Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Autosklo zvítězilo nad Svítkovem až po samostatných stříleních.
Autosklo zvítězilo nad Svítkovem až po samostatných stříleních. (autor: Jana Nekolová)

Pražské derby mladších dorostenců vyhrál Kert Park, pardubické zase Autosklo

Datum: 12. 04. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Zatímco Extraliga staršího dorostu má za sebou základní část, tak Extraliga mladších dorostenců pokračuje dál. Tři skupiny přinesly opět velké množství zápasů. Nejvíce se dařilo Autosklu, které odehrálo dvě utkání a připsalo si pět bodů. Ani jednu branku se naopak nepodařilo vstřelit Kovu, které se utkalo s Kert Parkem. Hned tři zápasy musela rozhodnout až samostatná střílení, v nichž byly dvakrát úspěšnější domácí celky.

Skupina A

Krize? Hostivař padla ve třetím utkání v řadě!

Mladou Boleslav čekala dvě utkání. První odehrála na své půdě v sobotu proti Autosklu. Více se dařilo hostům, kteří zvítězili 5:1. „V sobotu jsme očekávali těžký zápas. Do Mladé Boleslavi nás jelo kolem deseti hráčů, protože spousta hráčů nemohla. Průběh zápasu si myslím, že byl v náš prospěch. I když jsme dostali v první minutě hned gól, tak jsme tento zápas dokázali obrátit a získat tři body. Myslím si, že jsme předvedli dobrý výkon,“ byl spokojený hráč Autoskla Matyáš Licek.

„Do zápasu jsme vstoupili výborně, brzo jsme se dostali do vedení, mohli jsme přidat i druhou branku, to se nám však nepodařilo. Naopak soupeř udeřil z brejku při naší přesilovce, vzápětí jsme dostali nešťastný druhý gól, který asi utkání rozhodl. Bohužel druhá branka soupeře utlumila náš výkon. Ve druhé části jsme byli bez pohybu a nasazení, soupeř v ní vyhrával většinu osobních soubojů a navýšil na rozdíl dvou branek,“ mrzelo kouče mladoboleslavských Tygrů Lukáše Nevosada.

„Ve třetí části jsme chtěli více otevřít hru, šance jsme si vytvořili, bohužel ani ty největší jsme nedali, naopak soupeř byl efektivní a na branku se tolik nenadřel. V závěrečné power-play, kterou jsme hráli přes pět minut, jsme si už vážnější šanci nevytvořili, naopak pět sekund před koncem jsme inkasovali popáté. V sobotním zápase rozhodl především klid v koncovce a ten měly Pardubice, a tak zaslouženě vyhrály,“ byl si vědom trenér Mladé Boleslavi Lukáš Nevosad.

Druhé utkání odehrála Boleslav proti Hostivaři, tentokrát už byla úspěšná a zvítězila 5:2. „Tento zápas byl bojem o druhé místo ve skupině a na tempu hry to bylo znát, diváci, kteří dorazili se rozhodně nenudili. My jsme hrozně chtěli toto utkání zvládnout a na výkonu to bylo znát, jsem rád, že jsme poprvé v sezoně vydrželi být koncentrováni po celý zápas a rvali se o každý míček, což byl vedle povedené první třetiny jeden z hlavních důvodu našeho vítězství. Klukům musím za dnešní výkon poděkovat, hráli srdíčkem a skoro do puntíku splnili strategii určenou před zápasem,“ byl spokojený Nevosad.

„Z mého pohledu jsme neodehráli špatný zápas, rozhodně svým hráčům nemohu upřít snahu. Soupeř byl na nás velmi dobře připravený a v rozhodujících chvílích byl schopen potrestat naše chyby, což se o nás říci nedá,“ zhodnotil utkání trenér Hostivaře Jiří Vaniš.

Druhý zápas odehrálo také pardubické Autosklo, které si k tříbodové výhře připsalo ještě dvoubodovou. V derby se Svítkovem zvítězilo až po samostatných stříleních 3:2. „V neděli jsme opět čekali těžkého soupeře, který byl na nás připraven v plné síle. První dvě třetiny se nám vůbec nepovedli. Hráči Svítkova nás přehrávali ve všech soubojích. Ve třetí třetině jsme se trochu vzchopili. Nakonec museli zápas rozhodnout samostatné střílení, které jsme v pohodě zvládli,“ těšilo Matyáše Licka.

Také utkání mezi Kladnem a Berounem muselo dospět až k samostatným střílením. Berounští se dostali v první třetině do vedení 4:1 a Kladno se probudilo až ve třetí části, v té vstřelilo hned tři branky a srovnalo se soupeřem krok. Ten však byl při samostatných stříleních úspěšnější a připsal si dva body za výhru 4:5 z pohledu domácího Kladna.

Skupina B

Mečouni stále plují na čele, v derby porazili Dobřany

Plzeňští přivítali na svém hřišti Dobřany, proti kterým rozhodli o svém vítězství už v první třetině, kdy dali čtyři branky. Konečný výsledek pak byl 6:2. „Uzavřeli jsme třetí část soutěže tak, jak je v posledních zápasech u týmu obvyklé. Nicméně oproti posledním dvěma zápasům jsme nebyli tak důslední v obraně, to by proti soupeřům jako Kert Park a Suchdol byl problém. Vyzdvihnout si zaslouží i přes dva obdržené góly Libor Kojzar, který nastoupil do utkání s horečkami. Dostane prostor k plnému uzdravení, aby byl na nedělní mač s Kertem opět fit,“ upozornil trenér Plzně Josef Kadaně.

Kert Park si poradil s Kovem, proti kterému navíc udržel čisté konto, sám pak vstřelil hned devět branek a zvítězil 9:0. Rozdílem jedné branky zvítězily Prachatice, které po první třetině prohrávaly a o své výhře rozhodly třemi brankami v prostřední části. České Budějovice porazily 4:3. Rozdílem jednoho gólu skončilo také utkání mezi týmy Jindřichova Hradce a Suchdolu. Domácí proti druhému celku tabulky zabojovali a prohráli těsně 1:2.

Skupina C

Letohrad předvedl gólový uragán, Kyjov udolal Brno

Letohrad si vyšlápl na poslední Svitavy, proti kterým vedl už po první třetině 4:0. Ve zbytku utkání přidal dalších šest branek, sám inkasoval jednu branku a zvítězil 1:10 z pohledu domácích Sršňů. Utkání mezi Kyjovem a Brnem skončilo až po samostatných stříleních. V těch byli úspěšnější domácí, kteří si se svým soupeřem poradili a porazili ho 5:4.

Také Malenovice se radovaly z výhry, kterou si připsaly proti Porubě. Tři body zapsaly za výhru 6:3. „Doma proti Porubě jsme měli opět v hlavách povinnost tří bodů, ale soupeř vůbec nepůsobil odevzdaně. První dvě třetiny jsme se hodně trápili a soupeř, který prakticky celou dobu jenom bránil nám hodně komplikoval život. Až třetí část už byla konečně gólová, a i přes dvě inkasované branky jsme zaznamenali další vítězství a připsali si tři body,“ mohl být spokojený trenér Malenovic Adam Kovařík.

Partneři českého hokejbalu