Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Richard Hurt vpravo s Pavlem Forštem uprostřed patřili k nejvýraznějším hráčům podzimu.
Richard Hurt vpravo s Pavlem Forštem uprostřed patřili k nejvýraznějším hráčům podzimu. (autor: Jana Nekolová)

Statistikám juniorské extraligy vládnou hráči Hostivaře! Hurt králem nahrávačů 


Datum: 09. 01. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Zimní přestávka před startem dramatických jarních bojů o titul napříč všemi soutěžemi je ideální možností bilancovat nad první polovinou jednotlivých lig. My se v tomto článku zaměříme na nejlepší individuální, avšak i týmové výkony v podzimní části Extraligy juniorů, jejíž prvenství si do své moci uzmul Letohrad, nejproduktivnější hráči ale pochází navzdory o dost méně odehraným duelům z Hostivaře. Plzeňský útočný express Richard Hurt všechny předčil v připravování šancí svým souputníkům, pardubické Autosklo s ústeckou Elbou pak vyčnívaly ze všech nejvíce v obranné fázi.

Střelecké statistiky rozbily hostivařsko-plzeňskou nadvládu


Nejméně odehraných duelů v podzimní části ze všech a mít na kontě nejvíce kanadských bodů?
Že je to nemožné? Tak se podívejte na kanadské bodování Extraligy juniorů. Hostivařský mega talent Jan Čejka si v pouhých devíti zápasech připsal 25 kanadských bodů za 13 gólů a 12 asistencí. V dalších dvou disciplínách se tak pokaždé probojoval do elitní trojice nejzářivějších plejerů podzimní části nejvyšší mládežnické soutěže. Jeho kolega z pražské družiny Jiří Vaniš za ním rozhodně nezaostal. V produktivitě skončil s taktéž devíti duely na kontě na třetím místě se ziskem 23 bodů za 10 tref do černého a 13 asistencí, což byl mezi nahrávači druhý nejlepší počin. Právě toto duo spolu nastupuje v útočné lajně a pro soupeře se jedná o naprosto smrtící hostivařský artikl.

Plzeňský forvard Richard Hurt patří dlouhodobě mezi největší tahouny mečounů. V podzimní části juniorské extraligy to jen potvrdil, když všem naprosto odskočil v gólových asistencích a navrch přidal šest zásahů. V celkovém součtu posbíral 25 kanadských bodů stejně jako Čejka a plzeňskému útočníkovi tak patří druhá pozice v individuálních statistikách jenom proto, že na podzim odehrál 12 zápasů. Nebýt jeho, tak by se západočeská družina mohla jen stěží těšit z druhého místa po podzimu. Hostivařsko-plzeňskou nadvládu narušili mezi elitními střelci dva hráči z jiných klubů. Vítek Kamenář, který bude bojovat o reprezentační dres dvacítky, nastřílel na podzim 12 branek, o jednu méně než měl první Jan Čejka. Dvanáct kousků načepovala do soupeřových sítí také letohradská kometa letošní sezony David Levý, jemuž povedené výkony vynesly taktéž pozvánku do nově se budujícího národního týmu hráčů do 20 let.

Neunavitelný Foršt se podílel na nejlepší obraně v lize


Přejdeme-li ke gólmanům, tak mezi nimi v podzimní části odchytal téměř sto procent utkání pardubický Autosklář Pavel Foršt. Sice mu patří druhé místo v individuálních statistikách, ale Foršt čelil všem nejtěžším soupeřům a v průměru za jedno utkání obdržel pouze 1,17 gólů, stejný počin se podařil i ústeckému strážci svatyně Jakubu Tothovi. Na čele gólmanských statistik pak stanul letohradský David Manučarjan, jenž se na podzim pravidelně střídal s jeho starším a zkušenějším kolegou Michalem Novákem. Manučarjan se jako jediný může pyšnit průměrem obdržených branek za jedno utkání pod 1 gól a procentuální úspěšnost svých zákroků vymrštil na úctyhodné číslo 96,04%!

Každého by jistě zajímalo, jakému týmu se nejvíce dařilo v přední a zadní linii. Nejvíce gólů nasázeli v podzimní části plzeňští mečouni. Západočeský celek se radoval z 58 branek v pouhých 12 duelech.Nejméně gólů naopak obdržely týmy Pardubic a ústecké Elby. Obě družiny s výtečnými obranami, a ještě lepšími brankáři, dostaly gól jen ve čtrnácti případech. V průměru nejméně faulující družinou byl Letohrad, jenž za jedno utkání pykal za katrem v průměru jen 6,92 trestných minut. Kompletní statistické shrnutí podzimní části Extraligy juniorů pak naleznete v grafice.

 

Partneři českého hokejbalu