice2017.com

Do startu mistrovství světa v Pardubicích zbývá přibližně 40 dní a k předprodeji permanentek přibyl i prodej denních vstupenek! Moderní hokejový svatostánek v podobě Tipsport areny bude od 1. června na dalších deset dní zahlcen tím nejkvalitnějším světovým hokejbalem a fanoušci, kteří se mohou dostavit jen na některé dny, nemusí zoufat, jelikož si mohou s předstihem vybrat z pohodlí domova zápasové dny přímo jim šité na míru!

Dvojnásobný táta útočí na titul a touží po mistrovství! Stíhám v pohodě, těší Kubeše

Pavel Kubeš v utkání na plzeňském srazu ze začátku března, bude i v konečné nominaci?

Pavel Kubeš byl u posledních dvou titulů českého hokejbalové reprezentace a už za necelé dva měsíce by rád byl u dalšího úspěchu našeho národního výběru. Nejprve se však musí probojovat do koneční nominace, o kterou třiatřicetiletý útočník pardubického Autoskla zatím zřejmě úspěšně bojuje. Objeví se východočeská „padesátka“ v červnu i před diváky pardubické Tipsport areny? Výkonnost na to rozhodně má, což potvrzuje v CCM Extralize!

Vicemistryně světa se připravují na šampionát! V Pardubicích přivítají Slovenky

Reprezentace žen na posledním MS Slovenky porazila.

Po dvouměsíční přestávce začíná opět kolotoč kempů pro reprezentaci žen. V pardubické Tipsport Areně odstartují hokejbalistky domácí šampionát 3. června. V této hale, ve které hrají své extraligové zápasy hokejisté HC Dynamo Pardubice, se však představí už 8. května, kdy tam odehrají dva přípravné duely proti Slovenkám. Sejdou se však už o den dříve, aby si vyzkoušeli tamní prostředí a natrénovali potřebné taktické věci.

Maskot domácího mistrovství světa pokřtěn! Bendy bude provázet vrcholem letošní sezony

Bendy se už jistě těší, až vyběhne na scénu domácího mistrovství světa!

Ve středu 5. dubna byl oficiálně pojmenován maskot pro domácí mistrovství světa, které se již za 51 dní uskuteční v Pardubicích! Po moderní Tipsport areně se bude prohánět „hokejbalový míček“ Bendy, jenž se bude snažit rozproudit atmosféru dlouho očekávaného vrcholu letošního ročníku. Bendy vyhrál hlasování fanoušků s 235 hlasy těsně před dalším návrhem v podobě Pomíka. Autorem vítězného návrhu se stal Petr Hofman. „Tento název charakterizuje sport, ze kterého hokejbal vznikl,“ upozorňuje autor jména maskota.

Střecha si podmaňuje slovenskou extraligu! Hokejbal si užívám, říká jihlavský odchovanec

Jan Střecha ukazuje svůj nesporný hokejbalový um i na Slovensku.

Po slovenských kolbištích, se prohání několik českých hokejbalistů, nejvýraznější tváří je ale Jan Střecha! Nesmírně produktivní útočník se po základní části umístil na 8. místě individuálních statistik a výrazně pomohl Ružinovu do play off. Navíc se na konci základní části těšil z prestižního ocenění hráče měsíce, který obdržel cenné dary. „Měl jsem z ocenění velkou radost,“ nezastírá bronzový medailista z posledního mistrovství světa ve Švýcarsku. To pardubické ho ale nejspíš mine.

Junior Challenge Cup: Využijte s partou kamarádů atmosféru mistrovství světa!

Junior Challenge Cup 2017 nabídne nadaným hokejbalistům ukázat svůj um na MS!

Domácí mistrovství světa se nezadržitelně blíží a s ním i řada projektů. Jedním z nich je Junior Challenge Cup, jehož finálová kola v žákovské a dorostenecké kategorii se uskuteční přímo během světového šampionátu! Ten vypukne za 54 dní v pardubické profesionální Tipsport areně, na vrchol letošní sezony se však mladíci, kteří si mohou vytvořit libovolně týmy, musí probojovat přes regionální kola. „V rámci mistrovství světa v Pardubicích by se mělo představit 8 nejlepších týmů,“ prozrazuje koordinátor akce Jan Fedák.

Zvolte jméno maskota pro domácí MS a staňte se tak součástí šampionátu!

Jaké jméno ponese věčně usměvavý a pozitivní maskot domácího MS?

Nedávno se na oficiální facebookové stránce hokejbal.cz a domácího mistrovství světa v Pardubicích objevilo vizuální představení maskota pro světový šampionát. Fanoušci navrhli přes dvě stovky jmen, z nichž redakce vybrala pět nejlepších. Z nich se volí vítězné jméno nedílné součásti každého mistrovství světa, tedy maskota! I vy se do středy 5.4 můžete zapojit do hlasování a rozhodnout tak z jakého jména se maskot bude těšit!

Mladíci prahnou po mistrovství světa! Fejfar řádí jako kulový blesk, Kráčina likviduje šance

Richard Peschout je nejmladším hráčem v širší nominaci národního týmu!

Česká hokejbalová reprezentace se přesně za 64 dní pustí do zápolení na domácím mistrovství světa v Pardubicích! Před ostře sledovaným vrcholem sezóny ale čeká většinu adeptů na obléknutí národního dresu play off CCM Extraligy! V něm se chce ukázat hned několik mladých hokejbalistů, kteří bojují o domácí šampionát. Největší šance má aktuálně útočník pražského Kert Parku Tomáš Fejfar, jenž se stal králem nahrávačů v základní části extraligy. Co ale ostatní?

Partneři českého hokejbalu