Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Takto vypadá vizuál nové hokejbalové haly ve Svitavách!
Takto vypadá vizuál nové hokejbalové haly ve Svitavách! (autor: www.svitavy.cz)

Svitavy se těší z hokejbalové haly! Zastřešením se otevírají nové možnosti

Datum: 17. 09. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Před začátkem všech soutěží jsme vás na sociálních sítích redakce hokejbal.cz informovali o tom, že se Svitavy těší z výstavby nové hokejbalové haly. Zastřešený svatostánek bude oficiálně otevřen v říjnu. První hala pro hokejbal na východě Čech bude jednoznačně hojně využívána. „Zastřešením se otvírají nové možnosti pro pořádání akcí i v horších klimatických podmínkách. Již nyní je velký zájem reprezentací o campy a turnaje. Je to dáno i přijatelnou dojezdovou vzdáleností z Čech i Moravy,“ nepochybuje předseda klubu TJ Sršni Svitavy Zdeněk Beneš.

Hřiště je primárně pro hokejbal, jelikož nedisponuje technologií na přípravu ledu


Od října se ve Svitavách otevře nová hokejbalová hala! Bude se v ní ale hrát i lední hokej, jaké tedy bude mít hřiště rozměry?
Rozměr hřiště zůstal stejný jako před rekonstrukcí, z důvodu chlazení 28 m x 58 m. Povrch bude nový Stilmat. Původní SportCurt je ponechán na „záložním“ hřišti v Lačnově. 

Jak se vlastně zrodila výstavba nové kryté haly, kde se primárně bude hrát hokejbal?
O zastřešení zimního stadionu se diskutovalo už v minulém století (úsměv). Výstavba haly je jedna věc a financování druhá. Tady musím velice poděkovat našemu zastupitelstvu, které dělalo maximum pro získání dotací na zastřešení, s naší spoluprací minimálně v posledních pěti letech. Ve Svitavách je to za poslední dva roky druhá hala obdobné konstrukce. První byla centrální tělocvična „ŠAPITÓ“ v roce 2017 primárně pro atletický oddíl. S vedením města spolupracujeme v maximální míře. Hlavní sportoviště Svitav jsou v majetku města a tady je vidět, jaké je město správce, odměnou bylo ocenění Evropské město sportu. Hřiště je primárně pro hokejbal, jelikož nedisponuje technologií na přípravu ledu v aktuálních měsících (srpen, září).


Exteriér hokejbalové haly je pravděpodobně hotový. Teď už jen doladit interiér.

Akce v rámci slavnostního zahájení budou probíhat celý týden!


Dojde k nějakém slavnostnímu otevření a jakým programem bude open ceremoniál disponovat?
Slavnostní zahájení bude v říjnu a nebude to jednorázová akce, akce budou probíhat celý týden. Detaily zatím ponecháme v tajnosti.

Budou v kryté hale hrát oba svitavské týmy TJ Sršni Svitavy a 1. HBC Svitavy?
Ano, v hale bude prostor pro oba oddíly.

Co zázemí? Poskytne pro všechny hokejbalové týmy ten nejlepší komfort a chystáte třeba i nějaký velký turnaj, který by pomohl propagaci haly, ale celkově i hokejbalu? Takový svatostánek by Vám mohla závidět většina extraligových klubů!
Zastřešením se otevírají nové možnosti pro pořádání akcí i v horších klimatických podmínkách. Již nyní je velký zájem reprezentací o campy a turnaje. Je to dáno i přijatelnou dojezdovou vzdáleností z Čech i Moravy.

Můžete pro zajímavost prozradit, kolik celá hala stála? Dle fotek se jedná o jednoduchou konstrukci, kterou by v budoucnu mohly využít i další kluby.
Cena haly je v desítkách miliónů, zhruba 50% procent je hrazeno z dotací. Je pravdou, že konstrukce působí vzdušně, a to byl i záměr. Do ceny se promítla některá konstrukční řešení a použité materiály, např, hliníkové nosníky, dvojité opláštění s možností demontáže, vyhřívání střechy pro odtávání sněhu apod. 


Hala bude jednou ze sportovních dominant Svitav.

Partneři českého hokejbalu