Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jakub Wŕobel vpravo má ve svém bratrovi Tomášovi velký vzor.
Jakub Wŕobel vpravo má ve svém bratrovi Tomášovi velký vzor. (autor: Osobní archiv Jakuba Wróbela)

Jakub Wróbel: Velkou zásluhu na mých začátcích má brácha Tomáš

Datum: 10. 01. 2019
Autor: Vojtěch Filipiec
Sdílej přes:

Tomáše Wróbela není nutno kterémukoliv hokejbalovému příznivci dlouze představovat. Věděli jste však, že kanonýr pražského Kert Parku má neméně talentovaného mladšího bratra, jenž nyní válí v barvách dorosteneckého Sokolu Poruba? Čtrnáctiletý Jakub Wróbel působí v ostravském klubu na střídavé starty z mateřské Karviné a vede se mu náramně! Půjde mladší Jakub ve stopách hvězdného útočníka mistrovského Kert Parku a reprezentace?

Střídavé starty z mateřské Karviné


Dorostencům ostravské Poruby se sice postup ze základní skupiny divize Východ vzdaluje, avšak atak třetí příčky tabulky je stále ve hře. Ostravané se bohužel ve většině zápasů nemohou opřít o početnější sestavu, díky které by jejich umístění mohlo být ještě lepší. Dopomáhat k lepším výsledkům se snaží právě i talentovaný útočník Jakub Wróbel, jehož průměr téměř jednoho kanadského bodu na zápas a spolupráce se spoluhráči z Karviné je pro ostravský tým velmi přínosná.

Kubo, ty jsi ještě loni hrál v Karviné za starší žáky a dorost. Pro tuto sezónu byly tobě a třem tvým spoluhráčům domluveny střídavé starty do ostravské Poruby. Přicházelo v úvahu angažmá v jiném klubu? Jak se vlastně tato možnost zrodila?
Přesně tak, loni jsem ještě hrál v Karviné za žáky i starší dorost. Ten se letos bohužel u nás zrušil. Trenér ale chtěl, abychom se nadále zlepšovali, a tak mně a mým spoluhráčům tyto střídavé starty domluvil. O jiném klubu jsme neuvažovali.

Prozatím ještě navštěvuješ základní školu. Máš v plánu přihlášku na některou z blízkých středních škol, nebo jsi uvažoval i nad skloubením školy a hokejbalu v některém ze vzdálenějších měst?
Uvažoval jsem o studiu na střední škole v Praze, kde bych byl blíž bráchovi a měl bych možnost hrát v některém z tamních klubů. To byl ale jen můj nápad, ze kterého nakonec sešlo. Po základce bych rád studoval u nás v Karviné na Střední průmyslové škole.

Máš velký vzor ve starším bratrovi. To právě on tě přivedl k hokejbalu, nebo kdo stál za tvými hokejbalovými začátky?
V první třídě jsem začal hrát hokej, ten se mi však příliš nezamlouval. Potom jsem navštívil zápas karvinských hokejbalistů, kde hrál i brácha. Chtěl jsem si hokejbal vyzkoušet, a tak to začalo.

Je pro tebe cíl stejně jako on hrát v nějakém větším klubu v Česku, nebo budeš chtít zůstat věrný Moravskoslezskému kraji?
Minimálně do doby, než ukončím střední školu, bych chtěl zůstat v Karviné. Dál se uvidí.

Kondici je třeba udržovat neustále


Kde a kolikrát týdně trénuješ? Zkoušíš se připravovat i nějak individuálně?
Během sezóny máme tréninky třikrát týdně, teď přes zimní období máme přípravu v tělocvičně a posilovně. Občas si s kamarády přidáme individuální tréninky, kde pracujeme na zlepšení kondice.

Je pro tebe zimní příprava „zlo“ a musíš se přemlouvat, nebo sis na tvrdý dril zvykl?
Samozřejmě mám raději tréninky na hřišti, ale moc dobře si uvědomuji, že přes zimu kondici v tělocvičně udržovat musíme. Posilovna, kruhové tréninky a podobné mě sice až tak nebaví, ale jak říkám, je to třeba.

Mohl bys už v takhle mladém věku říct, který trenér nebo třeba jiná osoba ti nejvíce vyhovoval a kdo nejvíce stojí za tvými úspěchy a formou?
Od doby, kdy jsem začal hrát hokejbal, mě vedli celkem tři trenéři. Každý vedl trénink jinak, ale vždy se mi líbily. Nemohu teda říct, že by byl někdo nejlepší. Velkou zásluhu na tom samozřejmě má i můj brácha Tomáš.

Wróbel si vyzkoušel i reprezentační kempy


V roce 2018 jsi byl několikrát nominován na sraz reprezentace U14. Kterých akcí ses zúčastnil a jak se ti zamlouvaly? Vyzkoušel sis v rámci kempů třeba nějaká nová cvičení, která jsi z klubu neznal?
Zúčastnil jsem se například kempu v Pardubicích, či Plzni. Tréninky se mi hodně zamlouvaly a také se v nich objevilo spousta novinek, což jsem uvítal. Něco jsem naopak znal z klubu.

Dokázal bys i přes svůj nízký věk stanovit své hokejbalové priority? Čeho bys v hokejbalu rád dosáhl?
Sen, jako asi pro každého hráče, je zahrát si na mistrovství světa. Dávám tomu však volný průběh a budu si dávat postupné cíle podle vývoje kariéry.

Partneři českého hokejbalu