Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Lukáš Lhota patří mezi nesmírně produktivní forvardy.
Lukáš Lhota patří mezi nesmírně produktivní forvardy. (autor: Michal Pěch)

Rodí se nová hvězda? Chceme z pozice černého koně urvat titul, sní Lukáš Lhota

Datum: 03. 01. 2018
Autor: Tadeáš Rygel
Sdílej přes:

I když se mladším dorostencům z Mladé Boleslavi v letošním ročníku nedaří asi úplně dle jejich představ, na čele kanadského bodování jejich skupiny ční útočník Lukáš Lhota. Ten je nesmírně produktivní a svými body táhne celý tým. A jak doufá, budou se Tygři na jaře nacházet na postupových příčkách. Talentovaný středočeský forvard se představil i na nedávném Vánočním turnaji v Liberci, kde ve vítězném mančaftu Zasouvačů Braunschweig předváděl skvostné výkony.

Ve třinácti podzimních zápasech stihl nastřílet 19 gólů a přidal 21 asistencí, celkově se tedy dostal přes průměr tří bodů na zápas. Mladoboleslavský forvard však nehledí jen na výborné individuální statistiky, ale touží hlavně po týmovém úspěchu. To ovšem nebude v ostré konkurenci týmů jako je například dosud neporažený Letohrad určitě nic lehkého. Ale jak nám prozradil v rozhovoru, tajně doufá v ty nejvyšší mety!

Kromě extraligy mladšího dorostu si Lukáš Lhota vyzkoušel minulý rok i extraligu starších dorostenců a také odehrál několik zápasů za A tým Boleslavi v 1. Lize. Tam se neztratil a ukázal, že se dokáže prosadit i v konkurenci starších a silnějších hráčů. Do budoucna se tedy jedná o velký příslib nejen pro mladoboleslavský hokejbal.

Jak jste se k hokejbalu dostal? A jak dlouho se mu věnujete?
Tak k hokejbalu jsem se dostal přes lední hokej. Už dříve jsem hrál sem tam nějaké zápasy, ale naplno se mu věnuji až od minulé sezony. Takže je to teprve druhá hokejbalová sezona. 

Čeho byste chtěl v kariéře dosáhnout, máte nějaké své osobní cíle?
Jednou bych se chtěl propracovat do extraligy a být platným hráčem. Své osobní cíle úplně nemám, nejdůležitější je úspěch týmový, tedy titul!

Máte nějaké vzory, ke kterým vzhlížíte?
Nedá se říct úplně vzor, ale oblíbeny hráč je Jonathan Toews ze zámořské NHL. Líbí se mi jeho jak ofenzivní, tak defenzivní styl hry. Z hokejbalistů poté Martin Kruček (z mistrovského HC Kert Park Praha pozn. aut.), obdivuji jeho vytříbenou techniku, přehled a přístup. Je to jeden z nejlepších českých hokejbalistů. A od nás z Boleslavi je můj vzor Marcel Malina (člen juniorské reprezentace U20 pozn. aut.), především jeho instinkt střelce a timing v útočném pásmu.

S přechodem na vysokou školu bych rád okusil i extraligu

Děláte či jste dělal i nějaký jiný sport než hokejbal?
Jak už jsem říkal, tak jsem hrál hokej už od malička, takže ke sportům s hokejkami jsem měl vždy blízko. A i teď se snažím dělat spoustu jiných sportů, abych neuměl jenom hokejbal. Rád si zahraji fotbal, tenis nebo třeba zajedu někam na kole. 

Máte před zápasem nějaký rituál? Jste pověrčivý jako spousta dalších sportovců?
Nenazýval bych to úplně rituálem, ale nikdy bych si od nikoho nenechal obalit hokejku. Všechno mám přesně napočítané a potrpím si na tom. Je to spíše taková zvláštnost. 

Jaký byl váš nejkrásnější gól, který jste kdy vstřelil?
Nejhezčí gól byl asi z nějakého nájezdu. Celkem se v této disciplíně vyžívám, ale nedá se říct, který by byl nejhezčí. 

Jak se vám daří skloubit sport se školou? A jak vidíte vaše plány do budoucna s ohledem na hokejbal?
Daří se mi to vcelku dobře. Navštěvuji místní gymnázium a zatím mi žádné problémy úplně nedělá skloubit školu společně s hokejbalem. A do budoucna s přechodem na vysokou školu bych rád okusil i extraligu, ale nic bych nechtěl zakřiknout. Je to ještě dlouhá cesta plná práce. 

Více než střelcem se snažím být přirozeným lídrem a jít všem příkladem

Jak jste zatím spokojený se současnou sezonou? Čeho byste chtěli letos dosáhnout jako tým?
Se současnou sezonou zatím úplně spokojený nejsem. Rádi bychom se probojovali na místa zajišťující play-off, což se nám zatím úplně nedaří (3. místo ve skupině A se čtyřbodovou ztrátou na druhé místo zaručující postup do play-off). Ještě máme hodně velké rezervy a pořád je co zlepšovat. Letos bychom chtěli z pozice černého koně urvat titul. Zní to jako ze snu, ale udělám pro to vše a snad se na to ostatní kluci nabalí. 

Co říkáte na to, že vedete kanadské bodování ve své skupině extraligy MD? A jak jste spokojený se svým přínosem pro tým?
Úplně tohle srovnávání nemám rád, nejdůležitější je vždy týmový úspěch. Je to sice příjemné, ale titul je něco úplně jiného. Nebo vlastně jakýkoliv týmový úspěch. A můj přínos pro tým je spíše než nějaký střelec takový ten přirozený lídr, nevypustit jediný souboj a jít příkladem. 

Dal jste letos nějaký důležitý gól? Je nějaký důležitý zápas, který jste letos zvládli?
Těžko říct, každý gól je důležitý. Ze zápasů bych určitě vypíchl ten z Kladna, kde se nám podařilo ve třetí třetině otočit nepříznivý stav 2:0 pro Kladno a svou houževnatostí vyhrát 3:2.

Jak se budete připravovat v zimě před velmi důležitou jarní částí sezony?
Přes zimu bych chtěl na sobě hodně zapracovat ve všech ohledech, vždy je co zlepšovat a asi nikdy nebudu spokojený, takže to vidím na nějaké běhání, posilování, a i techniku hokejky.

Partneři českého hokejbalu