Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Vždycky to jsou mraky popsaných papírů plných různých variant, říká o konečné nominaci Manhart

Karel Manhart bude chtít v Pardubicích minimálně obhájit stříbro ze Švýcarska.

Po posledním kempu v Příbrami zveřejnil realizační tým v čele s Karlem Manhartem konečnou nominaci na domácí šampionát. Do Pardubic odcestuje dvacet hráček do pole a tři brankářky. Trenéři budou chtít v základní skupině rozložit zátěž mezi všechny formace tak, aby zbylo dostatek sil na závěrečné boje. Pro dívky rozhodně nebude úplně jednoduchá z psychického hlediska domácí atmosféra a zaplněné ochozy stadionu, hlavní trenér však věří, že se jeho tým dokáže poprat i s tímto aspektem a dokráčí si pro vytouženou medaili. Zda tomu tak bude, zjistíme 10. června, kdy celý šampionát vrcholí.

Svoji konečnou nominaci na MS do Pardubic zná už také ženská reprezentace

Vyhlášení nejlepší hráčky utkání proti Slovenkám.

O víkendu 19. – 21. května proběhl v Příbrami poslední přípravný kemp pro reprezentaci žen, na kterém se rozhodlo o konečném složení týmu. Již dříve známé trio brankářek Tupá, Teplá a Zechovská, doplnilo sedm obránkyň a třináct útočnic. V týmu pro domácí šampionát je hned sedm nováčků, ale také několik juniorek, které si svým výkonem řekly o nominaci. „Věřím, že zkušená děvčata jim pomůžou jak na place, tak i mimo něj,“ říká hlavní trenér Karel Manhart. Celý rozhovor s ním vám přineseme během tohoto týdne.

Konečnou nominaci na MS se hráčky dozvědí v neděli na závěrečném kempu v Příbrami

Na kempu v Příbrami absolvují hráčky videorozbory zápasů, které odehrály proti Slovenkám.

Mistrovství světa už opravdu klepe na dveře. První utkání čeká reprezentaci žen v sobotu 3. června proti Velké Británii. Do té doby však musí z kola vypadnout ještě tři hráčky z pole. Jasno bude už po třídenním kempu v Příbrami, který čeká hráčky 19. – 21. května. Konečnou nominaci následně okryje hlavní trenér Karel Manhart na tiskové konferenci v Pardubicích o tři dny později. Zatím je tedy známa nominace brankářek, které se představí ve složení Kateřina Zechovská, Kateřina Teplá a Aneta Tupá.

MS 2015: Mužskou jízdu zastavili Slováci, ženy zlomily bronzové prokletí!

Ze švýcarského Zugu si obě výpravy odvezly cenné kovy

Odpočet Mistrovství světa 2017 v hokejbalu v Pardubicích čítá poslední dny, tudíž je naší povinností dokončit seriál článků o historii světových šampionátů. Doposud poslední mistrovství světa hostil v červnu roku 2015 švýcarský Zug, ze kterého si shodně muži i ženy odvezli bronzové medaile. Právě na obhajobu či vylepšení těchto výsledků budou následně cílit od 1. června ve východočeských Pardubicích!

Trenér reprezentace mužů Drahomír Kadlec oznámil nominaci na MS do Pardubic

Národní tým už zná své finální složení na domácí šampionát!

V červnu proběhne v Pardubicích Mistrovství světa v hokejbalu. Světový šampionát se koná v České republice po třetí ve své historii. Češi budou chtít navázat na roky minulé, kdy získali zlaté medaile a to v roce 1998 v Litoměřicích a 2009 v Plzni. Hlavním heslem Mistrovství světa v Pardubicích je „VRAŤME ZLATO DOMŮ!“. Mistrovství světa bude probíhat v pardubické Tipsport areně a malé hale od 1. do 10. června. Hlavní trenér mužské reprezentace Drahomír Kadlec oznámil závěrečnou nominaci. Kapitánem našeho národního týmu bude Pavel Kubeš.

Konečná nominace reprezentace na domácí mistrovství světa čítá pětadvacítku hráčů!

Pětadvacet hráčů se porve o titul mistrů světa na MS v Pardubicích!

Od pátku 12.5 do neděle 14.5 probíhal na zimním stadionu v Příbrami předposlední přípravný camp mužského národního týmu na domácí mistrovství světa. To se uskuteční již za 18 dní v pardubické Tipsport areně a trenéři národního týmu tak rozhodli před posledním soustředěním o konečné podobě kádru. Šanci dostane již dříve avizované gólmanské trio Heczko, Šimara a Jirotka. V Pardubicích se pak bude prohánět osm obránců a čtrnáct útočníků. Sestava nabízí mix zkušenosti a dravého mládí.

Národní tým míří do Příbrami! Zaměříme se na souhru formací, prozrazuje Friml

Úsměv asistenta reprezentačního kouče se nedá přehlídnout, mrzí ho však některé ztráty.

Mistrovství světa, už neurvale klepe na dveře a s blížícím se vrcholem sezony přichází i finiš reprezentačních příprav. Národní tým mužů bude pilně pilovat svůj um a souhru od pátku 12.5 do neděle 14.5 na zimním stadionu v Příbrami, kde je čeká perfektní zázemí včetně hotelu přímo na stadionu. Právě v neděli 14. května by mělo být jasno o konečné nominaci na světový šampionát, který za 20 dní vypukne v Pardubicích! „Bohužel se přípravného kempu nezúčastní všichni hráči, především kvůli zranění,“ mrzí asistenta hlavního trenéra Tomáše Frimla.

Kvasničková sesřelila v přípravě Slovenky! Měla na tom podíl celá lajna, praví skromně

Kvasničková byla vyhlášena nejlepší hráčkou prvního utkání.

Reprezentace žen se představila v rámci Pardubického sportovního dne v Tipsport areně, kde už brzy vypukne domácí šampionát. Odehrála zde dvě utkání proti Slovenkám, ve kterých se jí dařilo. Vyhrála obě utkání a celkové skóre 10:1 pro Českou republiku vypadá před blížícím se MS velmi pozitivně. Hned dvě branky v prvním zápase vstřelila šikovná útočnice Petra Kvasničková, která byla po závěrečné siréně navíc vyhlášena nejlepší hráčkou na české straně. A právě ona se s námi podělila o své dojmy po dvojutkání se Slovenkami.

Reprezentantky v generálce na mistrovství světa úspěšné! Radovaly se i z „kanára“

Spokojené české reprezentantky po dvou výhrách nad silným Slovenskem.

Úřadující vicemistryně světa se už jistě nemohou dočkat domácího mistrovsvtí světa, které již za 23 dní vypukne v pardubické ultramoderní Tipsport areně. Právě v dějišti šampionátu se v pondělí 8.5 představily ve dvou přípravných zápasech proti tradičním rivalkám ze Slovenska. České hokejbalistky nakonec oba zápasy vyhrály s celkovým skóre 10:1! Především ve druhém klání se naplno ukázala produktivita národního družstva, dvěma brankami se blýskla opora nejen obranných řad Kateřina Němcová a Barbora Patočková.

Přípravný turnaj před mistrovstvím světa v Tipsport areně nabídne reprezentační zápasy!

Vicemistryně světa se pustí do plné přípravy na MS v dějišti šampionátu!

Druhý květnový svátek 8.5 se ponese v duchu hokejbalových příprav na nezadržitelně se blížící mistrovství světa v Pardubicích! Právě v dějišti šampionátu v hlavní ultramoderní hokejové hale se uskuteční Pardubický sportovní den, v jehož rámci se úřadující vicemistryně světa z České republiky představí v přípravě na šampionát proti reprezentačnímu výběru Slovenska! Do akce se také vrhnou juniorky do 18 let s talentovanou mládeží do 14 a 15 let. Vrchol dne obstará extraligové derby starších dorostenců pardubického Autoskla a královéhradeckých pirátů.

Nepřehlédněte!
Reprezentace - nejbližší akce

Termínový kalendář reprezentace:

ČR muži - leden 2016

ČR muži U20 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR muži U18 - 17.-18.12 2016 » Kemp (Plzeň)

ČR ženy  28.-29.1.2017 » Kemp (Plzeň)

MISTROVSTVÍ SVĚTA (Pardubice) 1.-10.6.2017

- kompletní kalendář najdete na cmshb.cz

Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu