Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Tomás Lhota patří k největším tahounům juniorů Mladé Boleslavi.
Tomás Lhota patří k největším tahounům juniorů Mladé Boleslavi. (autor: Iva Janoušková )

Nemyslet negativně a stále se někam posouvat, má jasné priority Tomáš Lhota

Datum: 28. 11. 2019
Autor: Roland Baxa
Sdílej přes:

Mladoboleslavský Tygr Tomáš Lhota zatím předvádí v letošní sezóně Extraligy juniorů skvělé výkony a v 11 zápasech započítaných ve statistikách si zatím připsal 30 kanadských bodů za 13 branek a 17 asistencí. Tato skvělá bilance mu zatím vynáší druhé místo v kanadském bodování, ale Tomáš neskrývá své zklamání z týmových výkonů, které jsou podle jeho slov jako na houpačce. Mladý hokejbalista, který obdivuje Philla Kessela, se rozpovídal v rozhovoru o reprezentačních zápasech na Slovensku, dosavadní sezóně, ale i o cílech do budoucna.

Postup do play off je povinností


Tomáši, zatím se držíte v popředí kanadského bodování Extraligy juniorů. Jak byste hodnotil začátek sezóny?
Z osobní stránky se zatím daří, pravidelné sbírání bodů je určitě dobré, ovšem to je k ničemu, dokud máme týmové výsledky jako na houpačce. Střídají se dobré zápasy s těmi horšími. Podle toho také vypadají výsledky a postavení v tabulce.

Jaké jsou letošní cíle pro Tygry z Mladé Boleslavi? Není 10. místo zatím zklamáním?
Určitě je to zatím velké zklamání, přeci jenom máme stále v hlavách minimálně postup do play off, klidně nějaké vyšší mety, ale to se všechno bude odrážet od našich výkonů v základní části.

Denně na hokejbalovém hřišti


V prosinci Vás čekají přípravné zápasy na Slovensku za reprezentaci U18, jak se na tyto zápasy těšíte?
Samozřejmě, že se velmi těším. Myslím, že je to skvělá příprava, nic se nevyrovná přímé konfrontaci s nějakým ze špičkových světových týmů!

Jak vypadá Váš běžný týden po sportovní stránce? Trénujete i mimo hokejbalové hřiště?
Na hřišti trénuji většinou pětkrát týdně, o víkendech pak zpravidla mívám zápasy v sobotu i v neděli. Mimo hokejbal ve výsledku nezbývá příliš času na ostatní aktivity, ale bez nějakého fotbálku nebo podobných sportů se to samozřejmě neobejde.

Užívám si vše, co můžu


Máte nějaký sportovní vzor, který Vás ovlivňuje ve sportovní kariéře?
Vzorů je určitě spoustu, nejvíce mezi nimi ale vyniká hokejista Phil Kessel (útočník hokejové NHL) pro své rychlé nohy a skvělou střelu kombinovanou s citem na góly. Jinak vzhlížím ke každému, od koho mohu cokoliv okoukat nebo se něco přiučit.

Jaké jsou Vaše hlavní cíle v životě a hokejbale?
V životě si nedávám nějaké cíle, prostě si užívám vše, co jde a snažím se nemyslet moc negativně. V hokejbalu je můj hlavní cíl se stále někam posouvat a zlepšovat, jak to jenom půjde.

Partneři českého hokejbalu