Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Petr Vychytil po trimufu v Extralize mladšího dorostu podruhé za sebou s radostí rozdával rozhovory.
Petr Vychytil po trimufu v Extralize mladšího dorostu podruhé za sebou s radostí rozdával rozhovory. (autor: Hokejbal tým ČMSHb)

Potvrdit roli favorita není nikdy jednoduché. Na tým jsem pyšný, rozplývá se Vychytil

Datum: 12. 06. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Mladší dorostenci Letohradu naprosto nečekaně ovládli v loňském ročníku celou Extraligu. Jelenům po minulé sezoně téměř nikdo z kádru neodešel a letos předváděli ještě uhrančivější výkony, kdy neztratili v 28 zápasech ani jeden bod. Svěřenci hlavního kouče Petra Vychytila si nakonec na finálovém turnaji ve Světlé nad Sázavou dokráčeli pro obhajobu titulu. Hned v prvním klání mohlo být ale zle. „Suchdol je hrozně nepříjemný soupeř. Minulý rok jsme je například ani jednou neporazili,“ říká Vychytil, jehož tým ale nakonec utkání zvládnul a právem se radoval z celkového triumfu.

Letohrad vstoupil do finálového turnaje zápasem proti Suchdolu nad Lužnicí, který na Jeleny očividně umí, protože je potrápil nejvíce ze všech soupeřů v letošním ročníku. „Už když jsme se dozvěděli rozlosování, bylo nám jasné, že hned na začátek nás čeká extrémně těžký soupeř,“ uvědomoval si hlavní kouč Letohradu Petr Vychytil. „Suchdol je hrozně nepříjemný soupeř. Minulý rok jsme je například ani jednou neporazili,“ upozorňuje Vychytil.

Jeleni se proti jihočeskému souboru dostali sice brzy do vedení, ale Suchdol v první třetině obrátil vývoj a v jednu chvíli se těšil z dvoubrankového vedení! „V tomto utkání jsme sice dali první gól, ale to, co přišlo potom, to byl uragán. Věděli jsme, že budou dobří, ale že až takhle, to asi nikdo nečekal,“ přiznává Petr Vychytil. „Když po první třetině prvního zapasu prohráváte jako favorit 1:3, musíte něco změnit. Od druhé třetiny už jsme byli úplně jiný tým. Hráči začali plnit náš systém a od té doby na nás nikdo neměl,“ praví sebevědomě lodivod jelenů a trenér reprezentace hráčů do 15 let.

Všichni hráči včetně velkých individualit hráli pro tým


Od druhé třetiny prvního zápasu se Suchdolem se Letohrad na finálovém turnaji prezentoval čím dál lepší hrou a zbylé tři duely se nesly naprosto v jeho režii. „Občasné polevení v koncentraci a z toho plynoucí chyby, s tím se musí počítat. Ten tým ale vteřinu po vteřině až do posledního hvizdu finálového utkání s Pardubicemi předváděl čím dál lepší výkony a naprosto zaslouženě si došel pro titul,“ nepochybuje Petr Vychytil.

Letohradští hokejbalisté nasadili do finálových bitev všechny své stěžejní opory, které v sezoně například v naprosté většině duelů nastupovali za muže. Nabitý kádr jelenů se ale sžil dohromady a společnými silami si dokráčel pro obhajobu. „Je to neuvěřitelný tým. To, jak všechny naše individuality přijaly své role a všichni kluci hráli pro kolektiv. To bylo absolutně senzační. Ti, co nehráli tolik, ale díky kterým bychom se třeba na finálový turnaj nedostali, žili s týmem a všechno dělali naplno, to bylo prostě ukázkové,“ těšilo Vychytila.

Vyhrát letos titul bylo těžší než vloni, kdy s námi nikdo nepočítal


V loňské sezoně se s Letohradem vůbec nepočítalo. Do poslední chvíle se pral o postup do finálové čtyřky, ale nakonec z toho byl titul. Letos už jeleni patřili k těm největším favoritům. „S klidným svědomím můžu říct, že jsem na tento tým opravdu pyšný. Co se týče srovnání této a minulé sezony, je tam velký rozdíl v tom, že loni s námi nikdo moc nepočítal, kdežto letos jsme byli favoritem celé soutěže,“ upozorňuje Petr Vychytil. „Náš tým se prakticky nezměnil, jediný, kdo odešel do staršího dorostu byl Lukáš Faltejsek. Jinak v tom týmu všichni zůstali,“ prozrazuje trenér Letohradu.

Na letohradské dorostence si nejen na finálovém turnaji chtěl každý jistě dávat velký pozor, hlavně na jeho velké tahouny, kterých nebylo málo. Nikdo je ale nedokázal srazit na kolena a celková vítězná šňůra se součtem loňských finálových duelů bez ztráty jediného bodu činí 33 zápasů. „Z mého subjektivního pohledu bylo ale letos vyhrát těžší. Potvrdit roli favorita není nikdy jednoduché a já jsem moc šťastný, že se nám to povedlo,“ dodává šťastný a pyšný kouč letohradských mladších dorostenců Petr Vychytil.

Sestava mistrů Extraligy mladšího dorostu – SK Hokejbal Letohrad:


Brankáři: 
Manučarjan David, Vacek Denis.

Obránci: Gelo Adam, Hubálek Michal, Hubálek Ondřej, Kalousek Stanislav, Lux Filip, Nečas Vojtěch.

Útočníci: Bečka Jan (A), Bogdány Vojtěch, Faltus Filip (C), Fišer Jakub, Halbrštátová Vanesa, Kalousek Šimon, Levý David, Macháček Michal (A), Netušil Jan, Šafář Jan, Šimek Radim. 

Partneři českého hokejbalu