Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mladá Boleslav se s favorizovanou Hostivaří statečně rvala až do konce.
Mladá Boleslav se s favorizovanou Hostivaří statečně rvala až do konce. (autor: hbc-hostivar.rajce.idnes.cz)

Extraligu juniorů vede Kert Park, Autosklo jen těsně porazilo Plzeň

Datum: 19. 09. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Už pouze jediný tým čeká na start soutěže Extraligy Juniorů. O víkendu se totiž odehrálo hned šest zápasů, do kterých poprvé zasáhlo pět celků. Nejlépe se zatím daří Kert Parku, který má však jako jediný odehrané tři zápasy. Na paty mu šlape další z pražských týmů, Hostivař však ztratila v utkání s Letohradem jeden bod, tentokrát ale udržela čisté konto. Nejvíce branek vstřelil Kert Park, jenž mířil přesně hned sedmkrát a jeho řádění odnesl Hradec.

Výsledky:

HC Buldoci Stříbro vs. TJ Snack Dobřany 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky:
45. Tintěra (Svoboda, Rejda) – 4. Truchlý (Matoušek), 4. Truchlý (Matoušek), 16. Truchlý (Matoušek), 27. Brtník (Truchlý).

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC ALPIQ Kladno 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
3. Faltus (Macháček), 13. Faltus (Lux, Manučarjan), 21. Faltus (Lux, Hubálek O.), 23. Macháček (Faltus), 30. Macháček (Šafář, Faltus) – 17. Kamenář (Tor, Stříbrný), 44. Procházka (Teinitzer, Kamenář).

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Plzeň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

HBC Tygři Mladá Boleslav vs. HBC Hostivař 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
10. Vaniš D. (Čejka), 34. Vaniš J. (Čejka), 45. Čejka (Vaniš J.).

TJ KOVO Praha vs. HC ŠD Písek 2:1 pr. (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky:
11.Benda (Poljak), 49. Poljak (Benda) – 39. Daněk (Rychlík).

HC Kert Park Praha vs. HBC Hradec Králové 1988 7:3 (2:2, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
8. Míka (Patočková), 12. Síla (Kovárník), 16. Síla (Kovárník), 19. Suchánek (Jizba), 28. Síla (Kovárník), 36. Suchánek (Kovárník), 41. Síla – 4. Rakovský J., 15. Dlouhý (Fiedler), 34. Fiedler (Zeman, Novotný L.).

Autosklo rozhodlo brankou z první třetiny, Letohrad přehrál Kladno


Dobřany v prvním utkání sezóny narazily na Stříbro, které se dokázalo střelecky prosadit až ve třetí třetině a jediná branka na vítězství nestačila. Dobřany se totiž trefily do černého hned čtyřikrát a připsaly si první letošní tři body. „Ve Stříbře jsme postavili nový tým, což je u mládeže rok co rok téměř pravidlem. S výkonem některých kluků jsem spokojen, někteří se budou muset zlepšit bez ohledu na výsledek. Sezóna je na začátku, takže netřeba žádné závěry. Našim klubovým úkolem je, kluky správně připravit a v hokejbale jim vytvořit příjemné prostředí. Na oplátku chceme, aby si kluci plnili klubová pravidla. Čeká nás tudíž tradičně moře práce,“ je si vědom trenér Dobřan Václav Šlehofer.

Po úvodní porážce naplno bodoval také Letohrad, který přivítal na svém hřišti Kladno. Letohradští zvítězili 5:2. „V Letohradu jsme věděli, že nás čeká jeden z nejkvalitnějších týmů soutěže, ten to potvrdil a zaslouženě vyhrál. Do zápasu jsme vstoupili špatně, hráli jsme zakřiknutě, bojácně a po první třetině jsme prohrávali dva nula. Ve druhé třetině jsme hru vyrovnali, ale své šance jsme neproměnili, až na jednu a domácí každé naše zaváhání v obraně potrestali. Jsem rád, že v závěru utkání i za velmi nepříznivého stavu jsme to nezabalili a dohráli jsme to se ctí. Pochvalu zaslouží dorostenci, kteří všichni do jednoho předvedli kvalitní výkon,“ vyzdvihl výkon svých svěřenců kladenský Jaroslav Procházka.

Rozdílem jediného gólu skončilo utkání mezi Autosklem a Plzní. Domácí vstřelili jedinou branku zápasu hned v první třetině a náskok dokázali udržet až do konečné sirény. „Ze zápasu s Plzní mám smíšené pocity. Samozřejmě mě těší výhra, avšak obraz hry uspokojivý rozhodně nebyl. Až moc byla znát nerozehranost, kde se oba týmy uchýlily k nespočetným soubojům o míček místo pohledného hokejbalu. Utkání bylo rozervané množstvím vyloučení, a tak spíš připomínalo modelové utkání k nácviku přesilovek a oslabení. Pokud mám hodnotit tyto disciplíny, tak s hrou v oslabení můžeme být rozhodně spokojeni. Obranný blok jsme drželi pevně a často jsme i zahrozili brejky. Přesilovky musíme ještě hodně potrénovat. Je jen škoda, že jsme si s takto kvalitním týmem nemohli zahrát až později, kdy už by oba týmy byly rozehranější, což by zcela jistě přineslo i lepší hokejbal,“ byl zklamaný pardubický trenér Jiří Doležal.

„O výsledku utkání rozhodla jediná branka, kdy si při obraném zákroku vstřelil vlastní gól Tomáš Ulč. My jsme celé utkání byli strašně nedisciplinovaní, tím pádem nám oslabení ubíralo spoustu sil. Nebyli jsme schopni pak soupeře dostat pod tlak a vyrovnat. Stručně řečeno, hráli jsme jako uličníci. Velkou pochvalu si zaslouží brankář Libor Kojzar, který předvedl skvělý výkon,“ našel alespoň nějaké pozitivum lodivod Plzně Tomáš Semera.

Kert Park se po třech utkáních drží na čele


Čisté konto dokázala udržet Hostivař, která cestovala k nováčkovi Extraligy Juniorů Mladé Boleslavi. Sama naopak vstřelila tři branky a radovala se tak z vítězství 0:3. „Důležitá výhra s velice houževnatým soupeřem. Kluky dnes podržel Vašek Štoural v bráně a trpělivou, disciplinovanou hrou jsme si došli pro vítězství. Rád bych ocenil férovou hru obou týmů, když celý zápas se obešel bez jediného vyloučení. To se stává málokdy a rozhodně to nebylo tím, že by se nehrálo naplno,“ vyzdvihl trenér Hostivaře Jiří Vaniš.

Nejvyrovnanější výsledek přinesl duel mezi KOVEM a Pískem, který skončil až po prodloužení. Vyrovnaná základní hrací doba, která skončila 1:1, o vítězi nerozhodla. Nakonec tak rozhodl pražský celek po necelých čtyřech minutách prodloužení, kdy přesně do černého zamířil Jan Poljak. Pouze jediné utkání se odehrálo v neděli, kdy proti sobě nastoupily týmy Kert Parku a Hradce. Po vyrovnané první třetině v té druhé domácí celek zabral a dostal se na rozdíl tří branek. Závěrečná část přinesla ještě další tři góly, ale i tentokrát byl úspěšnější Kert Park, který v konečném zúčtování zvítězil 7:3.

Partneři českého hokejbalu