Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Malenovice předvedly proti Autosklu i přes vysokou prohru bojovný výkon.
Malenovice předvedly proti Autosklu i přes vysokou prohru bojovný výkon. (autor: Jana Nekolová)

V Extralize dorostu zářili hráči z divize východ, Macháček pěti góly rozstřílel Třinec

Datum: 11. 10. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Ve východní divizi Extraligy dorostu se sice odehrály pouze čtyři zápasy, které však přinesly čtyři úspěšné střelce. Dva z nich vstřelili hned pět branek. Druhá skupina takové množství gólů sice nepřinesla, zato dvě utkání skončila rozdílem jednoho gólu. V čele tabulky se drží Hostivař s pardubickým Autosklem, na své soupeře však zatím nemají nijak vysoký náskok. Tři týmy musejí naopak i nadále čekat na svoji první výhru v sezoně.

Divize Západ

Prachatice udržely nulu


Hned dvě utkání čekala v sobotu Beroun, který se nejprve představil v Jindřichově Hradci, o pět hodin později také v Suchdolu, a z obou zápasů odcházel jako vítěz. S Jindřichovým Hradcem si poradil jen těsně 3:2. „Z mého pohledu to byl velice těžký zápas. Domácí tým hrál výborně do obrany a pro nás bylo hodně těžké se dostat do útočné třetiny. Ale i takové zápasy se musí odehrát. Kluky je potřeba pochválit za trpělivost a bojovnost v celém zápase. Jsme hodně rádi, že jsme konečně vyhráli za tři body,“ byl spokojený Miroslav Fortuník.

Následně si Kelti připsali ještě vyšší výhru 8:4. „Z výsledku máme samozřejmě všichni obrovskou radost. Kluci nechali na hřišti úplně vše, a tak by to mělo být v každém zápase. Starší žáci potvrdili oprávněnost své nominace a řekli si o další příležitost v dorostenecké kategorii. Ti starší vzali odpovědnost za výsledek do svých rukou a utkání rozhodli v náš prospěch. Speciální poděkování patří rodičům našich hráčů za hlasité povzbuzování v zápasech,“ vzkázal Fortuník.

První vítězství v sezoně si připsalo také Ústí nad Labem, jež našlo v domácím prostředí recept na Rakovník, který porazilo těsně 3:2. „Utkání bych hodnotil kladně. Bylo vidět, že jsme k zápasu přistoupili odlišně od předešlých zápasů a chtěli jsme více než soupeř. Vše klapalo, jak jsme chtěli, naše napadání i střídačka. Rozhodlo podle mě to, že jsme dali první gól i to, že poté co jsme gól obdrželi, tak jsme se z toho nesesypali,“ našel hlavní pozitiva obránce Elby DDM Jan Bečvář.

Druhé místo v tabulce potvrdili hráči Plzně, kteří zvítězili v Kladně 4:2. „První třetina na Kladně byla zatím nejlepší, co jsme s týmem hráli. Bohužel branková výtěžnost nebyla odpovídající šancím. Ve druhé třetině Kladno přidalo a zápas byl vyrovnaný oba týmy měly několik dobrý šancí. Ve třetí třetině jsme zvládli přesilovou hru a dostali vedení na naši stranu. Následně jsme vedení potvrdili další brankou, a to bylo podle mě klíčové. Závěr zápasu jsme si už pohlídali,“ zhodnotil utkání plzeňský kouč Michal Edl.

Druhou porážku víkendu uštědřila Suchdolu Hostivař, která zvítězila vysoko 11:3. „Na utkání není moc co hodnotit. Začali jsme jak výletníci a soupeři dali naději. Od druhé třetiny jsme začali hrát a jsme rádi, že nám tam napadali nakonec i nějaké góly. To u nás nebývá obvyklé. Těšíme se už na náš nadcházející nedělní zápas s Plzní,“ prozradil hostivařský Jiří Vaniš. Tři body do tabulky si připsaly také Prachatice, které se díky tomu vyhouply na třetí místo tabulky. Proti KOVU jasně potvrdily svoji dominanci a postupnými brankami ho porazily 0:6.

Výsledky:

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec vs. SK Kelti 2008 2:3 (01, 0:2, 2:2)
SK Suchdol nad Lužnicí vs. SK Kelti 2008 4:8 (0:2, 3:4, 1:2)
HBC ALPIQ Kladno vs. HBC Plzeň 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Rakovník 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
HBC Prachatice vs. TJ KOVO Praha 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
SK Suchdol nad Lužnicí vs. HBC Hostivař 3:11 (2:2, 0:3, 1:6)

Divize Východ

Tři týmy vstřelily deset a více branek


Autosklo si poradilo s Malenovicemi 10:2, velkou měrou se na vítězství podílel Vojtěch Moravec, který se blýskl hned pěti brankami. „Utkání s Malenovicemi jsme nezačali dobře a hosté nás v úvodu překvapili svým dobrým pohybem. Paradoxně jsme to byli my, kdo šel do vedení. Ihned po vstřelené brance jsme převzali otěže utkání a postupně navyšovali skóre. Soupeř využil dvou přečíslení, na které si musíme v dalších zápasech dát pozor. Týmu děkuji za předvedený výkon,“ vzkázal trenér Autoskla Michal Šimek. „Věděli jsme, co asi můžeme od zápasu čekat, byť jsme inkasovali deset branek, tak týmu není moc co vytknout. Kluci bojovali a rvali se o co nejlepší výsledek a jsem moc rád, že hráči nevypustili ani vteřinu zápasu. Utkání jsme dohráli se ctí a možná i díky tomu jsme se dočkali uznání soupeře za bojovnost, který byl o několik tříd lepší,“ byl si vědom trenér Malenovic Adam Kovařík.

Svoji druhou výhru letošní seziny si připsaly Svitavy, jež se představily na kyjovském hřišti. Sršni o svém vítězství rozhodli v závěrečné třetině, kdy vstřelili dvě branky. Desetkrát do černého pálil také Letohrad, a také v tomto utkání najdeme pětigólového střelce. V dresu Letohradu zazářil Michal Macháček, který dovedl svůj tým v utkání proti Třinci k výhře 10:2. Také Svítkov Stars pokořil hranici desíti branek, když porazil Brno 13:0. Hattrick zaznamenali hned dva hráči, do černého pálil třikrát Matyáš Bláha a Jakub Rakovský.

Výsledky:

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Malenovice 10:2 (3:1, 3:0, 4:1)
HBK Kyjov vs. TJ Sršni Svitavy 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Enviform Třinec 10:2 (2:1, 6:1, 2:0)
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. HBK Bulldogs Brno 13:0 (4:0, 7:0, 2:0)

Partneři českého hokejbalu