Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Letohrad si poradil s Českou Třebovou na jejím hřišti jasně 5:0.
Letohrad si poradil s Českou Třebovou na jejím hřišti jasně 5:0. (autor: Jaroslav Badzik)

Extraliga juniorů: Letohrad ovládl obě východočeská derby, Elba stále dominuje

Datum: 03. 10. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Další hrací víkend Extraligy Juniorů se rozeběhl už ve čtvrtek 27.9., kdy se utkalo Kladno s pražským KOVEM. Největší porce zápasů však přišla na řadu v neděli, kdy se jich odehrálo hned pět. Nejlépe se dařilo Plzni, která zvítězila 6:0. Stejné množství branek vsítily také týmy pardubického Autoskla a Písku, ty však neodešly z utkání s nulou na svém kontě. Blýskli se také brankáři Letohradu a Ústí, Elba DDM i nadále zůstává na čele tabulky s pouhými dvěma obdrženými brankami.

Letohrad udolal v derby královéhradecké piráty


Ve čtvrtek před státním svátkem se uskutečnilo utkání mezi Kladnem a KOVEM. Kladenský ALPIQ vstoupil do utkání velmi dobře a už po první třetině vedl 3:0, což se nakonec ukázalo jako dostatečný náskok. Oba celky přidaly každý ještě po jedné trefě a na světelné tabuli tak svítil konečný výsledek 4:1. Velmi vyrovnané utkání mezi sebou už v sobotu odehrál Letohrad s Hradcem Králové. O vítězi musela rozhodnout až samostatná střílení, v nichž nakonec byli úspěšnější domácí, kteří díky dvěma povedeným pokusům Filipa Faltuse zvítězili 2:1.

Jasné vítězství si naopak připsala Plzeň, která cestovala do Nového Strašecí. Tomu se nepodařilo prosadit ani jednou a prohrálo 0:6. „Od začátku zápasu jsme soupeře přehrávali a vytvářeli si spoustu střeleckých příležitostí. Bohužel jsme nedokázali proměňovat ani ty nejvyloženější šance, a tak si odvážíme vítězství "jen" 6:0. A máme tak do příštích zápasů zase na čem pracovat,“ našel i přes vysokou výru nedostatky trenér Plzně Tomáš Semera.

Písek si znovu po týdnu poradil se Stříbrem


Stejný počet branek vstřelilo také Autosklo, jež přivítalo Mladou Boleslav. O svém vítězství rozhodlo hlavně v druhé patnáctiminutovce, kterou vyhrálo 4:0. Boleslav se dočkala v závěru alespoň branky útěchy, porážku 6:1 už ale odvrátit nedokázala. „První třetinu jsme doslova odflákli. Hráli jsme jako bez zájmu a pořád jsme na něco čekali. O přestávce jsme klukům zvedli mandle a naštěstí to pomohlo. Kluci to odjezdili po zadku a výsledkem je i výrazné skóre. Musím poděkovat soupeři za férový zápas téměř bez vylučování,“ byl spokojený pardubický kouč Jiří Doležal.

V rozmezí jednoho týdne se utkali stejní soupeři tentokrát na hřišti Buldoků, kam zamířil Písek. Brzký nedělní zápas nesvědčil ani jednomu soupeři, a tak změna stavu přišla až s prvním vyloučením hostujícího Daňka, který pobyl na trestné lavici pouhých šest vteřin. Netrvalo dlouho a Daněk odčinil svoje vyloučení, už za jednatřicet sekund vyrovnal na 1:1. Také další přesilovou hru dokázali domácí využít už po šesti sekundách, hosté však stihli do sirény ještě srovnat. Písečtí vstoupili do zbytku utkání jako vyměnění, a nakonec se mohli radovat z výhry 6:2. „Do zápasu jsme vstoupili vlažně. Vlastní laxností jsme nabídli domácím dvě přesilovky, které bleskově využili. Od druhé části jsme zlepšili pohyb a důraz před brankou a přineslo to vítězství,“ oddechl si písecký trenér Vít Čapek.

Ústečtí opět bez inkasovaného gólu


Druhou výhru, tentokrát tříbodovou, si připsal Letohrad, který se utkal s Českou Třebovou. Byl to on, kdo diktoval tempo hry a svému soupeři nedovolil ani jednou skórovat. Sám vstřelil pět branek a zvítězil 0:5 z pohledu domácí Lokomotivy. S čistým kontem odehrála své utkání také Elba DDM, která se představila na nově zrekonstruovaném hřišti na Palmovce, kde ji hostilo pražské KOVO. Ústí nad Labem tak potvrdilo zatím svoji suverenitu v soutěži a zvítězilo 4:0.

Jednobrankové vítězství slavil Hradec Králové, který si tak spravil chuť po těsné porážce s Letohradem. O tříbodovém zisku však rozhodl až ve třetí třetině, v níž vstřelil tři branky. Na ty dokázala Boleslav odpovědět pouze jedním gólem a svému soupeři nakonec podlehla těsně 3:4. Vyrovnané bylo také utkání mezi Kladnem a Kert Parkem. To přineslo velké množství vyloučených, kterých bylo hned dvacet! Lépe se však dařilo pražskému celku, který zvítězil 2:1 na půdě Kladna.

Výsledky:


HBC ALPIQ Kladno
vs. TJ KOVO Praha 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Hradec králové 1988 2:1 s.s. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
HBC Nové Strašecí vs. HBC Plzeň 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Tygři Mladá Boleslav 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
HC Buldoci Stříbro vs. HC ŠD Písek 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)
TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. SK Hokejbal Letohrad 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
HBC Tygři Mladá Boleslav vs. HBC Hradec králové 1988 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)
TJ KOVO Praha vs. Elba DDM Ústí nad Labem 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
HBC ALPIQ Kladno vs. HC Kert Park Praha 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Partneři českého hokejbalu