Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kert Park si připsal první letošní výhru.
Kert Park si připsal první letošní výhru. (autor: Pavlína Šachová)

Extraliga juniorů: Hostivař si otevřela střelnici, Kladno si vyšláplo na favorita!

Datum: 13. 03. 2019
Autor: Anna Kuželová
Sdílej přes:

O uplynulém víkendu se do svých zápasů pustilo deset týmů Extraligy juniorů. Nejlépe se dařilo Hostivaři, která neměla s Dobřany absolutně žádné slitování a vstřelila jim patnáct branek! Čisté konto se podařilo udržet Kert Parku a pardubickému Autosklu. Zbylá dvě utkání byla naopak vyrovnaná a o vítězi rozhodla jedna branka. Těmi šťastnějšími byly týmy Kladna a Písku. Především vítězství kladenských rysů nad favority z Ústí nad Labem bylo překvapivé. 

Hradec se rozjel až ve třetí třetině


Písečtí se dostali po druhé třetině do tříbrankového vedení a měli tak dobře našlápnuto k hladké výhře. Hradec Králové však zbraně nesložil a v závěrečné části ještě zabojoval. Podařilo se mu snížit na rozdíl jedné branky, ale tu vyrovnávací už vstřelit nedokázal. Písek si tak uhájil těsnou výhru 3:2. Jednobrankovým rozdílem skončilo také utkání mezi Kladnem a Ústím nad Labem. ALPIQ si vyšlápl na favorita utkání už v první třetině, ve které se dostal dvěma brankami do vedení. V prostřední části srovnala Elba DDM se soupeřem krok a stejně jako Hradec dotahovala ztrátu v závěru. Ale i Kladno náskok udrželo a vytěžilo tři body.

Z jasné výhry se radovalo Autosklo z Pardubic, které udrželo v utkání s KOVEM čisté konto. „Od začátku jsme si trpělivě šli za vítězstvím. První gól nás uklidnil, a hlavně ve druhé třetině jsme pak soupeře přehrávali. Ale nic lehkého to nebylo. KOVO hrálo velice dobře a vytvořilo si také velké šance. Ty buď zahodilo nebo se blýskl parádním zákrokem Pája Foršt,“ mohl být po utkání spokojený trenér Autoskla Jiří Doležal.

Hostivař si otevřela střelnici, Kert Park přejel Buldoky


Jako na kolotoči si musely připadat Dobřany, které zavítaly na hřiště Hostivaře. Pražští hokejbalisté totiž svému soupeři vstřelili hned patnáct branek. „Čekali jsme vyrovnaný zápas, ale po našem vstupu do utkání bylo jasné, že to bude spíše jednostranný boj. Po první části to bylo 7:0, takže jsme k tomu pak spíše přistoupili jako k tréninkovému zápasu a zkoušeli si nové věci, nebo ty zapomenuté, jako rotace, klid v rozehrávce a další,“ řekl hostivařský obránce Filip Macek.

Dobré utkání odehrál také Kert Park, který si poradil 7:0 se Stříbrem. „V tomto utkání šlo o naše povinné body. S výsledkem jsem spokojen, ale naše hra nebyla dle mých představ. Sice jsme měli celý zápas pod kontrolou, ale v určitých pasážích jsme hráli jen to, co nám stačilo. Do takového utkání musíme dávat daleko větší nasazení, neodcházet od systému a být více soustředění celých 45 minut, a to nejen na place,“ nebyl s přístupem spokojený lodivod Pražanů Karel Manhart.

Partneři českého hokejbalu