Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Dva finalisté z Plzně a Mladé Boleslavi (2:1ss) na sebe narazili už na semifinálovém turnaji. Kdo se bude radovat na tom finálovém?
Dva finalisté z Plzně a Mladé Boleslavi (2:1ss) na sebe narazili už na semifinálovém turnaji. Kdo se bude radovat na tom finálovém? (autor: Jiří Cícha)

Obhájí mladší dorostenci Letohradu titul? Všechny zápasy živě na TV com!

Datum: 08. 06. 2018
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Již tento víkend 9. – 10.6. se na zimním stadionu ve Světlé nad Sázavou uskuteční finálový turnaj Extraligy mladšího dorostu. Titul z loňského roku bude obhajovat dosud jediný neporažený dorostenecký tým z Letohradu. Přímý postup na FINAL FIVE si také vybojovali hráči pardubického Autoskla a jihočeského Suchdolu nad Lužnicí. Ze semifinálového turnaje se z postupu radovali plzeňští mečouni a mladoboleslavští Tygři. Kdo se nakonec před zraky kamer v přímých přenosech na webu tvcom.cz bude radovat z celorepublikového primátu?

Finálový turnaj ve sportovním areálu Pěšinky ve Světlé nad Sázavou přináší jednoduchý a možná i ten nejspravedlivější formát. Každý z pěti mančaftů totiž odehraje jeden zápas s každým a na konci turnaje proběhne vyhlášení konečného pořadí. To vše se odehraje v živých přenosech na webu https://www.tvcom.cz. První utkání vypukne v sobotu 9.6. úderem desáté hodiny dopolední, kdy se proti sobě postaví vítězové kvalifikační skupiny A a postoupivší mladoboleslavští Tygři ze semifinálového turnaje. Zápas sledujte živě -> ZDE!

V kádrech finalistů reprezentanti i stabilní členové mužských týmů!


Titul budou obhajovat mladší dorostenci Letohradu, kteří v kvalifikační skupině C nepoznali z 24 duelů letošní sezony ani jednou krutost porážky a neztratili jediný bod! 
Ze všech týmů v České republice navíc nastříleli nejvíce gólů (208) a nejméně jich také obdrželi (29). Tahouny týmu jsou jednoznačně Filip Faltus, který celou sezonu patřil do základní sestavy mužského týmu Jelenů v CROSSDOCK Extralize, s nímž vybojoval bronzové medaile. Další reprezentační forvard do 18 let Vojtěch Bogdány a Filip Faltus také soupeřům mohou nahánět strach. Michal Macháček, jenž se v play off nejvyšší mužské soutěže stal v 15 letech důležitým hráčem Letohradu také jistě ukáže svůj um.

Pardubické Autosklo se v loňském ročníku umístilo na 3. místě. Vítěz kvalifikační skupiny A, který v sezoně prohrál po základní hrací době pouze dvakrát, bude zajisté chtít své umístění z loňska vylepšit. Pomoci by mu k tomu měli produktivní útočníci Martin Janeček a Nikolas Langr, kteří ještě s Tomášem Zemanem táhli celou sezonu produktivitu Autosklářů. Na finálovém turnaji se představí i hokejista pardubického Dynama Martin Kubíček a v brance se Pardubice mohou opřít o jednoho z nejlepších gólmanů letošní sezony Radima Hnáta.

Třetím do party na finálovém turnaji ve Světlé nad Sázavou je Suchdol nad Lužnicí, který se v loňském ročníku jen těsně neprobojoval na finálový turnaj, letos tomu ale bylo jinak. Suchdolští ovládli kvalifikační skupinu B, v níž nastříleli 155 branek a po základní hrací době prohráli stejně jako Autoskláři také jenom dvakrát. Tým se může opřít o ofenzivního obránce a svého kapitána Jakuba Laurince, jehož v červenci čeká mistrovství světa v Kanadě hráčů do 18 let. Jihočeská družina se bude také opírat o výkony Davida Brauna, jenž v 26 zápasech letošní sezony nastřádal neuvěřitelných 82 kanadských bodů za 35 tref do černého a 47 asistencí.

Mladoboleslavští Tygři si cestu na finálový turnaj museli ze třetího místa kvalifikační skupiny A proklestit přes neúprosný semifinálový turnaj, v němž se v konečném boji o postup do finále střetli s Hostivaří. Tu Středočeši přemohli 4:3 po prodloužení především díky výtečné práci bratrů Lukáše a Tomáše Lhotových. Prvně jmenovaný v kvalifikační skupině nastřádal 63 kanadských bodů, Tomáš pak 41. O slovo se v důležitých zápasech také často hlásí Daniel Číhala a v brance vládne pevnou rukou Jaroslav Fukárek. Tygři tak na turnaj rozhodně nejedou hrát druhé housle a musí se s nimi počítat. Role „outsiderů“ jim může svědčit. Dokážou právě oni poprvé v sezoně porazit největšího favorita z Letohradu?

Seznam finálové pětky pak „uzavírá“ Plzeň, která se stejně jako Mladá Boleslav musela na finálový turnaj kvalifikovat ještě ze semifinálových bitev. Mečouni se nejdříve v kvalifikační skupině B umístili pouhé čtyři body za Suchdolem nad Lužnicí a v semifinále se prezentovali výtečnými výkony, které vyvrcholily v konečné bitvě o postup s pražským Kert Parkem, kterého porazili 4:3 po prodloužení. Nejen na semifinálovém turnaji, ale celkově v sezoně byl nejvíce vidět nesmírně produktivní Jaroslav Svoboda a Jan Miksan. Michal Galla Romanem Poláčkem pak jen dokreslují vyrovnanost plzeňského kádru, kde prakticky každý může dát gól a soupeři tento tým rozhodně nesmí podcenit. Plzeňští v loňském roce prohráli až ve finále s pozdějším mistrem z Letohradu. Mečouni tak Jelenům mají co vracet.

Rozpis finálového turnaje:


Sobota 9.6.2018

10:00 HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Tygři Mladá Boleslav -> ŽIVĚ ZDE!
12:00 SK Suchdol nad Lužnicí vs. SK Hokejbal Letohrad -> ŽIVĚ ZDE!
14:00 HBC Plzeň vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice -> ŽIVĚ ZDE!
16:00 HBC Tygři Mladá Boleslav vs. SK Suchdol nad Lužnicí -> ŽIVĚ ZDE!
18:00 SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Plzeň -> ŽIVĚ ZDE!

Neděle 10.6.2018

08:30 SK Suchdol nad Lužnicí vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice -> ŽIVĚ ZDE!
10:30 SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Tygři Mladá Boleslav -> ŽIVĚ ZDE!
12:30 HBC Plzeň vs. SK Suchdol nad Lužnicí -> ŽIVĚ ZDE!
14:30 HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. SK Hokejbal Letohrad -> ŽIVĚ ZDE!
16:30 HBC Tygři Mladá Boleslav vs. HBC Plzeň -> ŽIVĚ ZDE!

Partneři českého hokejbalu