Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Václav Šůcha si úspěšně prošel studiem trenérské licence B a doporučuje ho i ostatním koučům!
Václav Šůcha si úspěšně prošel studiem trenérské licence B a doporučuje ho i ostatním koučům! (autor: archiv Václava Šůchy)

Semináře měly vysokou úroveň, vzpomíná na studium trenérské licence B Šůcha

Datum: 08. 12. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Pro ročník 2019 bude pro trenéry vyhlášený studijní program k zisku nejvyšší hokejbalové B licence. Studium je akreditováno u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a bude obdobně jako v minulých letech probíhat v rámci úzké spolupráce s TMS Českého olympijského výboru. Pro všeobecný vědecký základ sportovních her, lze tedy očekávat lektory zvučných jmen. „Přednášely zde opravdové kapacity napříč sportovním světem, počínaje světovou kapacitou Pavlem Kolářem, přes atletického a sportovního terapeuta Marka Yrjövuoriho, který působil v NHL i NBA Los Angeles k trenérům českých kolektivních sportů,“ upozorňuje zkušený mládežnický kouč Buldoků ze Stříbra Václav Šůcha.

PŘIHLÁŠKY DO KURSU

Praktické ukázky zajišťovali ti největší odborníci


Jak už bylo několikrát zmiňováno, tak školení trenérské B licence začíná vědeckým základem sportovních her, kdy je školitelem Český olympijský výbor. „V Nymburku, kde proběhly dva třídenní semináře, bylo pro mě velkým přínosem,“ zdůrazňuje Václav Šůcha. „Přednášely zde opravdové kapacity napříč sportovním světem, počínaje světovou kapacitou Pavlem Kolářem, přes atletického a sportovního terapeuta Marka Yrjövuoriho, který působil v NHL i NBA Los Angeles k trenérům českých kolektivních sportů. Oba semináře měly vysokou úroveň,“ potěšilo trenéra mládežnických celků HC Buldoci Stříbro.

Po absolvování všeobecného základu přichází na „zteč“ hokejbalová specializace. Docházelo v jejím rámci i na praktické ukázky, nebo se koučové čistě zaměřovali na teorii? „Praktické ukázky samozřejmě byly. V Pardubicích, Svítkově a Kladně nám předvedli praktická cvičení Ondra Almaši (specialista na kondiční přípravu a reprezentační trenér gólmanů pozn. red.), Milan Maršner (trenér juniorských mistrů světa do 20 let a vedoucí úseku reprezentace) a Martin Komárek (předseda ČMSHb a zkušený mládežnický trenér),“ prozrazuje Šůcha.

Doporučení? Neodkládejte studium!


V rámci závěrečných zkoušek musí trenéři usilující o zisk nejvyšší hokejbalové licence B úspěšně splnit teoretický test, vypracovat roční tréninkový plán a další povinnosti. „Ve dvojicích jsme měli provést část tréninku se skupinou hráčů. Každý z nás dostal ke zpracování tematickou práci. V mém případě to byla „technika vhazování v hokejbalu“,“ dělí se o své zkušenosti Václav Šůcha. „Nejtěžší byla asi závěrečná zkouška, respektive spíše tréma ze zkoušky,“ dodává kouč extraligových juniorů ze Stříbra.

Po nových informacích prahnoucí trenéři se v rámci studijního programu dozvěděli spoustu obohacujících věcí, které je posunuly v trenérské činnosti zase o kus dál. „Informací byla celá řada. Samozřejmě hodně si toho člověk odvezl z úvodní části,“ zamýšlí se Václav Šůcha. „Z hokejbalové části asi potom byla práce s ročním tréninkovým plánem a strukturou tréninků. Určitě bych všem doporučil, aby neváhali a neodkládali studium trenérské licence až do okamžiku, kdy bude nucený získat B licenci,“ upozorňuje Šůcha.

PŘIHLÁŠKY DO KURSU


Přihlášky je možné zadat do termínu 2.1.2019.
Úhrada příspěvku za školení je realizována oproti faktuře vystavené ze strany ČMSHb. V příspěvku je zahrnut poplatek za semináře ČOV. Pro další informace neváhejte kontaktovat činovníky z trenérsko-metodické komise ČOV na e-mailu metodika@hokejbal.cz

Partneři českého hokejbalu