Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

ilustrační foto
ilustrační foto (autor: Karel Dvořáček)

Osloví kluby myšlenka Ligové komise zřídit ve stávající struktuře soutěží Extraligu juniorů?

Datum: 23. 12. 2017
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Ligová komise ČMSHb Úseku soutěžního hokejbalu přišla s nápadem zařadit do stávající struktury soutěží Extraligu juniorů, která si klade za cíl umožnit klubům vychovat hráče pro nejvyšší seniorské soutěže, dát hráčům prostor se vyhrát v kvalitní soutěži a doplňovat tak kádry extraligových i prvoligových týmů. Jak se na tuto možnost budou asi tvářit kluby?

Extraliga juniorů v minulosti již existovala, aktuálně se tak reálně přemýšlí o znovuzrození této soutěže. Rozhodně by se jednalo o výtečný model, jelikož mnoho nadaných starších dorostenců, kteří ve své kategorii končí, ještě nejsou úplně připraveni na nároky nejvyšší mužské soutěže a jejich vývoj by tak nemusel zakončit šok z extrémního přechodu mezi naprosto výkonnostně rozdílnými soutěžemi. Ligová komise Úseku soutěžního hokejbalu ČMSHb přichází s myšlenkou zřízení nové soutěže od sezony 2018/19 - Extraligy juniorů. To by současně přineslo změnu struktury ročníků ELSD a ELMD,“ je si vědom místopředseda ČMSHb Ing. Milan Hušek.

Pro založení juniorské extraligy je však potřeba značné spolupráce klubů, zrealizovat tento nápad bez jejich názorů prostě a jednoduše nelze. „Plně si uvědomujeme, že takový krok nelze učinit bez znalosti stanoviska klubů jen prostým nařízením,“ míní Ing. Milan Hušek. „Proto Vás i touto cestou oslovujeme s představením této vize. Cílem je zjistit názor klubů na tuto novinku a předběžný zájem o účast v jednotlivých vyjmenovaných kategoriích,“ říká místopředseda ČMSHb.

Každého by jistě zajímalo, jak daleko je tento „projekt“. „Je třeba zdůraznit, že nám v této chvíli jde pouze o průzkum zájmu klubů, o jejich připomínky, návrhy a jakékoli další postřehy. Nejde tedy o žádnou závaznou přihlášku!“ vzkazuje klubům Milan Hušek. „Tato myšlenka byla představena také na semináři HCM 9.12.2017 v Praze,“ dodává Hušek.

Dále je třeba ještě zdůraznit, že návrh počítá se změnu ročníků v jednotlivých soutěžích až po Přebor mladších žáků. Nižší kategorie v této chvíli ponechme stranou, tato otázka bude diskutována s Komisí mládeže ČMSHb následně. Kluby mají na vyjádření čas do 15. ledna, poté budeme čtenáře hokejbal.cz informovat o dalších krocích. „Děkujeme předem všem zástupcům klubů za vyjádření se k této závažné otázce, neboť zpětná vazba je pro nás nepostradatelná,“ upozorňuje Milan Hušek.

Partneři českého hokejbalu