Letohradští mladší dorostenci oslavili obhajobu exraligového titulu!
Letohradští mladší dorostenci oslavili obhajobu exraligového titulu! (autor: Hokejbal tým ČMSHb)

Letohrad neporažen 34 zápasů v řadě! Jeleni obhájili titul v Extralize mladšího dorostu

Datum: 11. 06. 2018
Autor: Filip Červinka

Letohradští mladší dorostenci dokonali velkou senzaci, když se na finálovém turnaji ve Světlé nad Sázavou prezentovali výtečnými výkony, ani jednou neprohráli a dokráčeli si pro obhajobu titulu z loňského ročníku. Jejich vítězná série i s loňskou čtvrtfinálovou skupinou a finálovým turnajem tak činí rovných 34 vyhraných zápasů v řadě, 33 utkání neztratili jediný bod a Jeleni naposledy prohráli 23.4.2017 po nájezdech se Suchdolem. Ten jim hned v prvním finálovém utkání nadělal největší problémy ze všech soupeřů, pak už to byla pouze Letohradská jízda. Plzeň obhájila loňské stříbro apardubické Autosklo zase bronz.

Pětice nejlepších týmů kategorie mladšího dorostu se o víkendu sjela na zimní stadion ve Světlé nad Sázavou. Hned úvodní duel mezi pardubickým Autosklem obhajujícím bronzové medaile z loňského ročníku a mladoboleslavskými Tygry nabídl vyrovnanou partii. Po druhé třetině byl stav zápasu vyrovnaný 2:2, ve třetí periodě se Boleslav navíc dostala do vedení, ale Janeček se Šťastným z pardubického Autoskla dokázali utkání ještě zvrátit ve svůj prospěch a Pardubice slavily povedený vstup do turnaj.

Druhý duel přinesl zajímavou bitvu, v níž obhájce titulu z Letohradu měl být proti Suchdolu nad Lužnicí jasným favoritem, ale Suchdolští hokejbalisté se dostali do vedení 3:1 už v úvodní patnáctiminutovce a s Letohradem to nevypadalo vůbec dobře. Jeleni ale stihli zásluhou Faltuse do konce první třetiny ještě snížit a průvan o přestávce v kabině zafungoval natolik, že Letohrad rozpoutal ve druhé třetině gólový uragán a obrátil vývoj duelu ve svůj prospěch. Jihočeši se ale nevzdávali a 12 minut před koncem utkání snížili na 4:5. Jeleni si ale duel nakonec pohlídali a pokračovali na dlouhotrvající vítězné vlně.

V pořadí už třetí klání proti sobě svedlo plzeňské Mečouny a pardubické Autoskláře, tedy medailisty z loňského ročníku. Po první periodě nesmírně vyrovnaného zápasu přišla prostřední rozhodující část. V rozmezí 23. – 26. minuty padly všechny branky tohoto duelu, o jednu více však vstřelila Plzeň a Autoskláři si na turnaji připsali první porážku. Mladoboleslavští Tygři následně rozcupovali družinu ze Suchdolu, jež byla nejspíše unavená z náročného duelu s nabitým Letohradem. O závěrečné sobotní utkání se pak v repríze loňského finálového duelu postarali letohradští a plzeňští hokejbalisté. Pánem na hřišti byl hlavně Letohrad, jenž ani jednou neinkasoval a v přední linii doslova řádil.

Plzeň si to s Autosklem rozdaly na dálku o vicemistra, Boleslavi došla šťáva

První nedělní utkání započalo rychlým vedoucím gólem pardubického hráče Zemana, který tak vsadil jihočeský Suchdol po necelé minutě do hodně nepříjemné situace. První část však nakonec přinesla celkem vyrovnanou podívanou, zbytek utkání ale patřil Autosklářům, kteří se radovali z vítězství nad Suchdolem 7:1. Následně se do akce opět pustil obávaný Letohrad, jenž se zásluhou Gela dostal proti Mladé Boleslavi do vedení, avšak ta po trefě Číhaly dokázala srovnat na 1:1 a tento stav vydržel až do konce úvodní patnáctiminutovky. Od prostřední části se ale mezi tři tyče svého oponenta trefovali už pouze Jeleni z Letohradu, kteří si dokráčeli pro třetí výhru v řadě na finálovém turnaji a na milimetr se přiblížili obhajobě titulu.

Třetí nedělní utkání slibovalo zajímavý střet, kdy se proti sobě postavili hráči Plzně a Suchdolu nad Lužnicí, kteří na sebe už několikrát narazili v kvalifikační skupině B. Úvodní část finálového klání nabídla po jedné brance na každé straně a o osudu utkání nakonec rozhodla druhá třetina, v níž se Plzeň propracovala do dvoubrankového vedení, které udržela až do konce zápasu a směřovala tak za obhajobou titulu extraligových vicemistrů.

Předposlední duel celého finálového turnaje se nesl v duchu východočeského derby mezi pardubickým Autosklem a letohradskými Jeleny. Hned v první minutě se z vedoucí branky radoval mužskou extraligou ošlehaný Michal Macháček, který v deváté minutě přidal ještě jeden gól a ráz duelu byl jasný, navíc když se Letohrad po druhé patnáctiminutovce radoval ze čtyřbrankového trháku. Jeleni nakonec duel ovládli 5:1 a zaslouženě se radovali z titulu. Plzeň si pak na závěr poradila s Mladou Boleslaví a oslavila obhajobu stříbrných medailí z loňského roku.

Konečné pořadí finálového turnaje Extraligy mladšího dorostu:

1. SK Hokejbal Letohrad – 18:6 – 12 bodů
2. HBC Plzeň - 9:7 – 9 b.
3. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – 13:11 – 6 b.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. HBC Tygři Mladé Boleslavi – 11:14 – 3 b.
5. SK Suchdol nad Lužnicí – 8:21 – 0 b.

Výsledky finálového turnaje Extraligy mladšího dorostu:

Sobota 9.6.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Tygři Mladá Boleslav 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky:
5. Moravec (Kubíček, Geisler), 16. Janeček (Langr, Licek), 34. Janeček (Langr), 39. Šťastný (Moravec) – 18. Lhota L. (Lhota T.), 26. Lhota L. (Šíma), 32. Číhala (Šíma, Lhota T.).
Střely:
28:27, vyloučení: 5:3, využití přesilovek: 0:2, oslabení: 0:0, diváků: 65, rozhodčí: Cícha, Gráca.

SK Suchdol nad Lužnicí vs. SK Hokejbal Letohrad 4:5 (3:2, 0:3, 1:0)
7. Apfelthaler, 11. Braun, 14. Dohnal (Braun, Bašta), 33. Braun (Pavlík) – 4. Bečka (Bogdány), 14. Faltus (Bečka), 24. Bogdány (Faltus, Hubálek M.), 27. Macháček (Faltus, Bogdány), 29. Bečka (Gelo).
Střely:
27:30, vyloučení: 3:4, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 75, rozhodčí: Pleško, Vokurka.

HBC Plzeň vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
23. Chramosta (Deja), 24. Poláček (Svoboda) – 26. Janeček (Licek, Hálek).
Střely:
28:26, vyloučení: 7:10, využití přesilovek: 2:0, oslabení: 0:1, diváků: 80, rozhodčí: Gráca, Prudík.

HBC Tygři Mladá Boleslav vs. SK Suchdol nad Lužnicí 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
11. Lhota T. (Lhota L.), 20. Šíma (Lhota T., Lhota L.), 24. Lhota L. (Šíma, Lhota T.), 25. Číhala (Pohl), 29. Šíma (Lhota L.), 36. Číhala – 15. Braun (Laurinc), 16. Braun (Laurinc).
Střely:
29:23, vyloučení: 5:0, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0, diváků: 80, rozhodčí: Cícha, Vokurka.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Plzeň 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
12. Macháček (Bogdány), 29. Macháček (Bečka, Bogdány), 30. Hubálek O. (Faltus), 33. Bečka (Nečas).
Střely:
28:23, vyloučení: 4:3, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0, diváků: 45, rozhodčí: Pleško, Prudík.

Neděle 10.6.

SK Suchdol nad Lužnicí vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:7 (1:2, 0:3, 0:2)
12: Laurinc – 1. Zeman (Langr), 6. Kubíček (Moravec), 22. Zeman (Janeček), 27. Mach (Kubíček, Moravec), 29. Kubíček, 32. Langr (Janeček, Zeman), 43. Moravec (Kubíček).
Střely:
13:26, vyloučení: 3:5, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:1, diváků: 65, rozhodčí: Cícha, Prudík.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Tygři Mladá Boleslav 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
4: Gelo (Faltus), 25. Faltus (Bečka), 36. Faltus (Bečka), 43. Levý (Lux) – 5. Číhala.
Střely:
30:21, vyloučení: 5:3, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 75, rozhodčí: Gráca, Vokurka.

HBC Plzeň vs. SK Suchdol nad Lužnicí 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
12. Pecka, 16. Galla (Poláček, Reiser), 21. Miksan (Pecka) – 10. Dohnal (Braun, Laurinc).
Střely:
28:22, vyloučení: 7:6, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 75, rozhodčí: Cícha, Pleško.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. SK Hokejbal Letohrad 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
36. Kubíček (Moravec) – 1. Macháček (Bogdány, Bečka), 9. Macháček (Faltus), 20. Faltus (Macháček), 22. Šafář (Levý, Nečas), 33. Hubálek M. (Faltus).
Střely:
19:23, vyloučení: 5:3, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0, diváků: 95, rozhodčí: Prudík, Vokurka.

HBC Tygři Mladá Boleslav vs. HBC Plzeň 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
18. Číhala (Lhota L.) – 9. Klasna (Deja, Chramosta), 16. Miksan (Deja, Klasna), 25. Poláček (Reiser), 39. Miksan (Bouší).
Střely:
26:28, vyloučení: 4:2, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 120, rozhodčí: Gráca, Pleško.