Letohrad si v předchozím kole vyšlápl na vedoucí celek divize Východ pardubické Autosklo. (autor: David Kerschbaum)

Základní část Extraligy dorostu finišuje! Budou se rozdávat poslední body do tabulky

Datum: 24. 05. 2019
Autor: Anna Kuželová

Pořadí na prvních čtyřech místech Extraligy dorostu dvou dvizí Východ a Západ je už jasné. Před posledním hracím víkendem mají týmy dostatečný náskok na své soupeře. Hostivař má na Kelty pouze jednobodový náskok, ale před sebou ještě tři zápasy, v nichž pokud potvrdí roli favorita, stane se vítězem západní divize! Vítězem východní je už nyní s jistotou pardubické Autosklo, které má před Svítkovem náskok deseti bodů.

Divize západ

Beroun se udržel na druhém místě a míří na finálový turnaj!

Těsnou výhru si připsalo Kladno, které zajíždělo na ústecké hřiště. Elba se ujala vedení v první třetině, ale ALPIQ v závěru zabral, během posledních dvou minut dal hned dvě branky, tu vítěznou vstřelil osmadvacet sekund před závěrečnou sirénou. Jasné vítězství slavil naopak Rakovník. Proti Prachaticím se mu povedla hned první patnáctiminutovka. Celkově pálil do černého pětkrát, a navíc udržel čisté konto.

Svého soupeře nešetřil také Beroun, který zvítězil nad pražským KOVEM 7:1 a zajistil si nejhůře druhé místo v tabulce. „Na začátku zápasu nás zmrazil projektil domácího hráče od červené čáry. Trochu jsme vypadli z rytmu a bylo důležité, že do konce první třetiny jsme otočili výsledek v náš prospěch. Zbylé dvě třetiny jsme trpělivě kombinovali a navyšovali skóre. Touto vysokou výhrou jsme si zajistili v předstihu přímý postup na finálový turnaj dorostu,” může být spokojený berounský trenér Miroslav Fortuník.

O branku méně si připsala Plzeň, která však jasně porazila Suchdol 6:1. „Vstup do zápasu zvládli podle mých představ pouze hráči starších žáků. U hráčů dorostu jsem byl hodně nespokojený a měl jsem jim o přestávce co říci. Od druhé třetiny se hra hodně zvedla. Někdy to byla i přemíra snahy, protože hráči měli v hlavách moji nespokojenost. Konec zápasu se vezl na vlně pohledných akcí,“ těšil závěr zápasu hlavního kouče plzeňských mečounů Michala Edla.

Pořádně si zastříleli hráči Hostivaře, kteří narazili na Jindřichův Hradec, nad kterým zvítězili jasně 13:0. „Smekám před výkonem osmi statečných hráčů z Jindřichova Hradce. Další hodnocení zápasu je zbytečné,“ zhodnotil utkání rychle Jiří Vaniš.

Výsledky:

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC ALPIQ Kladno 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
TJ KOVO Praha vs. SK Kelti 2008 1:7 (1:3, 0:2, 0:2)
HBC Prachatice vs. HBC Rakovník 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
HBC Hostivař vs. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 13:0 (3:0, 5:0, 5:0)
HBC Plzeň vs. SK Suchdol nad Lužnicí 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Divize východ

Třince a Svítkov vstřelily sedm branek! Jeleni srazili Autosklo

Vyrovnané utkání bylo k vidění na letohradské půdě, kam zavítalo k tradičnímu východočeskému derby pardubické Autosklo. Letohrad si na svého soupeře vyšlápl hlavně díky výbornému startu, kdy vstřelil dvě branky. Hostující celek se snažil ztrátu dohnat, což se mu však nepodařilo a padl 3:2. Rozdílem jednoho gólu skončilo také utkání mezi Svitavami a Heřmanovým Městcem. Ježci rozhodli o třech bodech pro svůj tým čtyři minuty před koncem zápasu.

V Porubě muselo o vítězi rozhodnout až prodloužení. Celý zápas byl totiž vyrovnaný a ani jedna třetina neskončila ve prospěch jednoho z týmů. V prodloužení byli naopak šťastnější domácí, kteří si tak vybojovali o bod více. Jasné utkání se naopak odehrálo v Kyjově, kde se představil Třinec. Hned v první třetině vstřelil čtyři branky, Kyjov sice v prostřední části zabojoval a snížil na rozdíl dvou gólů, Třinec si ale vedení v závěru pohlídal.

Hned sedm branek vstřelil Svítkov, který proti Malenovicím udržel navíc čisté konto. „První třetina se nám nepovedla a soupeř si s námi dělal co chtěl. O pauze jsme si jasně řekli, že takovým výkonem nechceme končit sezonu. Branku na rozloučenou jsme sice nedali, ale výkon šel ve druhé a třetí třetině nahoru. Sezona nám končí a já bych chtěl poděkovat všem, kteří ji s námi prožívali a pomáhali nám,“ vzkázal trenér Malenovic Adam Kovařík.