Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Beroun prohrál s Hostivaří až po samostatných stříleních.
Beroun prohrál s Hostivaří až po samostatných stříleních. (autor: hbc-hostivar.rajce.idnes.cz)

Východní divize dorostu přinesla opět velké množství branek

Datum: 26. 09. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Extraliga dorostu: Nejvyrovnanější utkání odehrál Beroun s Hostivaří, kde musela rozhodnout až samostatná střílení. Rozdílem jedné branky skončil také zápas mezi Brnem a Malenovicemi, kde nakonec hosté vstřelili o gól více v základní části a brali všechny body. Čisté konto udržel Svítkov, který navíc vstřelil osm branek. Ještě o jeden zásah více zaznamenal Letohrad, jenž však v utkání s Porubou jednou inkasoval.

Divize Západ

Beroun uhrál s favorizovanou Hostivaří bod


O víkendu se odehrála pouze tři utkání. V duelu mezi Kelty a Hostivaří musela rozhodnout až samostatná střílení. V těch byl nakonec úspěšnější pražský celek, který zvítězil 2:3. „Z dnešního zápasu mám velmi rozpačitý pocit. Přijde mi, jako bych sem přijel s mužstvem starých pánů odehrát nedělní odpolední přátelák. Takhle se o body v extralize dorostu nehraje. Dělba bodů a ten jeden extra pro nás jsou spravedlivým vyjádřením toho, co se na hřišti dělo,“ zhodnotil trenér Hostivaře Jiří Vaniš. „Za tenhle zápas proti silnému soupeři z Hostivaře musím pochválit celý tým. Škoda druhé třetiny, kdy jsme vypadli úplně z tempa a ze hry. Musíme udržet koncentraci po celý zápas. Bohužel to není za vítězství, ale bod bereme,“ byl částečně spokojený berounský kouč Miroslav Fortuník.

V utkání KOVA s Plzní se dostali jako první do vedení domácí. Ti drželi jednobrankové vedení do začátku třetí části, kdy inkasovali už po jednatřiceti sekundách. Plzeňští se v závěrečné třetině zvedli a nakonec zvítězili 1:4. „Vstup do zápasu byl slušný bohužel jsme své šance neproměnili a přišel trest, kdy jsme po chybě v obsazování hráčů inkasovali. Na konci druhé třetiny a na začátku třetí jsme zvýšili tlak a zápas otočili. Na hráčích je vidět chuť pracovat, za to jsem rád. U dvou hráčů soupeře nechápu, proč hrají hokejbal, protože jejich zákroky a komentáře do hokejbalu nepatří,“ byl nespokojený plzeňský trenér Michal Edl.

Výborně vstoupili do utkání hráči Kladna, kteří v první třetině vstřelili tři branky. Jednou se trefily také Prachatice, ale i tak musely dohánět dvoubrankovou ztrátu. Více gólů v další půlhodinovce vstřelil opět ALPIQ, který si tak došel pro vítězství 5:2 a první tříbodovou výhru.

Výsledky:


SK Kelti 2008 vs. HBC Hostivař 2:3 s.s. (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)
HBC ALPIQ Kladno vs. HBC Prachatice 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
TJ KOVO Praha vs. HBC Plzeň 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)

Divize Východ

Brno zabralo ve třetí třetině, na body ale nedosáhlo


V utkání mezi svitavskými Sršni a Autosklem se šesti kanadskými body blýskl Martin Kubíček, který čtyři branky dal a na dvě nahrál, i díky němu tak vyhrál pardubický tým 7:1. „Druhé utkání základní skupiny jsme odehráli na hřišti Svitav. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a Sršňům zatápěli v jejich obranném pásmu, kde jsme odehráli většinu času. Soupeř se dostával do šancí hlavně po našich chybách ve středním pásmu. Z jedné takové šance se nenápadnou střelou prosadil. Tato branka však obraz hry nijak nezměnila a my pokračovali v dobývání domácí svatyně. V utkání si hráči občas vzpomněli na systémové věci, které po nich požadujeme, ale zatím nejsou plně zautomatizovány. Dále musíme pracovat na důrazu v prostoru před bránou, kde jsme málo efektivní,“ zhodnotil utkání trenér Autoskla Michal Šimek.

Vysokou výhru si připsal také Letohrad, který zvítězil na hřišti Poruby 9:1. Největší část branek vstřelil v závěrečné části, ve které se radoval hned pětkrát. Čisté konto udržel Svítkov Stars, jenž vyrazil do Kyjova. Pardubický tým byl naopak nejproduktivnější v první třetině, v níž mířil do černého pětkrát. Do konce utkání se radoval ještě třikrát, a zvítězil tak 8:0. Ježci vedli po druhé patnáctiminutovce 2:1, ale ve třetí třetině udeřili. Třineckého brankáře prostřelili hned čtyřikrát a domů si odvezli vítězství 6:1.

Nejvyrovnanější utkání se odehrálo mezi Brnem a Malenovicemi. Brno se však dostalo do hry až v závěru, kdy vstřelilo všechny čtyři branky. Malenovice ale ve třetí třetině vstřelily jednu branku, která rozhodla o jejich vítězství 5:4. „Zápas jsme začali velice dobře, tlak v útočném pásmu, střelba a přišly i góly, ale co se stalo ve třetí třetině, je chyba nás všech. Nemůžeme si nechat utéct vedení 4:0 ani kdybychom hráli celou třetinu ve třech. Jenom díky štěstí a hattricku Ondřeje Hradila vezeme všechny tři body, které jsme si za třetí periodu ale vůbec nezasloužili. Před výkonem soupeřem ve třetí třetině smekám,“ ohodnotil výkon Brna trenér Malenovic Adam Kovařík.

Výsledky:


HBC Enviform Třinec vs. Ježci Heřmanův Městec 1:6 (1:0, 0:2, 0:4)
HbK Kyjov vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 0:8 (0:5, 0:1, 0:2)
TJ Sokol Poruba vs. SK Hokejbal Letohrad 1:9 (0:3, 1:1, 0:5)
HBK Bulldogs Brno vs. HBC Malenovice 4:5 (0:2, 0:2, 4:1)
TJ Sršni Svitavy vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:7 (0:3, 1:3, 0:1)

Partneři českého hokejbalu