Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kristýna Mačátová společně se svým týmem chvíli po zisku titulu.
Kristýna Mačátová společně se svým týmem chvíli po zisku titulu. (autor: Ondřej Novotný)

Jediná dívka na dorosteneckém finále. Do školy jsme se nechystali, směje se Mačátová

Datum: 18. 06. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Už je to skoro měsíc, co se v Kutné Hoře uskutečnil finálový turnaj mladších a starších dorostenců. U prvně jmenované kategorie došlo hned v prvním semifinálovém duelu na velké překvapení, které Letohrad dovršil o den později a po jednoznačném výsledku získal i titul mistra republiky! Nechyběla u toho ani osmnáctiletá Kristýna Mačátová, která byla sice na finálovém víkendu jedinou dívkou, ovšem i tak dokázala zaslouženě dosáhnout na zlatou medaili!  

V deseti a titul? Paráda!

Kristýno, jak zpětně hodnotíte finálový turnaj nedávno skončené sezony?

Paráda! Trenér mě sice na ty poslední dva zápasy přeřadil z obrany do útoku, takže jsme si musela rychle zorientovat, ale šlo mně to rychle. (usmívá se) Máme super partu a už od začátku jsem věřila, že to v Kutné Hoře urveme a odvezeme si velký úspěch!

K tomu však nevedl vůbec lehký první z posledních dvou kroků, museli jste si totiž poradit s téměř neporazitelnou Hostivaří, a to se vám povedlo!

Bylo to skvělé, oni nás všichni brali jako outsidery a my jsme tak všechny dokázali dokonale překvapit. Myslím si, že navíc právem a titul tak máme zaslouženě.

Byla velká radost v kabině, když jste se stali podstatě jedněmi z prvních přemožitelů Pražanů v sezoně?
Neskutečná. (směje se) Samozřejmě, že jsme všichni věřili, ale popravdě jsme asi nečekali, že by se nám to skutečně mohlo povést. V deseti převálcovat tým, který, jak říkáte, v ročníku podstatě skoro neprohrál, to bylo opravdu super!

Jak už jsme zmínili, po semifinále se vám však povedl ještě větší úspěch, a to v podobě jednoznačné dominance ve finále a zaslouženého titulu…
Plzně jsme se vůbec nezalekli a šli jsme do toho od začátku po hlavě. V kabině jsme si říkali, že je to náš poslední zápas sezony a i díky tomu se nám to povedlo možná urvat na naší stranu.

Moje druhá zlatá, této si ale cením hodně!

Jaké je to nastupovat proti klukům a hrát ve víceméně klučičím týmu? Jste menšího vzrůstu, a to vám asi v některých situacích na hřišti příliš nepřidává, že?

(rozesměje se) Je to tak, mám 157 centimetrů a občas nastupuji proti klukům, kteří mají skoro dva metry. Ale už jsem si nějak dokázala zvyknout, osm let je zkrátka osm let. (usmívá se)

Je pro vás stále čerstvý titul s mladším dorostem zatím tím nejcennějším, čeho jste v hokejbalu dokázala?
Ano, asi to tak je, mám sice ještě jednu zlatou medaili z přípravky, kde jsem mimochodem byla zase větší než moji protihráči (směje se), ale úspěch s mladším dorostem řadím nejvýše.

Už jste to prozradila, že jste na finále jeli jen s deseti lidmi do pole. Vy jste nastupovala ve druhé lajně, která byla ve finále taková…

Udržovací, jen to řekněte. (směje se)

Ale v dobrém slova smyslu! Na hřišti jste byli jednoznačně taktéž užiteční, jaké byly vaše další úkoly?
Když jsme hráli my, tak si naši nejlepší hráči především museli odpočnut. Ale je to tak, určitě si nemyslím, že jsme tam byli někdo navíc, dělali jsme totiž tu potřebnou černou práci. Především jsme bránili, a když jsme dostali míček, tak jsme ho měli bezpečně vyhazovat z naší třetiny.  

Ještě poslední otázka, jaké byly oslavy titulu?
Velké, do školy jsme se druhý den rozhodně nechystali. (směje se)

Partneři českého hokejbalu