Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Samuel Kucharčík táhnul na podzim tým Hostivaře útočící na přímý postup na finálový turnaj.
Samuel Kucharčík táhnul na podzim tým Hostivaře útočící na přímý postup na finálový turnaj. (autor: fcb HBC Hostivař)

Kucharčík ovládl bodování i střelecké hody v divizi Západ, nejlepší asistenti v Plzni

Datum: 10. 01. 2019
Autor: Filip Červinka
Sdílej přes:

Seriál statistického shrnutí podzimní části jednotlivých soutěží pokračuje. Po Extralize juniorů jsme se přesunuli k Extralize dorostu – divize Západ. Samuel Kucharčík z Hostivaře ovládl jak kanadské bodování, tak „soutěž“ o krále střelců a do jarní části bude vstupovat oproti svým oponentům v nejlepší pozici. Zajímavá situace se udála mezi nejlepšími nahrávači, kterým vládne trio plzeňských hokejbalistů. Nejlepší defenzivou se na podzim prezentovala Hostivař, která svede právě se západočeskými mečouny největší souboj o vítězství západočeské divize. Podívejte se na podrobnější rozbor statistik, který naleznete v článku!

Berounský express Krbec se snaží sesadit vládnoucí trio


Na čele kanadského bodování se před jarním pokračováním usadil Samuel Kucharčík, který si v 11 zápasech připsal úctyhodný počet 19 gólů a navrch přidal 7 asistencí, což mu v součtu vyneslo 26 kanadských bodů. Těsně za ním v závěsu se ale nachází Jiří Štěpánek z Prachatic, který disponuje stejným bodovým ziskem, avšak k tomu potřeboval o jeden zápas více než odehrál Kucharčík a připsal si o jeden gól méně. Elitní trojici produktivity uzavírá plzeňský forvard Matěj Deja, jenž si ve 13 duelech přišel na 24 kanadských bodů se ziskem 13 gólů a 11 asistencí. Dalo by se říci, že se s ním o třetí pozici kanadského bodování dělí jeho souputník z Plzně Jan Miksan, který posbíral stejný počet bodů, ale potřeboval k tomu o jedno utkání více, proto se nachází „až“ na „bramborovém stupínku“.

Mezi střelci se nic nemění. Pořadí na čele zůstává nachlup stejné jako je tomu v případě kanadského bodování. Na korunku krále střelců si nejvíce myslí Samuel Kucharčík, který do protivníkových sítí nasázel nejvíce gólů (19). Za ním se drží Jiří Štěpánek se ziskem 18 tref do černého a Matěj Deja oplývá třinácti zásahy. Do popředí se ale tlačí talentovaný útočník z Berouna oblékající dres Keltů. Marek Krbec nastřílel ve 12 podzimních duelech 13 gólů! Čtvrtou pozici okupuje také v tabulce nahrávačů, v níž se pyšní devíti přesnými gólovými pasy. Elitní trojice jinak absolutně pochází z Plzně. Jaroslav Svoboda nastřádal neuvěřitelných 15 asistencí v pouze 9 odehraných zápasech. Jan Miksan v průměru nasbíral jednu asistenci za utkání a TOP 3 uzavírá Matěj Deja s 11 nahrávkami.

Nejlepší procentuální úspěšností zákroků se pyšní Günther!


Gólmanským statistikám minimálně do startu nezadržitelně se blížící jarní části bude vládnout hostivařský strážce svatyně Marek Skalický, jenž odchytal 7 klání a v průměru za jeden zápas obdržel pouze 1,14 gólů. Procentuální úspěšnost zákroků pak vyšvihnul na 91,58%. Vůbec nejlepší procentuální úspěšností zákroků však oplývá v pořadí druhý nejlepší gólman Jakub Günther z kádru berounských Keltů, jenž se pyšní cifrou 94,23% a v průměru za jedno utkání obdržel jen 1,33 gólů. Elitní trojici brankářů uzavírá Jakub Šlechta z Plzně, který odchytal z TOP trojky nejvíce zápasů (11) a v nich v průměru za jedno utkání obdržel 1,45 branek.

A jak se vedlo týmům? Berounští Kelti předváděli gentlemanskou hru, protože se v tabulce slušnosti týmů umístili na 1. místě, když v průměru za jedno utkání pykali na lavici hanby pouze 6,00 minut. Nejproduktivnějším týmem se stala Plzeň, která ale na rozdíl od druhé Hostivaře odehrála o dva zápasy více. I tak je 68 vstřelených gólů pro soupeře doslova strašákem. Nejpevnější a nejpečlivější defenzivní hráz vystavěla Hostivař s 20 obdrženými góly z 12 duelů. Pražská družina má ale odehrané o dva zápasy méně, takže se i v těchto statistikách budou dít v jarní části značná škatulata.

Partneři českého hokejbalu