Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Česká hokejbalová reprezentace

Reprezentaci U14 povede i nadále Martin Komárek: Práce s talenty mě naplňuje

Martin Komárek zastává několik funkcí týkajících se rozvoje hokejbalových nadějí.

Už jsme vás jednou informovali o nové podobě realizačních týmů mládežnických reprezentací, které vybíral Českomoravský svaz hokejbalu v čele s jeho předsedou Martinem Komárkem a manažerem reprezentačních družin Romanem Novákem. Zkušený mládežnický kouč Martin Komárek nezůstane i nadále pouze „za stolem“, ale pokračuje v trénování nadějných hokejbalistů v nejmladší juniorské reprezentaci. „Stále se cítím být trenérem s chutí věnovat se rozvoji našich nadějí,“ zdůrazňuje Komárek.

Realizační týmy juniorských reprezentací krystalizují. Maršner lodivodem dvacítky!

Trenéři reprezentace do 18 let z posledního MS se přesouvají k dvacítce!

Ve čtvrtek 6.10 se uskutečnilo jednání, z něhož vzešly finální podoby realizačních týmů téměř všech juniorských reprezentací. Lvíčata do 20 let povede stejný trenérských štáb, jenž koučoval reprezentaci do 18 let na posledním juniorském šampionátu v Anglii. Osmnáctku si bere na starosti velezkušený kouč Martin Davídek a nadané hokejbalisty do 14 let i nadále povede Martin Komárek. Pouze reprezentační šestnáctka na ještě trenérský štáb nezná, ale i zde bude brzy jasno! „V tuto chvíli máme konkrétního kandidáta na hlavního trenéra, nicméně finální schůzku nebylo možné z časových důvodů realizovat,“ vysvětluje manažer reprezentací Roman Novák.

Pardubice budou hostit už za necelé tři týdny Československý Superpohár!

Československý Superpohár budou hostit mistři z Pardubic!

Československý hokejbalový Superpohár 2016 se po minulém uskutečnění u našich slovenských sousedů tentokrát přesouvá zpět do České republiky. A to přímo do východních Čech, odkud pochází aktuální mistr CCM Extraligy. Pardubický stadion tak bude předposlední sobotu v říjnu svědkem zajímavých klání. 

Kubeš slavil dvě zlata z MS. Objeví se i v Pardubicích? Bude záležet na zdraví a formě

Na šampionátu v Plzni patřil Kubeš k benjamínkům týmu, ale nastupoval v první formaci!

V dresu pardubického Autoskla se prohání nestárnoucí hokejbalový talent Pavel Kubeš, jemuž nechybí rychlost, technická zdatnost na té nejvyšší úrovni i přesné zakončení. Nadaný útočník vybojoval s českou reprezentací zlato na MS v Plzni 2009 a v Bratislavě 2011. Příští rok v červnu se po osmi letech opět uskuteční světový šampionát v České republice, jenž bude hostit hokejová a hokejbalová Mekka - Pardubice. „Jsem rád, že bude mistrovství v Pardubicích,“ nezastírá jeden z nejlepších hráčů CCM Extraligy Kubeš.

Mistrovství světa je snem každého. Dostanou se na něj jen ti nejlepší! uvědomuje si Soukup

Lukáš Soukup vpravo na oficiálním banneru facebookové stránky MS.

Vrchol letošní sezony je jasný, a to v podobě domácího šampionátu, jenž se na začátku června uskuteční v Pardubicích. Po účasti na něm touží i člen širší nominace reprezentační družiny Lukáš Soukup bojující v CCM Extralize za ústeckou Elbu. Severočeský mančaft má za sebou tři zápasy, a každý z nich dospěl do nájezdové loterie se stejným výsledkem. Naposledy se radoval z nájezdového skalpu Letohrad. „Teď se nájezdům budeme věnovat dost, přišli jsme tím o dva body a ve finále by nás to mohlo mrzet,“ netají se Lukáš Soukup.

Reprezentace je můj největší sen! hlásí sudoměřický tahoun Jan Kaluža

Jan Kaluža se rve s kladenskou převahou.

Reprezentační družina, jež se pilně připravuje na domácí mistrovství světa v Pardubicích, podstoupila předminulý víkend tradiční turnaj v Novém Strašecí. Hráči se lvíčkem na prsou si nakonec bez ztráty květinky dokráčeli pro celkově vítězství a završili tak náročnou letní přípravu. „Účel jsme splnili, takový turnaj musí dle mého názoru reprezentace prostě vyhrát,“ má jasno jeden z nejmladších členů reprezentace a kapitán Sudoměřic Jan Kaluža.

Skvěle zorganizovaný turnaj v Novém Strašecí ovládla česká reprezentace

Vítězné týmové foto

Uplynulý pátek, sobota a neděle patřila v Novém Strašecí už tradičnímu hokejbalovému turnaji, který byl jako každý rok velice kvalitně obsazen. A dá se říci, že i „mezinárodně“, protože dorazily taktéž dva celky ze Slovenska. Právě s jedním z nich se v neděli odpoledne střetl ve finále i mužský reprezentační výběr. A pro české barvy to byl zápas s vítěznou tečkou. 

Reprezentace se potila při dřině v tae–bo stylu. Naplno makal každý, těší Karneta

Adama Karnet reprezentanty nešetřil. Ti se na začátku ještě usmívali.

Širší výběr reprezentace se minulý víkend pilně připravoval na domácí mistrovství světa, jež se uskuteční za necelý rok v Pardubicích! Hokejbalisté toužící po dresu se lvíčkem na prsou museli podstoupit náročné kondiční soustředění v Kladně, kde je čekal i „hřeb večera“ v podobě náročného kondičního posilování s prvky tae-bo stylu. „Občas to má určitou nechtěnou pověst cvičení pro holky. Myslím, že všichni, kdo si to o víkend vyzkoušeli, tak potvrdí, že to tak není,“ usmívá se manažer týmu Adam Karnet, který hodiny vedl.

O pohár města Nového Strašecí bude bojovat i česká reprezentace

ilustrační foto

Mužský reprezentační hokejbalový výběr má po kondičním soustředění z minulého víkendu na programu další kemp. Respektive tentokrát účast na srpnovém tradičním a dobře obsazeném turnaji v Novém Strašecí. Na ten letos znovu dorazí i celky ze Slovenska.

Domácí MS je ta největší motivace, přiznává nejmladší člen reprezentace Peschout

Benjamínek reprezentace Richard Peschout předváděl příkladný přístup.

Mužská reprezentační družina má za sebou náročné kondiční soustředění a pozvánka na něj neminula ani nejproduktivnějšího hráče na juniorském šampionátu v Anglii Richarda Peschouta. Odchovanec z Jihlavy a současný člen kádru ústecké Elby byl z nominace a nových tréninkových prvků nadšený. Svými výkony si navíc řekl o přípravný turnaj v Novém Strašecí, který se uskuteční již tento víkend 19. - 21.8. „Chci mladým hráčům ukázat, že když budou na sobě tvrdě pracovat, tak jedině tak můžou něčeho dosáhnout,“ říká odhodlaně Peschout.

Partneři českého hokejbalu