Souboj Pardubic s Třebovou
Souboj Pardubic s Třebovou (autor: hbcpce.cz)

Extraliga MD: Kelti slavili první tříbodovou výhru, Česká Třebová potrápila Pardubice

Datum: 16. 03. 2016
Autor: Tomáš Nejedlo

Březnová klání pokračují také v extralize mladšího dorostu. Ve skupině A hostilo Ústí svého tabulkového souseda Kovo a zvítězilo 4:2. Druhý Hradec si pak přijel pro body do Prahy, na Kertu uspěl po výhře 5:1. Svou první tříbodovou výhru oslavili Kelti, když doma zdolali Nové Strašecí 4:3. Bezproblémových výher pak dosáhli favorité – Písek i Kladno. Ve skupině C pak vítězily jen domácí celky. Svítkov přehrál Olomouc, Jihlava zdolala Malenovice a Pardubice i přes soupeřův odpor přece jenom Českou Třebovou, především díky povedené druhé třetině, porazily.

Skupina A

Dva sousedé v tabulce se utkali v Ústí nad Labem. Elba hostila pražské Kovo a hosté šli brzy do vedení dokonce ve vlastním oslabení, když se trefil Antl. Ústečtí se probudili až v závěru druhé třetiny a Radek Rop srovnal. Rozhodnutí tedy přinesla třetí část hry, v níž domácí proměnili ve výhru výhodu domácího prostředí. Do vedení Elbu poslal Gottfried a poté zafungovala Severočechům přesilovka a spolupráce Giesela a skórujícího Hanzlíka. Na Matouškovo snížení opět v početní převaze reagovala dvojici přihrávajícího Tomáše Giesela a skórujícího Vojtěch Hanzlíka a Ústí tak bralo výhru, čímž udrželo pouze jednobodovou ztrátu na druhý Hradec.

Právě druhý Hradec Králové zavítal do Prahy a na Lužinách byl favoritem. Tuto úlohu také v průběhu utkání plnil, když si postupně po gólech Rakovského, Rejlové a Černého zajistil tříbrankové vedení. Domácí trochu hosty přibrzdili Hrdličkovým gólem v přesilovce, leč ve třetí části to byli opět Východočeši, kdo po gólech Matyse a Dolanského upravili stav zápasu na konečných 1:5.

Skupina B

Prvního tříbodového vítězství v letošní sezóně se dočkali Kelti 2008. Ti hostili Nové Strašecí a úvodní góly v tomto utkání patřili hostům. Ty nejprve poslal do vedení Sýkora a dvoubrankový náskok pak zajistil proměněným trestným střílením Linke. Jenže Kelti se vzchopili a berounské hřiště jim začalo patřit. Prokázali to také vstřelenými góly a Matys, Vobořil s Tušlem rázem otočili stav na stranu domácích. Novostrašečtí se nevzdali a svým druhým zásahem v utkání Jonáš Sýkora opět vyrovnal. Rozhodnutí přinesl čas 33:09 a trefa Michala Havryljuka na 4:3.

Nedělní program nabídl dva jednoznačné výsledky. Vedoucí Písek hostily Buldoky ze Stříbra, kteří se drželi jen v první třetiny, kdy dokázali uhájit bezbrankový stav. Poté už se projevily kvality píseckého mančaftu a od druhé třetiny již existovalo jen jediné družstvo. Devět branek v síti Stříbra toho budiž jasným důkazem. Příděl rozdávalo i druhé Kladno. Po dvou třetinách vedlo v domácím prostředí s Třemošnou 4:0 a o vítězi tedy bylo rozhodnuto. Tatran z Třemošné dokázal už jen stav kosmeticky upravit a konečný rezultát tedy zněl 6:2 z kladenského pohledu.

Skupina C

Česká Třebová dokázala Pardubice potrápit, leč nakonec nezískala ani bod. V první části hry se Lokomotiva na Alfě dokonce ujala vedení, avšak druhá část hry už patřila jasnému favoritu. Krištof, Moravec a Perný dokázali těmito trefami otočit stav utkání v pardubický prospěch a Autosklo tak zůstalo bez ztráty bodu. „Zápas s Českou Třebovou opět ukázal na naše nedostatky. V první třetině byl soupeř hrající na dvě lajny aktivnější. Svým laxním přístupem a velmi špatnou rozehrávkou jsme pouštěli protihráče do zakončení a právě z nedůslednosti v obraně se podařilo Třebové vsítit první branku utkání. Do druhé části jsme vstoupili už lépe. Svou slabší chvilku si vybral jinak dobře chytající brankář hostí, kdy mu přes rameno přeskočilo nahození Kryštofa. Asi po minutě se pohlednou akcí prosadil po přesném pasu Šimka Šimon Moravec a obrátil, tak skóre v náš prospěch. Ve druhém dějství se ještě v přesilovce po střele Demla dobře před brankou soupeře zorientoval Perný a stanovil tak konečné skóre 3:1 ve prospěch domácích, protože závěrečná třetina už branku nepřinesla,“ ohlédl se za utkáním trenér Pardubic Jiří Šimek.

Zejména díky třígólové druhé třetině přehrál Svítkov svého soka z Olomouce. Z drtivé převahy střel 47:11 vzešel konečný výsledek 5:2. „Tým si zvolil nové vedení, to začalo fungovat absolutně dokonale. Hecování, asistence, branky. Zapracovali jsme do týmu další děvče, to se nám odvděčilo asistencí na branku. Přestříleli jsme soupeře o třídu. To, že se nám nepodařilo uštědřit mu debakl, bylo hlavně zásluhou bravurně chytajícího Sedlaříka. Dokázal krýt 42 střel našich hráčů. Verča Lacioková získala novou zkušenost a svůj první kanadský bod v extralize MD. A konečně nově zvolený kapitán Jiří Naštický dovedl hned v prvním utkání ve své nové funkci svůj tým ke zisku bodů,“ liboval si po výhře svítkovský trenér Martin Bláha. Domácí výhry se dočkala i Jihlava, když těsně zdolala Malenovice 2:1.