Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Autosklo jasně přehrálo svého soupeře z Malenovic.
Autosklo jasně přehrálo svého soupeře z Malenovic. (autor: Jana Nekolová)

Vedoucí týmy Extraligy dorostu slavily vysoké výhry, posilněná Poruba řádila

Datum: 09. 05. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Zatímco Extraliga Juniorů má za sebou čtvrtfinálové série play off, dorostenci čekají ještě tři týdny plné bojů o důležité body, které by jim mohly zaručit postup do další fáze sezony. Na čele západní divize se vyhřívá Hostivař, jež slavila vysokou výhru 14:0. První celek východní divize v podobě pardubického Autoskla, vstřelil o tři branky méně, a i on prokázal svoji nadvládu. Dvě výhry během jednoho dne slavili Kelti a Poruba.

Divize Západ

Kelti zažívají povedené jaro, slavili další dvě vítězství


Po čtyřech vítězstvích v řadě zaznamenala Elba DDM porážku. Na jejím hřišti si na ni vyšlápl Rakovník. Ústeckým dorostencům se nepodařilo vstřelit ani jednu branku a svému soupeři podlehli 0:2. Ze tří bodů se mohly radovat Prachatice, které odehrály s KOVEM vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro domácí celek.

Dvě výhry v jeden den si připsal Beroun. Nejprve si poradil s Jindřichovým Hradcem 4:8 a o pár hodin později také se Suchdolem, kterému vstřelil ještě o branku více. „Bylo to ubojované a upracované vítězství. Jsme spokojeni především s výsledkem, ale určitě nejsme spokojeni s předvedenou hrou. Musím vyzdvihnout výkon Jindřichova Hradce. Ani za nepříznivého stavu se nevzdal a bojoval až do konce zápasu. Utkání v Suchdole jsme měli od první minuty úplně pod kontrolou a domácímu týmu jsme téměř žádné šance nedovolili. Dokázali jsme se prosadit střelecky a náš výkon se diametrálně zlepšil,” mohl být v celkovém součtu spokojený trenér Keltů Miroslav Fortuník.

Se Suchdolem se v neděli střetla také Hostivař, která udržela čisté konto a navrch přidala čtrnáct branek. Hattrickem se blýskl Vojtěch Jágr. V souboji tabulkových sousedů slavila Plzeň. Proti Kladnu se jí podařila hlavně prostřední část, ve které vstřelila tři branky. „Měl jsem trochu obavu, jak zápas zvládneme. Přeci jen jsme teď měli dvě utkání útlum. Vstup jsme měli velice dobrý a byli jsme aktivnější. Bohužel brankové vyjádření nebylo takové, jako hra samotná. Naštěstí jsme nepolevili a byli aktivní až do konce zápasu. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ řekl po utkání kouč Plzně Michal Edl.

Výsledky:


Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Rakovník 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec vs. SK Kelti 2008 4:8 (1:3, 3:2, 0:3)
HBC Prachatice vs. TJ KOVO Praha 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
SK Suchdol nad Lužnicí vs. HBC Hostivař 0:14 (0:7, 0:1, 0:6)
HBC Plzeň vs. HBC ALPIQ Kladno 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
SK Suchdol nad Lužnicí vs. SK Kelti 2008 2:9 (0:3, 1:4, 0:2)

Divize Východ

Hned čtyři týmy udržely čisté konto


Do dvou soubojů se proti sobě postavily týmy Heřmanova Městce a Poruby. V obou případech se z výhry radoval hostující celek, který svému soupeři vstřelil dvakrát pět branek. V jednom utkání navíc udržel čisté konto. Vysoké vítězství slavilo Autosklo, které si vyšláplo na Malenovice. Ty téměř k ničemu nepustilo a porazilo je vysoko 11:0 a i nadále vévodí tabulce. O nulu se postaral také brankář Svitav, který nedovolil skórovat Kyjovu. Sršni se zastavili těsně před desítkou.

Magické hranice se naopak dotkl Letohrad, který donutil svého soupeře lovit míček ze své branky hned desetkrát. Třinci se podařilo v prostřední části vstřelit alespoň branku útěchy. Čtvrtou nulu víkendu přidal Svítkov, který se utkal na svém hřišti s Brnem, kterému dal čtyři góly.

Výsledky:


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
vs. HBC Malenovice 11:0 (5:0, 4:0, 2:0)
Ježci Heřmanův Městec vs. TJ Sokol Poruba 1:5 (1:2, 1:0, 0:3)
TJ Sršni Svitavy vs. HBK Kyjov 9:0 (5:0, 4:0, 0:0)
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. HBK Bulldogs Brno 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Enviform Třinec 10:1 (5:0, 3:1, 2:0)
Ježci Heřmanův Městec vs. TJ Sokol Poruba 0:5 (0:4, 0:0, 0:1)

Partneři českého hokejbalu