Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Gólmanům se dostává nejvíce tréninkových jednotek na tradičním letním Campu talentované mládeže v Litomyšli.
Gólmanům se dostává nejvíce tréninkových jednotek na tradičním letním Campu talentované mládeže v Litomyšli. (autor: Mládežnický hokejbal)

Trenéři brankářů pozor! Otevírají se speciální vzdělávací programy

Datum: 05. 10. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Ne všechny kluby či jejich jednotlivé týmy působící v těch nejvyšších soutěží mají specialisty pro trénink gólmanů, přitom je to tak důležitá věc, o níž se rozhodně například přesvědčil mistrovský Kert Park, kde řadu let trénuje uznávaný specialista na gólmanskou činnost Tomáš Dohnal. Českomoravský svaz hokejbalu se tak rozhodl otevřít speciální vzdělávací programy pro trénink gólmanů a jsou hned dva. O co se přesně jedná? To se dozvíte v článku!

Trenéři se mohou ucházet o zisk dvou licenci. Tou první je trenérská licence C – brankáři. Podmínky pro přijeti ke studiu jsou jasné. Koučům musí být minimálně 19 let, musí být držiteli platné trenérské licence C a je nutné odeslat přihlášku přes rezervační systém školení a seminářů. Na kouče gólmanů pak čekají úkoly v podobě aktivní účastni na školení (bez absence), předložení záznamu jedné tréninkové jednotky na rozvoj brankářských HČJ, obsahující minimálně 6 cvičení, a to je nutné odevzdat před začátkem školení. Na trenéry pak čeká obhajoba závěrečného testu a po absolvování školení vyplnění formuláře zpětné vazby na školení.

Platnost licence: maximálně 36 měsíců
Obnova licence: minimálně 2 doškolovací semináře po dobu platnosti licence
Poplatek za studium: 2 500 Kč
Matriční poplatek za vystavení licence: 100 Kč

PODROBNOSTI O ZISKU LICENCE C


Speciální vzdělávací program pro rozvoj brankářů nabízí také vyšší licenci, jejíž platnost bude až 60 měsíců! Jedná se o trenérskou licenci B. 
Koučům musí být minimálně 20 let, musí vlastnit platnou trenérskou licenci C – brankáři, včetně minimální roční trenérské praxe a vše „završit“ odesláním přihlášky přes rezervační systém školení a seminářů. Na kouče gólmanů pak čeká řada úkolů, včetně aktivní účasti na školení (bez absence), předložení záznamu jedné tréninkové jednotky na rozvoj brankářských HČJ obsahující minimálně 6 cvičení, a to před samotným startem školení. Dále musí trenéři předložit plán ročního tréninkového cyklu, vyhotovit písemnou práci na zadané téma a je třeba také obhájit závěrečný test. 

Platnost licence: maximálně 60 měsíců
Obnova licence: minimálně 3 doškolovací semináře po dobu platnosti licence
Poplatek za studium: 5 000 Kč
Matriční poplatek za vystavení licence:
100 Kč

PODROBNOSTI O ZIKSU LICENCE B 

Partneři českého hokejbalu