Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Šimon Moravec zakončil extraligový rok ve své kategorii brankou a nahrávkou.
Šimon Moravec zakončil extraligový rok ve své kategorii brankou a nahrávkou. (autor: Ondřej Novotný)

Hradec jsme přehráli naší bojovností, ohlíží se za posledním zápasem v roce Moravec

Datum: 13. 12. 2017
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

Všechny hokejbalové soutěže v České republice už druhý týdnem leží v zimním spánku. Naposledy se tak ještě ohlédneme za jedním ze skutečně posledních zápasů v roce 2017. Tím bylo i východočeské derby v Extralize staršího dorostu, kde dokázaly Pardubice přehrát Hradce Králové a dvěma body k tomu přispěl také člen reprezentace hráčů do 20 let Šimon Moravec, jenž se rozpovídal pro náš web. 

Moje branka mě těší, nakopla nás 

První třetina se začala lépe vyvíjet pro domácí, kteří se po chvilce dostali do jednobrankového vedení. Hradečtí pak také vypustili své ofenzivní zbraně, branka v první části padla ale už jen jedna, a to navíc do sítě hostů, takže Pardubice odcházely do kabin s bezpečným vedením 2:0. „Na psychiku to bylo určitě hodně důležité, do další části jsme mohli jít s klidnou hlavou,” věděl Šimon Moravec, který se podílel na druhé trefě asistencí, své slovo si vzal ale především až ve druhém pokračování.  

Hradečtí totiž nejprve po příchodu z kabin snížili a vypadalo to s nimi tak rázem lépe. Netrvalo ale dlouho a Piráti si nepohlídali jednu ze situací ve vlastním oslabení. Moravec tak dostal míček na červenou čáru za obranu a měl příležitost poslat Autoskláře do dvoubrankového trháku. „Tomáš Zajíček mi výborně nahrál a já jsem svůj samostatným únik zakončil střelou mezi nohy brankáře. Myslím, že tato trefa nás nastartovala a od té doby jsme byli lepší,” měl radost autor bilance 1 plus 1. 

Piráti to však i nadále nevzdali a snažili se to domácím alespoň co nejvíce znepříjemňovat, konec druhé periody se tak nesl ještě v duchu dalších branek a v konečném výsledku 4:2. „Myslím, že Hradec byl velice kvalitní soupeř. My jsme ho ale přehráli bojovností a více jsme se tlačili do brány, což podle mého rozhodlo,” přemítal Moravec. 

Už byla zima, příprava ale bude naštěstí v teple 

Každé východočeské derby napříč všemi sporty se vždycky odehrává v atraktivní atmosféře, tedy i v hokejbalové Extralize staršího dorostu. „S klukama se známe z reprezentace, rivalita tam ale i tak je, je to prostě derby,” usmíval se Moravec a pokračoval: „Vždycky se před zápasem hecujeme, ale samozřejmě jen do nějaké slušné míry, zápas má pro nás pokaždé zajímavý náboj.” 

I tento souboj tak zaklapl za letošním hokejbalovým rokem své brány. Na hráče tak nyní čeká zasloužené volno, které ale zanedlouho vystřídá zimní dril, jenž borce bude připravovat na každoroční vrchol soutěže. „Při posledním zápase už byla zima, s klukama se těšíme na pauzu, která nám teď začíná a také na play off, které je náš cíl a chceme znovu udělat co nejlepší výsledek. Trénovat budeme přes zimní období v teple, takže to bude super prostředí na to, připravit se do co nejlepší formy,” uzavírá Moravec.

Partneři českého hokejbalu