Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kert Park rozhodl o výhře nad Ústím v prodloužení.
Kert Park rozhodl o výhře nad Ústím v prodloužení. (autor: Pavlína Šachová)

Extraliga juniorů: Kert Park přerušil ústeckou neporazitelnost, poprvé padla i Hostivař

Datum: 08. 11. 2018
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

Další nabitý víkend v kategorii juniorů nabídl devět zápasů. Hned pět týmů čekala dvě utkání. Nejúspěšnější byl pražský Kert Park, pardubické Autosklo a Plzeň. Poslední jmenovaný se díky šesti bodům dostal na vedoucí příčku. Výsledkově se víkend povedl hlavně Autosklu, které udrželo dvakrát čisté konto a dohromady vstřelilo třináct branek! Svého prvního letošního přemožitele našla Elba DDM i Hostivař.

Plzeň se díky šesti bodům vyhoupla na čelo


Plzeň o víkendu odehrála dvě utkání, v nichž získala šest bodů a díky tomu se probojovala na první místo. V prvním utkání porazila Dobřany 5:1. „Na soupeře jsme chtěli od začátku vlétnout, ale opak byl pravdou. Byli to domácí, kteří nás přehrávali, byli všude dřív a vytvářeli si gólové příležitosti. O přestávce jsme si museli v šatně vyříkat, co a jak chceme hrát. Obraz hry se pak od druhé třetiny změnil a pomohli k tomu i naše využité přesilovky. Ty dle mého rozhodly o vývoji utkání a zbytek zápasu už jsme si pohlídali,“ mohl být spokojený trenér Plzně Tomáš Semera.

„Zápas s Plzní jsme dobře rozehráli a s naším ročníkově hodně mladým týmem byli i po první třetině lepším mužstvem. Škoda, že jsme v této zápasové pasáži žádnou šanci neproměnili. I tak byl výsledek 0:0 pro nás dobrý. Ve druhé části jsme vybočili ze stanovených not a soupeř v početních výhodách gólově trestal. Sice jsme snížili na 1:3, ale více branek už z naší strany nepadlo. Kluky ale i přes porážku chválím, jsme asi třicetkrát menší město než-li to dnešní s námi soupeřící. Nemáme odpovídající věkovou skladbu, abychom se mohli měřit s obrem. My jej můžeme porazit, nikoli porážet. Nadále však půjdeme cestou výchovy dalších hokejbalistů, přičemž přechod právě dorostenců mezi muže je asi nejen pro náš klub velmi důležitý. Ostatně spousta kluků z tohoto kádru už v našem seniorském áčku nastupuje. Soupeři touto cestou sportovně gratulujeme k zaslouženému vítězství,“ vzkázal na západ Čech kouč Dobřan Václav Šlehofer st.

Hned o den později si plzeňští hráči poradili s Pískem těsně 4:3. „Ve druhém víkendovém utkání jsme chtěli vrátit Písku porážku z minulého týdne a potvrdit tři body z Dobřan. Bohužel z tlaku, který jsme si vytvářeli, jsme si nedokázali vytvořit vyloženou šanci. Soupeř opět velice dobře bránil a měl nebezpečné protiútoky. A tak se stalo, že jsme najednou prohrávali 2:0. Asi až pak jsme zjistili, že takhle to nepůjde a musíme hodně přidat. To se nám povedlo, utkání jsme otočili a kluky musím pochválit především za výkon ve třetí třetině,“ vzkázal do kabiny Semera.

„Slibné vedení 2:0 se nám nepodařilo udržet. Po zranění Šimůnka byla naše obrana přetížena a z toho pramenily naše chyby, které soupeř trestal. I tak jsme sahali po bodu. První lajna Plzně byla tou rozdílovou, která rozhodla tento duel. Jak nám přálo štěstí v prvním duelu, tak teď moc ne, ale takový je sport,“ řekl zklamaně písecký trenér Vít Čapek.

Také Písek odehrál dva duely, v tom prvním se představil na domácí půdě proti Novému Strašecí, které i nadále marně čeká na první body. Písek ho rozhodně nešetřil a rozstříleli ho 9:0. „Hra se odehrávala převážně v obraném pásmu Strašecí. Byli jsme na štíru s proměňováním šancí, velkou překážkou nám byl dobře chytající Skalický, až ve třetí třetině jsme svoji převahu dokázali využít,“ upozornil Čapek.

Kert Park rozhodl po jednadvaceti sekundách prodloužení


První letošní porážku uštědřil Ústí Kert Park. V prodloužení mu stačilo pouhých jednadvacet sekund k tomu, aby se mohl radovat z výhry. „V tomto utkání jsme se zaměřili na obranu středního pásma, rychlý přístup k hráčům soupeře v obou pásmech, clonění a rychlou koncovku. Na rozdíl od utkání v Ústí se nám vydařila první třetina, tam jsme měli šanci zápas rozhodnout. Před utkáním bych dva body bral,“ řekl s rozpaky Karel Manhart. „Po první vzájemné výhře jsme si asi mysleli, že se Kert porazí sám, že můžeme hrát na půl plynu. Opak byl realitou, a myslím, že to byla pro nás obrovská lekce. Rozhodně jsme měli hrát více v klidu a nevnímat okolní podněty,“ upozorňuje na hlavní příčiny porážky ústecký útočník Vojtěch Hanzlík.

Čisté konto udrželo Autosklo, které se v sobotu utkalo ve východočeském derby s Hradcem, který porazilo 2:0. „Bojovné, rychlé a vyrovnané utkání – tak to byl souboj s Hradcem. Obavy, že kvůli počasí bude zápas nezajímavý, se nenaplnily. Od prvních minut se hrálo v ostrém tempu. K vidění byly šance na obou stranách i skvělé zásahy gólmanů. První třetina ještě skončila bez branek, ale v té druhé se krásně trefil Míra Blažek a dostali jsme se do vedení. A jelikož oba gólmani dál trápili střelce, o to důležitější bylo toto těsné vedení. Další gól přišel na začátku třetí třetiny znovu z hole Míry Blažka, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Bylo to v přesilové hře za úmyslné vyhození míčku z obranného pásma. Myslím, že toto nové pravidlo není pro hokejbal příliš vhodné a měl by se opravdu trestat jen úmysl, a ne každé náhodné vyhození. V tuto chvíli jsme však z něho profitovali. Zápas jsme již zkušeně dovedli do vítězného konce a získali vydřené, ale zasloužené tři body s nesmírně kvalitním soupeřem,“ cení si výhry pardubický kouč Jiří Doležal.

Kladno vybojovalo vítězství v závěru


Těsnou výhru si připsalo Kladno, které si poradilo s Hostivaří 3:2. Pro pražský celek to byla první letošní porážka. „Toto utkání jsme věděli, že už prostě musíme bodovat, přestože nám stál v cestě podle mne jeden z favoritů juniorské soutěže – Hostivař. Utkání se muselo kladenskému divákovi líbit, od začátku zápasu se hrál oboustranný kvalitní hokejbal, který gradoval v závěru utkání, kde jsme svou bojovností zápas otočili ve svůj prospěch. Tým zaslouží pochvalu, že po celý zápas věřil ve vítězství. Nikdy moc nechválím jednotlivé hráče, ale tentokrát musím udělat výjimku. V tomto utkání jsme do brány postavili Tondu Křemenáka (věkem starší žák), který má velký podíl na vítězství, chytal parádně,“ smekl pomyslný klobouk Jaroslav Procházka.

Co na premiérovou porážku v letošním ročníku říkal hlavní trenér Hostivaře? „Věděli jsme, že Kladno bude dalším ze silných soupeřů, což se potvrdilo. Vyrovnaný zápas s dobře připraveným týmem, který využil v závěru našich chyb a nezbývá než mu ještě jednou pogratulovat k zasloužené výhře,“ vzkázal sportovně Ondřej Novák.

Druhou vysokou výhru celého víkendu zaznamenalo po Písku také Autosklo, jež i v neděli udrželo čisté konto. Tentokrát si vyšláplo na Českou Třebovou, kterou přehrálo 11:0. „Česká Třebová je vždy hodně nepříjemný soupeř svojí houževnatostí. Navíc má ve svém středu velice schopné střelce, o čemž jsme se přesvědčili minulý rok, kdy jsme během pár minut přišli o pětigólový náskok a strachovali jsme se o výsledek. I tentokrát začali hosté velice dobře. Hráli zodpovědně a nepustili nás do nějakých větších šancí. Obrat nastal až na začátku druhé třetiny, kdy jsme v krátkém čase vstřelili tři branky a protrhli tak střeleckou smůlu. Ve třetí třetině už to byla doslova devastace hostující obrany, která již rezignovala a nekladla velký odpor. Poprvé jsme letos dosáhli tak přesvědčivého vítězství, avšak dvě odvety na jejich asfaltu určitě tak jednoznačné nebudou. Ceníme si obou víkendových vítězství nad kvalitními soupeři,“ mohl být spokojený Jiří Doležal.

Pražské derby se odehrálo v neděli na hřišti Kert Parku a úspěšnější byli domácí, kteří porazili svého rivala z KOVA 4:2. „Pro nás důležité tři body. Ještě v této sezoně odehrajeme s KOVEM dvě utkání a doufám, že to bude hokejbal. Ten včerejší zápas o této hře nebyl, nechápu. Asi kdybych ty kluky trénoval, půjčil bych jim někdy na tréninku balónek. Nechápu, viděl jsem hodně, a to je den po boji,“ byl překvapený výkonem soupeře Karel Manhart.

V utkání proti Stříbru se dostalo Nové Strašecí do hry až v závěrečné patnáctiminutovce. Do té doby si však soupeř vytvořil dostatečný náskok, na který už domácí nedokázali odpovědět a prohráli 2:4.

Výsledky:


TJ Snack Dobřany vs. HBC Plzeň 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
HC ŠD Písek vs. HBC Nové Strašecí 9:0 (1:0, 2:0, 6:0)
HC Kert Park Praha vs. Elba DDM Ústí nad Labem 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Hradec Králové 1988 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HBC ALPIQ Kladno vs. HBC Hostivař 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
HBC Plzeň vs. HC ŠD Písek 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 11:0 (0:0, 3:0, 8:0)
HBC Nové Strašecí vs. HC Buldoci Stříbro 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
HC Kert Park Praha vs. TJ KOVO Praha 4:2 (1:0, 0.1, 3:1)

Partneři českého hokejbalu