Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kristián Burdíček ze Slovenska vpravo se s Matějem Hnykem třetí zprava rozpovídali o kempu.
Kristián Burdíček ze Slovenska vpravo se s Matějem Hnykem třetí zprava rozpovídali o kempu. (autor: Ondřej Novák)

Součástí dorosteneckého kempu Hostivaře bylo i osm hostů, dva dorazili ze Slovenska!

Datum: 20. 01. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

V polovině ledna 11. – 13.1. se v Praze uskutečnil výjimečný dorostenecký tréninkový kemp za účasti osmi mimopražských hokejbalistů, kteří například dorazili z Písku, či jedna dvojice až ze slovenské Spišské Belé společně i s trenérem! „Toto soustředění bych doporučil všem, byla na něm velká sranda a zajímavé tréninky,“ je nadšený po soustředění Kristián Burdíček ze Slovenska. Stejně nadšený byl i Matěj Hnyk z Písku: „Vyzkoušel jsem si plno nových věcí. Nebyla to jenom hra s hokejkou, ale trénování rychlosti, síly, vytrvalosti. Trenéři se nám věnovali a dostali jsme plno rad,“ upozorňuje talentovaný hokejbalista z jihu Čech.

Vyzkoušeli jsme si plno nových věcí, shodují se účastníci


Vůbec nejmladším hráčem na dorosteneckém kempu v režii HBC Hostivař byl teprve třináctiletý Matěj Hnyk z Písku. „Když nám Ondra Novák z HBC Hostivař nabídl, že se můžeme zúčastnit třídenního kempu, neváhali jsme. Byla to pro mě výzva. Je mi 13 (v dubnu 14) a věděl jsem, že to bude hodně náročné,“ uvědomoval si Hnyk. „Teď máme zimní přestávku a bylo třeba se dostat trochu do formy. Mám určitě rezervy v rychlosti a síle a chtěl jsem to zlepšit,“ prozrazuje Matěj Hnyk. A jak se vůbec na soustředění v Praze dostali slovenští hráči? „Na tento kemp jsme byli pozvaní domácím klubem HBC Hostivař. Náš trenér rozhodl, kteří dva hráči ho budou absolvovat,“ popisuje Kristián Burdíček. „Trénovat s nejlepšími je dobrou volbou, každý hráč se má vždy co přiučit,“ je si vědom talentovaný slovenský hokejbalista.

Kempy takového rázu jsou pro hráče a jejich rozvoj jednoznačně dobrou volbou, většinou se konají jen v létě, Hostivař se pustila i do zimní obdoby. „Spolu s bráchou jsme nikdy na podobném kempu nebyli. Vyzkoušel jsem si plno nových věcí. Nebyla to jenom hra s hokejkou, ale trénování rychlosti, síly, vytrvalosti. Trenéři se nám věnovali a dostali jsme plno rad,“ praví s velkým nadšením v hlase Matěj Hnyk, jenž na soustředění dorazil i se svým o necelé dva roky starším bratrem Šimonem. Kristián Burdíček se na kempu taktéž představil s parťákem z týmu. Na Slovensku podobné kempy nemáme, konají se jen hokejbalové letní tábory a jediný kemp je pro vybrané hráče, kteří jsou vybráni do reprezentace. Myslím si, že tento kemp byl velmi dobře organizačně připravený,“ smeká pomyslný klobouk Burdíček.

Kemp bychom doporučili všem! hlásí Hnyk s Burdíčkem


Každého by jistě zajímalo, co vše bylo náplní třídenního kempu. „V pátek jsme běhali. V sobotu jsme byli v HTC centru, pak tělocvična, gymball, bosu. Večer jsme s týmem šli do města. V neděli jsme běželi do hostivařského lesoparku a pak byl silový trénink s Markem Brožem. Úžasný trenéři, fajn kluci z HBC Hostivař a ze Spišské Belé, nové věci a skvělé prostředí,“ nemohl se nabažit záživného soustředění Matěj Hnyk. „Jsem rád, že jsem to zvládnul. Všem doporučuju si takový kemp vyzkoušet!“ má jasno talentovaný písecký hokejbalista.

Na hostivařském kempu se podle dojmů všech účastníků utvořila skvělá tréninková parta, která napomohla k těm nejlepším výkonům každého hokejbalisty. „Toto soustředění bych doporučil všem, byla na něm velká sranda, super kluci,“ kvituje Kristián Burdíček ze Spišské Belé. „Kondiční tréninky mě moc nebavily, ale s tou partou a dobrou atmosférou jsem si užil i je,“ upozorňuje Burdíček. Několik tréninkových jednotek proběhlo také v již zmiňovaném profesionálním tréninkovém HTC centru, o němž se rozpovídal Matěj Hnyk. „HTC centrum bylo skvělé!“ hlásí. „Zaměření bylo na práci s hokejkou, sílu, vytrvalost, koordinační cvičení. Trenéři nám všechno předvedli a pomáhali zvládnout i obtížné věci,“ prozrazuje Hnyk.

Nespočet dojmů si z profesionálního tréninkového centra odvezl domů na Slovensko i Kristián Burdíček. Posilovali jsme formou kruhových tréninků, dělali crossfit a práci s hokejkou. Zároveň jsme byli stále motivovaní trenéry k lepším výkonům. Některé tréninkové jednotky kromě HTC byly zaměřené na rozvoj vytrvalosti, rychlosti a také rozvoj síly,“ vypočítává slovenský talent. „Vyzkoušeli jsme si cvičení Slider, či cviky na Bosu. Staralo se o nás přibližně osm trenérů, kteří měli rozdělené tréninkové jednotky,“ nechává nakouknout pod pokličku kempu Burdíček. „Kemp byl zorganizovaný na profesionální úrovni. Během něho jsme měli připravenou stravu, či pitný režim dokonce i během tréninkových jednotek,“ upozorňuje Kristián Burdíček.

Talentovaní hokejbalisté touží po reprezentaci


Po konci soustředění se nadaní hokejbalisté rozprchli zpátky domů a ve své dřině rozhodně neustanou. „Letos hraju za juniory, což je o dvě kategorie skok nahoru. Musím víc trénovat sám,“ uvědomuje si Matěj Hnyk. „Během zimy jsem chodil s florbalisty na tréninky do tělocvičny, pak doma s bráchou na hřišti a občas si jdeme zaběhat,“ vypráví Hnyk. „Táta nám v prosinci domluvil ještě navíc tělocvičnu, kam jsme chodili. Na jarní část se těším. Snad se nám povede,“ doufá Matěj Hnyk.

Každý hráč zajisté touží po velkých hokejbalových úspěších a výjimkou není ani písecký talent. „Tenhle rok bych chtěl ještě naposled hrát za výběr U14, kde jsem byl už dva roky po sobě. Pokud bude na Světovém poháru kategorie U15, byla by to výzva dostat se tam,“ sní Matěj Hnyk. „Jinak za rok bych se chtěl zkusit probojovat do reprezentace U16. Každý rok o krok dál. MS v hokejbale je sen největší. Kdyby se mi to podařilo spolu s bráchou, bylo by to nejvíc!“ zdůrazňuje Hnyk. Jeho kolega ze Slovenska má podobné sny a cíle. Chtěl bych hrát ve slovenské reprezentaci, jako každý hokejbalový hráč,“ má jasno Kristián Burdíček. „Velkou nevýhodou je, že tomuto sportu se nedá věnovat profesionálně, protože bych si to dokázal představit, jako svoji budoucnost,“ zamýšlí se Burdíček.

Účastníci kempu z ostatních týmů:


Jan Chramosta (TJ KOVO Praha), Kryštof Svoboda (HBC Nové Strašecí), Tomáš Lhota (HBC Tygři Mladá Boleslav), Matěj Hnyk, Šimon Hnyk (HC ŠD Písek), Sebastian Kiska, Kristián Burdíček (MŠK Spišská Belá) a trenér Miro Burdíček ze Spišské Belé.

Nadaní hokejbalisté se nenechali odradit od tvrdých tréninků ani velkou zimou.

Tréninky byly na profesionální úrovni!

Partneři českého hokejbalu