Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Na jedné straně radost z přímého postupu, na straně druhé smutek z konce sezony.
Na jedné straně radost z přímého postupu, na straně druhé smutek z konce sezony. (autor: hbc-hostivar.rajce.idnes.cz)

Konec základní části Extraligy staršího dorostu přinesl kanónady favoritů

Datum: 12. 04. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Je dobojováno! Alespoň v základní skupině Extraligy staršího dorostu. Všech šestnáct celků se utkávalo mezi sebou a pouze dvanáctka může jít dál. Sezona tak skončila pro celky Jihlavy, Olomouce, Chomutova a Nového Strašecí. První čtveřice naopak na svého soupeře bude muset ještě čtrnáct dní počkat, protože se díky svému umístění vyhnula osmifinále, které startuje již tento víkend.

Už v pátek se střetlo Kovo s Chomutovem, které přineslo jasnou střeleckou převahu domácích, branky však padaly na obou stranách. Co se týče skóre držel Chomutov se svým soupeřem krok a o vítězi musela rozhodnout až samostatná střílení, v nichž byli úspěšnější hosté, kteří zvítězili 5:4. Třetí příčku udržel i díky sobotní výhře Hradec Králové, který si poradil s Jihlavou 5:2.

Hned pět celků zakončilo sezonu s čistým kontem. Jako první svému soupeři nedovolily skórovat Dobřany, jež si poradily s Pískem 2:0. O čtyři branky více vstřelilo Ústí, které porazilo Chomutov 6:0 a díky výhře udrželo šesté místo. „Některé ztráty mrzí, ale cíl udělat play-off jsme splnili. Co se týče umístění, tak asi odpovídá kvalitám a rozpoložení týmu,“ zhodnotil celou základní část ústecký Radek Rop.

Stejným výsledkem skončilo také utkání mezi Autosklem a Kovem, které jasně vyhráli domácí. „Před zápasem jsme si řekli, že naše výkony chceme před blížícím se play-off zvednout, tlačit se hodně do brány a více střílet. Dokonce jsme se i s trenéry vsadili, jestli zvládneme vystřelit čtyřicet střel za zápas. Tolik střel jsme tedy neměli, ale myslím, že jsme hráli dobře a herně se naladili na vyřazovací část soutěže,“ byl spokojený tříbrankový střelec Autoskla Jan Strouhal.

Plzeň, Hostivař a Kladno si před play-off s chutí zastřílely

Dokonce devíti brankami vyprovodila Plzeň Stříbro. Zatímco Plzeň na svého dalšího soupeře čeká, Stříbro čeká Kladno, kterému utekl přímý postup o jediný bod. „Poslední zápas základní části jsme chtěli odehrát v klidu, s radostí, a především bez zranění. To jsme zvládli, zápas se hrál na jednu branku a škoda jen těch spousty neproměněných příležitostí. To už je ale pryč a pro nás teď začíná příprava na "novou" soutěž, začíná se od nuly a je potřeba se co nejlépe připravit na prvního soupeře,“ je si vědom trenér Plzně Tomáš Semera.

Poslední tým, který nedovolil svému soupeři skórovat, bylo Kladno, které porazilo Nové Strašecí 14:0. Ani tato vysoká výhra mu však první čtveřici nezaručila a soutěž pro něj pokračuje už v sobotu. Čtvrté místo naopak patří Hostivaři, jež si na závěr základní části také pořádně zastřílela, proti Olomouci zvítězila 16:2.

Z hattricku se radovali hned dva hráči, Dominik Zámečník a Josef Vosátka. „Pro vysokou výhru jsme si doslova došli. Soupeř přijel jen s osmi hráči do pole a bylo jasné, že naší početné sestavě nemůže stačit. V teplém počasí se ale nehrál až na několik povedených kombinací moc pěkný hokejbal. Byla to pro oba týmy spíše povinnost. Nyní nás čekají dva týdny volna, ve kterých se pokusíme co nejlépe připravit na čtvrtfinálového soupeře,“ odkrývá plány trenér Hostivaře Ondřej Novák.

Osmifinále play-off Extraligy staršího dorostu:

HBC Kladno (5.) vs. HC Buldoci Stříbro (12.)
Elba DDM Ústí nad Labem (6.) vs. TJ KOVO Praha (11.)
TJ Snack Dobřany (7.) vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová (10.)
HC ŠD Písek (8.) vs. HbK Karviná (10.)

Předkolo vyřazovacích bojů v podobě osmifinále začíná prvními zápasy na hřištích po základní části hůře postavených celků. Hraje se pouze na dva vítězné duely, takže na sebemenší zaváhání není prostor.

Partneři českého hokejbalu