Hostivař porazila Autosklo těsně 3:2.
Hostivař porazila Autosklo těsně 3:2. (autor: Pavel Foršt)

Extraliga Juniorů nabídla několik vyrovnaných duelů, Hradec si málem vyšlápl na Plzeň

Datum: 11. 10. 2018
Autor: Anna Kuželová

Další víkend přinesl v Extralize Juniorů osm zápasů, které byly plné branek. Nejvíce jich vstřelila Plzeň, která jich dala hned třináct. Jen o dvě méně dal Písek, jenž se díky výhře vyhoupl na druhé místo tabulky. Tři zápasy skončily rozdílem jednoho gólu, a v duelu Plzně s Hradcem Králové muselo dokonce rozhodnout až prodloužení. Na čele se i nadále nachází suverénní Ústí nad Labem, které ani v pátém utkání sezony nezaváhalo a neztratilo dosud žádný bod, navíc se může pyšnit 23 vstřelenými góly a jen 3 obdrželo.

Stříbro si vyšláplo na favorizované Dobřany

Již netradičně ve čtvrtek se proti sobě postavily týmy Stříbra a Dobřan. První branka padla až ve druhé třetině, ve které se dostali do vedení domácí. V závěrečné patnáctiminutovce se prosadily oba celky, ale i tentokrát vstřelilo Stříbro o jeden gól více a došlo si tak pro výhru 3:1. V sobotu už Buldoci na vítězství nedosáhli. Na svém hřišti jen těsně podlehli České Třebové, která odjížděla se třemi body se skóre 2:3.

Dobřany si nezlepšily náladu ani v sobotu, kdy podlehly Letohradu 4:1. „Leč Dobřany přijely v malém počtu hráčů, měli jsme z tohoto silného soupeře respekt a do utkání jsme vstoupili s pokorou, navíc když Západočeši oplývají skvělým koučem a stratégem panem Šlehoferem. Jejich síla se potvrdila hned zkraje utkání, kdy se hned z první střely dostali do vedení. My jsme museli o dost více šlápnout do plynu, využít více početného kádru a tlačit se do útoku. Neslo to své ovoce. Nakonec jsme celkem rychle otočili vývoj utkání, a když jsme se po využitých přesilovkách dostali do tříbrankového trháku, tak jsme ho chtěli ve třetí třetině už jen udržet, protože jsem byl nucen stáhnou svého nejlepšího hráče, aby byl fit na večerní utkání mužského A týmu. Ostatní kluci ale ukázali svoji kvalitu a závěr utkání si pohlídali bez obdržené branky. Jsme za vítězství nesmírně vděční a jedeme dál,“ byl po utkání spokojený trenér Letohradu Filip Červinka.

Zápas plný gólů se odehrál v Plzni, kam zavítal Hradec. Piráti ve třetí třetině zabrali a třemi brankami si vynutili prodloužení, v tom byl však úspěšnější jejich soupeř, který zvítězil 6:5. „Utkání atraktivní pro diváky se spoustou gólů, šancí a pohledného hokejbalu směrem dopředu. Bohužel nemohu být spokojen s naší obrannou hrou a chybami, kterých jsme se v zápase dopustili. Trestuhodně jsme přišli o vedení o dvě branky pár minut před koncem zápasu. Bude potřeba se na chyby podívat na videu, aby se nám toto příště nestalo,“ upozorňuje plzeňský Tomáš Semera.

Autosklo jen těsně podlehlo Hostivaři

Velmi vyrovnané bylo také utkání Autoskla s Hostivaří, které skončilo 2:3. „Od prvních minut se hrál líbivý útočný hokejbal. V upoutávce jsem Hostivař trošku pošťouchnul s tím, že hrají pasivním stylem obrany středního pásma, ale doufali jsme, že hru tentokrát více otevřou. Stalo se. Hostivař je letos opravdu nesmírně silná a zvolila atraktivní útočný hokejbal. Takový hokejbal mám rád a oba týmy nabídly divákům fantastickou podívanou. První třetina byla boj o první zásah. Oba týmy skvěle napadaly, ale i zodpovědně bránily. První gól padl ve druhé třetině po bombě ze středního pásma. Trochu to poznamenalo naši hru a soupeř získal krátkodobou převahu v jinak naprosto vyrovnaném mači. Pak přišla fatální chyba našeho beka na červené čáře, kdy nabídl sólový únik Čejkovi, který tohle prostě potrestat umí. Do třetí třetiny jsme šli na dva útoky a vytvořili jsme si převahu, kterou zúročili Geisler a Blažek k vyrovnání. Pak přišel čas přesilovek. První sehráli hosté a my jsme měli trochu smůlu, když dva naši obránci nemohli kvůli zranění pokračovat ve hře a zbylí dva už neměli proti pětce Hostivaře šanci. Navíc Daniel Vaniš to trefil k bližší tyči parádně, to musím uznat. Následně se naskytla přesilovka i nám, ale nám tam zazvonily jen tyčky. Škoda, remíza a určitě fantastické prodloužení by zápasu slušely. Nezbývá než soupeři pogratulovat. My si bohužel na výhru nad Hostivaří budeme muset ještě chvíli počkat,“ řekl smutně Jiří Doležal.

Tušili jsme, že se soupeř po dvou neúspěšných utkáních s naším týmem připraví a bude od nás očekávat opět blokaci středního pásma, vzali jsme tedy hodně mladých kluků a rozhodli se pardubické překvapit aktivní hrou s napadáním obránců. Zápas se musel líbit. Pardubice mají opět skvělý tým a budou tradičně velkým favoritem na další titul. Jsem rád, že jsme je opět dokázali porazit. Výhry nad celkem takových kvalit si člověk vždy musí vážit,“ byl spokojený hostivařský lodivod Ondřej Novák.

Na vítězné vlně jede i po pátém utkání Elba DDM. Ústečtí si tentokrát dokázali poradit s Mladou Boleslaví, kterou porazili na jejím hřišti 1:3. „Utkání jsme měli celkem pod kontrolou, soupeř hrozil pouze z brejků, jinak si nějaký souvislý tlak nevytvořil. Často jsme totálně dominovali a soupeře dusili v jeho pásmu. Opět nám dobře zachytal brankář, a i mladí kluci z dorostu se ukázali ve velmi dobrém světle a mají velký podíl na výhře. Zasloužená výhra pro náš tým,“ netajil se nadšením obránce Severočechů Radek Rop.

Týmy Písku s Plzní daly přes deset branek

Písek zajížděl na půdu Nového Strašecí. Hned úvod utkání ukázal, jak se utkání bude odvíjet. Hosté začali velmi aktivně a už ve druhé minutě otevřel účet utkání Duchoň. O necelou minutu později bylo pro domácí ještě hůř, protože inkasovali podruhé. Domácí však velmi brzo dokázal z ojedinělého protiútoku snížit. Zbytek utkání už však byl jasně v režii hostů, kteří zvítězili vysoko 11:1. „Jsem rád za vítězství, po celý zápas jsme dominovali a skóre mohlo být ještě větší. Co mně vadí, jsou naše dva vyšší tresty za „řeči“ a zákeřná hra soupeře, kterou trpí domácí střídačka,“ hodnotil smutně Vít Čapek.

V neděli odehrála Plzeň svoje druhé utkání, ve kterém jasně zvítězila nad Českou Třebovou 13:2. „Od začátku jsme chtěli odčinit ztrátu jednoho bodu z předešlého utkání. V první třetině jsme se potýkali s neproměňováním šancí, ve druhé jsme soupeře zlomili a nasázeli mu osm branek. Zatím nejlepší pasáž hry od začátku sezony. Když budeme pokračovat a hrát v zápasech to, co trénujeme, věřím, že to bude přinášet body, a především radost ze hry,“ doufá Tomáš Semera.