Ústečtí junioři mají důvod k radosti. V play off ještě nepoznali hořkost porážky a jsou krůček od titulu! (autor: Tomáš Laibl)

Ústí je krok od zisku juniorského zlata! Slavit může na domácí půdě

Datum: 11. 06. 2019
Autor: Anna Kuželová

Finále Extraligy juniorů rozehrála mnohem lépe Elba DDM, která může již tuto sobotu 15.6. na svém hřišti pozvednout nad hlavu pohár pro vítěze. Plzeň se však rozhodně jen tak lehce nevzdá. Na svém hřišti prohrála oba dva zápasy shodně 1:3, v obou případech však rozhodlo Ústí nad Labem až v závěru, kdy nedovolilo svému soupeři závěrečný tlak. Plzeňští tak zbraně neskládají a jak prozradil hlavní trenér Západočechů Tomáš Semera, podívají se na video a věří, že na svého soupeře najdou recept.

1. utkání finále

HBC Plzeň vs. Elba DDM Ústí nad Labem 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Lokajíček (Ulč, Váňa) – 11. Tůma (Magasanik, Čermák), 14. Magasanik, 42. Tůma (Magasanik, Costa).
Vyloučení: 5:8, využití přesilovek: 1:1, v oslabení: 0:0, střely na branku: 29:19.

Ústečtí zakončili první třetinu výborně, v závěru se dostali do dvoubrankového vedení. Tři minuty po Tůmovi se prosadil také Čermák, a Elba DDM mohla odcházet do šaten spokojenější. Plzeň se svojí první trefy dočkala až ve dvaačtyřicáté minutě, kdy se do černého trefil Lokajíček. Radost a naděje však plzeňským hráčům nezůstaly dlouho. Tůmovi stačilo čtyřicet sekund, aby se prosadil v utkání podruhé a rozhodl o výhře svého týmu.

2. utkání finále

HBC Plzeň vs. Elba DDM Ústí nad Labem 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. Hurt (Komanec) – 15. Gottfried (Giesel, Stupka), 18. Kastner (Costa), 44. Čermák.

Střely druhého utkání mluví jasně ve prospěch domácího celku, který na brankáře soupeře vyslal více než dvojnásobek projektilů, na výborně chytajícího Rechtorika však hledal recept těžko. Bylo to tak opět Ústí, kdo se jako první dostal do vedení, a i tentokrát se prosadilo před první sirénou. V přesilové hře dopravil míček až za záda Kojzara Pavel Gottfried. Hostujícím hokejbalistům vyšel také vstup do druhé části, kdy se prosadil Kastner. Plzeň tak podruhé musela dohánět dvoubrankovou ztrátu, a i tentokrát se jí však podařilo snížit. Hurtovi stačilo pouhých jedenáct sekund ze třetí třetiny, ihned po vyhrané buly nachytal hostujícího brankáře a vykřesal jiskřičku naděje pro domácí celek. Závěrečná hra bez brankáře se však Mečounům nepodařila, potrestal ji Čermák, který svému soupeři už nedovolil vyrovnat.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Semera (HBC Plzeň):
 „Náš výkon v prvním zápase nebyl dobrý. Celý zápas jsme měli problém se vyrovnat se soupeřovou důraznou a tvrdou hrou. Inkasovali jsme z první soupeřovy přesilovky a druhý gól jsme jim darovali po hrubé chybě v rozehrávce. Od druhé třetiny jsme se hnali za vyrovnáním, avšak snížit se nám podařilo až pět minut před koncem zápasu. Bohužel soupeř následující střídání opět odskočil a bylo téměř hotovo. Ani v závěrečné power-play nám tam nic nepadlo. Ve druhém utkání jsme chtěli odčinit předešlé zaváhání. Do zápasu jsme vlétli, soupeře téměř k ničemu nepustili, na střely 16:3 a prohráváte 0:1. To je trochu frustrující. Soupeře to nakoplo a druhá třetina již byla vyrovnaná. Hned na začátku třetí třetiny jsme snížili, ale další branku opět ne a ne dát. V power-play pak dal soupeř výsledku konečnou podobu. V týdnu se podíváme na video, rozebereme si s hráči obě utkání a věřím, že na Radara (brankář Tomáš Rechtorik pozn. red.) a hru soupeře něco vymyslíme. Máme odhodlání a chceme se poprat o to, abychom sérii vrátili zpět, ale bude to hodně těžké.“

Jan Fedák (Elba DDM Ústí nad Labem): „Obě utkání, jak napovídají výsledky, byla vyrovnaná. Svá vítězství jsme pojišťovali vždy v posledních minutách zápasů. Je to finále a o náročnosti jsme věděli. Samozřejmě jsme si před víkendem přáli vyhrát oba mače, ale také jsme věděli o domácí plzeňské síle a byli jsme připraveni i na nejhorší scénář. Dle mého rozhodla prosazovanost v důležitých momentech a obranná hra. Ač jsou výsledky stejné, hra každého dne byla naprosto rozdílná. V sobotu se nám podařilo ubránit klíčové oslabení ve druhé třetině, kdy soupeř mohl strhnout zápas na svou stranu. V neděli pro změnu přišel útočný tlak Plzně na začátku všech třetin, se kterým jsme však počítali. Doma nesmíme koukat na stav série, musíme hrát to, co umíme a vyvarovat se chybám, které jsme v Plzni nadělali. Tak jako my víme, co může na Plzeň platit, stejně tak ona bude mít z naší předvedené hry dost načteno. Pokud to podceníme a budeme spoléhat, že už je jasno, tak si na Západ ještě vyjedeme. Zkušeností a příkladů je v hokejbalovém světě za ty léta za dosti! Věříme, že nás doma za titulem požene plný dům!“