Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Zábavné hry mohou při pohybovém rozvoji mladých hokejbalistů opravdu pomoci.
Zábavné hry mohou při pohybovém rozvoji mladých hokejbalistů opravdu pomoci. (autor: Mládežnický hokejbal)

Pohybová příprava mládeže formou her je nesmírně důležitá. Přihlaste se na seminář!

Datum: 29. 01. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

První únorová sobota přinese pro všechny mládežnické hokejbalové trenéry další nesmírně zajímavý seminář, který se zaměří na pohybovou přípravu mládeže formou zábavných her. Seminářem bude provázet zkušený kouč Ondřej Almaši a Jakub Mokříž. Stále zbývá volných 12 míst a trenéři se na základní škole Benešova v Pardubicích dočkají bohatých praktických ukázek. „Mladí hráči jsou a budou vždy důležitou součástí seminářů, právě oni trenérům předvádějí jednotlivé pohybové hry,“ prozrazuje Jakub Mokříž v rozhovoru.

3. února se v Pardubicích na základní škole Benešova uskuteční zajímavý seminář na téma pohybové přípravy mládeže formou her, jímž budete společně s Ondřejem Almašim provázet. Na co všechno se trenéři mohou těšit?
Mohou se těšit na přátelskou atmosféru. Nejedná se o klasický seminář, kde trenéři pouze sedí a poslouchají. Do většiny představovaných aktivit účastníky zapojujeme, chceme, aby s námi diskutovali, říkali své poznatky a s ostatními se tak podělili o vlastní zkušenosti. Představujeme pohybové hry z jiného úhlu pohledu, nejen jako formu zábavy a odreagování, ale jako prostředek k rozvoji pohybových schopností.

Budou přítomní i nějací mladí hráči z Pardubic, kteří koučům názorně předvedou jednotlivé hry, nebo si vystačíte sami navzájem?
Mladí hráči jsou a budou vždy důležitou součástí seminářů, právě oni trenérům předvádějí jednotlivé pohybové hry. V ukázkách od dětí dochází k nečekaným situacím (něco nefunguje, někdo dělá něco jinak, …), takové situace vítáme. Společně s účastníky semináře o nastalých problémech diskutujeme, chceme slyšet jejich řešení, názory, … Vždyť ani v tréninku nikdy nejde všechno přesně podle plánu, musíme se na to učit správně reagovat.

Příprava dětí by měla být pestrá, všestranná, a hlavně by je měla bavit

Proč je dle vašeho názoru důležité zařadit do pohybové přípravy různorodé hry?
Zejména příprava dětí by měla být pestrá, všestranná, a hlavně by je měla bavit. Abychom je pro sport nadchli a ne jim ho znechutili. Ideálním prostředkem jsou tedy různé pohybové hry. Děti při nich rozvíjejí konkrétní pohybové schopnosti (podle zaměření hry) aniž by o tom věděly.  

Na seminář je zatím přihlášeno 11 trenérů z 23 možných volných míst. Jakými slovy byste pozval zájemce o rozšíření znalostí, kteří třeba váhají, zda na seminář dorazit?
Jednoznačně bych potencionální zájemce pozval na příjemně a užitečně strávený čas na netradičním semináři pod taktovkou Ondry Almašiho. „Almi“ má vždy vše precizně připravené a promyšlené, každý účastník si ze semináře odnese jiný pohled na využití pohybových her v přípravě dětí. Navíc projdeme, jak by mělo vypadat správné rozcvičení, naučíme se provádět základní posilovací cviky s vlastní vahou a mnoho dalšího.   

Přihlášky a podrobnější informace -> ZDE!

Partneři českého hokejbalu