Svitavy otočily vývoj utkání proti Letohradu z 0:2 na 7:2!
Svitavy otočily vývoj utkání proti Letohradu z 0:2 na 7:2! (autor: David Kerschbaum)

Z překvapivé výhry se radovali dorostenci Rakovníku a Svitav! Svítkov zpátky na koni?

Datum: 24. 04. 2019
Autor: Anna Kuželová

Zatímco Extraliga Juniorů se pomalu blíží ke konci základní části, dorostenci mají před sebou ještě měsíc plný bojů o každý bod. V Letohradu se všechny síly nejspíš soustředily na utkání mužů, protože po juniorce se nedařilo ani dorostencům, kteří například v utkání se Svitavami vedli 2:0, aby následně prohráli 2:7 pěti obdrženými góly v závěrečné patnáctiminutovce! Jasné dvě výhry v jeden den si naopak připsali Ježci z Heřmanova Městce a také Svítkov. V západní divizi se dařilo Rakovníku, který překvapivě přehrál Plzeň.

Divize Západ

Rakovník si vyšlápl na Plzeň

Ke dvěma utkáním nastoupilo o velikonočních prázdninách pražské KOVO. V pátek nejprve podlehlo na půdě Ústí nad Labem 8:3, ale o dva dny později si už připsalo výhru. O vítězství nad Jindřichovým Hradcem rozhodlo ve druhé třetině, v níž zaznamenalo tři přesné trefy. Jindřichův Hradec neslavil výhru ani v jednom případě. V pátek podlehl také Kladnu, od kterého inkasoval hned osmkrát. Na neděli si nechali kladenští hokejbalisté pouze dva góly, které jim v souboji s první Hostivaří nestačily.

Překvapivou porážku zaznamenala Plzeň, která podlehla Rakovníku 1:5. „Zápas nám udělil velkou lekci. Je dobře, že facka přišla teď. Upřímně, s Rakovníkem nehraji moc rád. U některých hráčů jsou věci, které jako trenér netoleruji. Nedokázali jsme využít nedisciplinovanosti soupeře, a ještě jsme začali být nedisciplinovaní také. Neměli jsme svůj den, ale je třeba koukat dál. Klukům ukážu některé věci na videu. Budeme pracovat dál, čekají nás důležité zápasy,“ nesklápí hlavu po prohře plzeňský kouč Michal Edl.

Výsledky:

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec vs. HBC ALPIQ Kladno 2:8 (1:2, 0:2, 1:4)
Elba DDM Ústí nad Labem vs. TJ KOVO Praha 8:3 (2:1, 4:2, 2:0)
TJ KOVO Praha vs. TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
HBC Plzeň vs. HBC Rakovník 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
HBC Hostivař vs. HBC ALPIQ Kladno 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Divize Východ

Svitavy obraly o všechny body favorizovaný Letohrad!

Tabulkové postavení se nepodařilo potvrdit Svitavám, které narazily na Brno. Tomu se povedla hlavně druhá část, kterou vyhrálo 3:0, a i díky tomu bralo tři body. Souboj prvního se třetím ovládlo pardubické Autosklo. Letohrad se svým soupeřem držel krok. Domácí se ale dostali do vedení, které nepustili. Druhou výhru slavilo Autosklo také v neděli, kdy se střetlo s Brnem, proti němuž demonstrovalo svoji sílu.

Vítězství mohly slavit také Malenovice, které v gólové přestřelce porazily Třinec. „Ta hra nebyla úplně ideální, nedařilo se nám hrát hru, kterou jsme si řekli. Soupeř předvedl v okleštěné sestavě bojovný a i útočný výkon. My se vždy nechali unést větším vedením, a hlavně proto se soupeři téměř vždy dokázali vrátit do hry,“ zhodnotil utkání kouč Malenovic Adam Kovařík.

Překvapením je určitě výhra Svitav na letohradském hřišti. Po druhé třetině, v níž se podařilo hostům srovnat, svítilo na tabuli skóre 2:2. Pak však zaútočily Svitavy, které si pěti brankami ve třetří třetině došly pro vítězství. Jasné dvě výhry slavil Heřmanův Městec, jenž se utkal s Kyjovem, kterému vstřelil celkem sedmnáct branek! Stejným výsledkem skončily dva zápasy Svítkova, který si v obou případech poradil s Porubou 6:2.